ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" грудня 2018 р. Справа № 911/2249/18
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., при секретарі судового засідання Литовці А.С., розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Служба охорони ОСОБА_1 1
до товариства з обмеженою відповідальністю Арсенал-Житлосервіс
про стягнення 48 831,36 грн.
за участю представників:
позивача : ОСОБА_1 - предст. за дов. від 08.10.2018;
відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
До господарського суду Київської області звернулось товариства з обмеженою відповідальністю Служба охорони ОСОБА_1 1 (далі - позивач) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Арсенал-Житлосервіс (далі - відповідач) про стягнення 48 831,36 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за Договором від 01.06.2017 № 10-06/17ФО про надання послуг з охорони.
Ухвалою господарського суду Київської області від 22.10.2018 відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання призначено на 19.11.2018.
Ухвалою суду від 19.11.2018 розгляд справи по суті відкладено на 10.12.2018.
Відповідач не забезпечив участі уповноваженого представника в судових засіданнях, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення копій ухвал на його адресу, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Частиною 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Разом з цим, слід зазначити, що відповідач не скористався наданим правом на подачу відзиву на позов, будь-яких письмових заяв і клопотань на день розгляду справи від відповідача до суду не надійшло.
Зважаючи на відсутність підстав для відкладення розгляду справи та наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до правил ч. 9 ст. 165, ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадках розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Присутня в судовому засіданні 10.12.2018 представник позивача обґрунтувала в усному порядку заявлені вимоги та просила суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 Господарського процесуального кодексу України, суди ухвалюють рішення, постанови іменем України негайно після закінчення судового розгляду.
10.12.2018, після виходу з нарадчої кімнати, відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, та об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
встановив:
01.06.2017 між товариством з обмеженою відповідальністю Служба охорони ОСОБА_1 1 (виконавець) та товариством з обмеженою відповідальністю Арсенал-Житлосервіс (замовник) укладено Договір № 10-06/17ФО про надання послуг з охорони (далі - Договір), відповідно до п. 1.1. якого виконавець надає замовнику послуги з охорони об'єкту, визначеного цим Договором, а замовник приймає надані послуги та оплачує їх відповідно до умов цього Договору.
Об'єкт: житловий комплекс Уютний Квартал , що знаходиться за адресою: проспект Героїв Небесної Сотні, 18, с. Софіївська Борщагівка, Київська обл.
Згідно з п. 1.2. Договору охорона об'єкту забезпечується силами персоналу охорони виконавця шляхом виставлення постів. Місце розташування, кількість постів, а також графік надання охоронних послуг узгоджуються сторонами в Додатку № 1, який є невід'ємною частиною цього Договору.
Відповідно до пп. 2.1.1. Договору виконавець зобов'язався організовувати та забезпечувати охорону об'єкта замовника у встановленому законодавством порядку та умовами даного Договору.
В свою чергу, замовник зобов'язався своєчасно та в повному обсязі вносити плату за послуги з охорони (пп. 2.2.8. Договору).
Сторони домовились, що вартість наданих послуг з охорони розраховується відповідно до Додатку № 1 до даного Договору, який є його невід'ємною частиною та є обов'язковим для виконання сторонами (п. 4.1. Договору).
В Додатку № 1 до Договору сторонами погоджено, що вартість послуг за добу становить 841,92 грн.
Згідно з п. 4.3. Договору замовник здійснює попередню оплату послуг з охорони за поточний місяць в розмірі 100% в безготівковому порядку на поточний рахунок виконавця протягом 5 календарних днів з дня підписання Договору між сторонами, включаючи день підписання Договору, а в подальшому не пізніше першого числа звітного місяця в якому надаються послуги на підставі рахунку-фактури виставленого виконавцем. Відсутність виставленого рахунку-фактури не є підставою для несплати послуги замовником.
Розрахунки між сторонами здійснюються у національній валюті України - гривні. Датою оплати послуг вважається дата зарахування грошових коштів на поточний рахунок виконавця. По закінченні звітного місяця, але не пізніше 5 числа місяця, що йде за звітним, сторони підписують Акт прийому-передачі наданих послуг. Послуги вважаються прийнятими без зауважень по об'єму, якості та строкам надання, якщо: замовник підписав Акт приймання-передачі наданих послуг; замовник письмово не повідомив виконавця про причини неприйняття послуг протягом 2 календарних днів з моменту отримання Акту приймання-передачі наданих послуг (п. п. 4.4., 4.5. Договору).
У відповідності з п. 4.7. Договору сторони домовились, що остаточна вартість наданих послуг з охорони визначається Актами прийому-передачі наданих послуг.
Пунктами 10.1., 10.2. Договору обумовлено, що останній вважається укладеним і набирає чинності з 01.06.2017 та діє до 01.06.2018. Якщо жодна із сторін не вимагає розірвання цього Договору не менш ніж за 10 календарних днів до кінцевого терміну дії, то дія цього Договору подовжується на кожний наступний рік на тих самих умовах, при цьому, кількість пролонгацій цього Договору необмежена.
На виконання умов Договору позивачем були надані, а відповідачем прийняті, охоронні послуги на суму 74 930,88 грн., що підтверджується актами надання послуг: № С00014739 від 31.10.2017 на суму 26 099,52 грн., № С00014740 від 30.11.2017 на суму 25 257,60 грн., № С00014741 від 29.12.2017 на суму 23 573,76 грн.
Як стверджує позивач, в порушення умов Договору відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі оплатив надані позивачем послуги, у зв'язку з чим утворилась заборгованість перед позивачем за Договором за надані послуги у листопаді-грудні 2017 року на загальну суму 48 831,36 грн., про стягнення якої товариство з обмеженою відповідальністю Служба охорони ОСОБА_1 1 звернулось з позовом до суду.
Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частина 1 ст. 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
За своїм змістом та правовою природою укладений між сторонами Договір є договором про надання послуг.
Згідно з ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу якщо договором передбачено надання послуг а плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Як встановлено судом вище, на виконання умов Договору позивачем за період з жовтня по грудень 2017 року було надано, а відповідачем прийнято охоронних послуг на загальну суму 74 930,88 грн.
Жодних заперечень з приводу якості чи кількості наданих послуг відповідачем до матеріалів справи не надано.
Отже, суд при розгляді справи приймає до уваги відсутність у відповідача, як замовника за Договором, будь-яких заперечень та претензій щодо належного виконання позивачем прийнятих за Договорами зобов'язань з надання охоронних послуг.
Зважаючи на викладені вище обставини, враховуючи умови Договору та виходячи з положень ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, за висновками суду, надані позивачем акти наданих послуг є належними доказами надання послуг відповідачу, а отже виконання позивачем своїх зобов'язань з надання охоронних послуг на загальну суму 74 930,88 грн. в межах Договору здійснено належним чином.
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, відповідач 21.09.2018 здійснив оплату наданих позивачем послуг в сумі 26 099,52 грн., що підтверджується банківською випискою АТ УкрСиббанк по рахунку позивача за період з 01.10.2017 по 28.09.2018.
Таким чином, на момент вирішення спору і прийняття рішення в даній справі у відповідача існує непогашена за Договором заборгованість перед позивачем по оплаті наданих і прийнятих послуг на загальну суму 48 831,36 грн.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За умовами ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Стаття 525 Цивільного кодексу України встановлює, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Стаття 610 Цивільного кодексу України визначає, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобоввЂ�язання (неналежне виконання).
Відповідно до п. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Оскільки відповідач прийняв замовлені ним послуги однак не оплатив їх вартості, не довів суду належними і допустимими доказами належного виконання ним своїх зобов'язань, грошові кошти в розмірі 48 831,36 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
За встановлених обставин, позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю Служба охорони ОСОБА_1 1 є обґрунтованими, підтвердженими належними доказами та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати позивача, пов'язані зі сплатою судового збору, покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-80, 129, 237, 238, 240, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Арсенал-Житлосервіс (08131, Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Щаслива, буд. 36, код ЄДРПОУ 38737574) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Служба охорони ОСОБА_1 1 (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 7, код ЄДРПОУ 35334526) 48 831 (сорок вісім тисяч вісімсот тридцять одну) грн. 36 коп. заборгованості та 1 762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 14.12.2018.
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2018 |
Оприлюднено | 14.12.2018 |
Номер документу | 78553651 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні