ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження

14 грудня 2018 року Справа № 923/1032/18

Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В., дослідивши позовну заяву № Ф65/32.2/878-81 від 11.12.2018

за позовом: Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" в особі Південної філії Державного підприємства "Український державний центр радіочастот", м.Одеса

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Етер", м.Київ

про стягнення заборгованості в сумі 3 276,58 грн за договором про надання послуг

в с т а н о в и в:

Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" в особі Південної філії Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" (позивач) звернулося до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою № Ф65/32.2/878-81 від 11.12.2018 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Етер" (відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 3 276,58 грн за договором № 21-3088 від 01.12.2014.

Відповідно до ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження або позовного провадження (загального або спрощеного).

В позовні заяві № Ф65/32.2/878-81 від 11.12.2018 позивач просить суд розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження.

У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, справи незначної складності як визначено ч.5 ст.12, ч.1 ст. 247 ГПК України.

До малозначних справ, за змістом п.1 ч.5 ст. 12 ГПК України віднесені справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ціна позову по даній справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений на 01.01.2018, в якому подано відповідну позовну заяву.

Згідно ст. 176 ГПК України в ухвалі про відкриття провадження у справі суд має визначити за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та встановити строки проведення учасниками справи певних дій.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч.3 ст.247 ГПК України).

Згідно ст. 249 ГПК України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Відповідно до ч.ч.3-5 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Дослідивши матеріали позовної заяви, ціну позову (ціна заявленого позову не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), предмет та підстави позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, значення для суспільного інтересу, суд дійшов висновку, цей спір є незначної складності і його слід віднести до категорії малозначних, а тому, з урахуванням клопотання позивача, його можна розглядати в порядку спрощеного позовного провадження.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 3, 12, 20, 24, 33, 162, 176, 234, ч. 2 ст. 235, 247, 248, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -

п о с т а н о в и в:

1.Прийняти позовну заяву № Ф65/32.2/878-81 від 11.12.2018 до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задовольнити.

3.Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

4. Призначити перше засідання у справі на 08 січня 2019 року о 10:00 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 4 (третій поверх).

5.У разі направлення учасниками справи (за власним бажанням) у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі, відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження.

6.Звернути увагу сторін, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими ГПК України для розгляду справ в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 ГПК України.

7.Запропонувати відповідачу надіслати (надати) до суду: відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду), належним чином завірені копії статутних та реєстраційних документів - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 04.01.2019.

8.Запропонувати позивачу надіслати (надати) до суду: відповідь на відзив - протягом п'яти днів з дня отримання відзиву, але не пізніше 04.01.2019.

9.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

10.Копію даної ухвали направити учасникам судового процесу.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд, в порядку застосування заходів процесуального примусу, може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.

Повний текст ухвали складено 14.12.2018

Суддя В.В.Литвинова

Дата ухвалення рішення 14.12.2018
Оприлюднено 17.12.2018

Судовий реєстр по справі 923/1032/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 13.02.2019 Господарський суд Херсонської області Господарське
Ухвала від 31.01.2019 Господарський суд Херсонської області Господарське
Ухвала від 08.01.2019 Господарський суд Херсонської області Господарське
Ухвала від 14.12.2018 Господарський суд Херсонської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 923/1032/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону