Іванівський районний суд Одеської області
Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/1059/18
Провадження № 2-о/499/88/18
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"12" грудня 2018 р. смт. Іванівка
Іванівський районний суд Одеської області у складі головуючого судді Погорєлова І.В., за участю секретаря судового засідання Дібрової О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження в залі суду в смт. Іванівка Іванівського районну Одеської області справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Баранівська сільська рада Іванівського району Одеської області, про встановлення факту родинних відносин
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з даною заявою, посилаючись на те, що 25.04.2018 року помер її батько, ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина, останнім місцем проживання та місцем відкриття спадщини померлого є с. Сухомлинове Іванівського району Одеської області.
Заявник є спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2, спадщину прийняла, однак отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину вона не може, оскільки не може довести факт родинних відносин з померлим батьком, оскільки її прізвище Бриндальська , а прізвище батька вказано як Брендальський , однак внести зміни до актового запису на його ім'я є неможливим, оскільки він помер, а цивільна дієздатність особи припиняється внаслідок смерті.
У зв'язку з чим заявник просить суд ухвалити рішення, яким встановити що вона є рідною донькою померлого ОСОБА_2
Заявник у судове засідання не з'явилася, проте її представник надала до суду заяву про розгляд справи у їх відсутність, на задоволенні заявлених вимог наполягала.
Представник зацікавленої особи у судове засідання не з'явився, однак надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення заявлених вимог не заперечував.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд дослідивши матеріали справи, встановивши зазначені факти та обставини, які дають підстави для задоволення заявлених вимог, вважає, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом було встановлено, що ОСОБА_3 помер 25.04.2018 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть.
Після його смерті відкрилася спадщина, що складається з житлового будинку, який розташований за адресою - вул. Заводська 72, с. Сухомлинове Іванівського району Одеської області, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно.
Заявник спадщину фактичну прийняла, оскільки вчасно звернулася до нотарісу, що підтверджується витягом про реєстрацію спадкової справи.
Однак у нотаріуса заявник виявила, що неможливо встановити факт її родинних відносин з батьком, а тому не може отримати свідоцтво на право на спадщину за законом.
Відповідно до свідоцтва про народження заявника, її батьком вказано - ОСОБА_4.
Заявник відповідно до копії паспорту має прізвище та ім'я Бриндальська Наталя Михайлівна .
Отже, враховуючи вищезазначене, у суду є всі підстави вважати, що при отриманні паспорту, заявник отримала паспорт з прізвищем Бриндальська , а її батько отримав паспорт з прізвищем Брендальський , таким чином суд прийшов до висновку, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_1, а розбіжності в написанні їх прізвищ зумовлені неправильним записами прізвищ при видачі правовстановлюючих документів.
Дана обставина також підтверджується письмовими показами свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які зазначили, що є родичами померлого та заявника, тривалий час знають їх, та можуть підтвердити той факт, що заявник є рідною донькою ОСОБА_2
Відповідно до діючого законодавства юридичний факт встановлюється судом за умови підтвердження доказами, що ця подія мала місце у певний час та за певних обставин.
В таких справах заявник має подати докази про відсутність можливості одержання чи відновлення відповідного документу.
Заявником долучено до заяви копію відповіді органу ДРАЦС, що підтверджує неможливість встановити даний факт в позасудовому порядку.
У відповідності із ст.ст. 293, 315 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами.
Встановлення факту родинних відносин між заявником та її батьком є необхідним для оформленні спадщини в нотаріальному порядку.
Факт, про вставлення якого просить заявник має для нього юридичне значення, оскільки надає правові підстави для спадкування та від його встановлення залежить виникнення громадянських прав заявника.
Також, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв'язку із втратою годувальника тощо.
Пунктом 2 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року, № 7 Про судову практику у справах про спадкування роз'яснено, що, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження.
Згідно п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, зокрема, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до частини першої статті 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуюче вищезазначене, суд вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.
Керуючись ст.ст. 4, 76, 81, 89, 293-294, 315-316 ЦПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1), зацікавлена особа: Баранівська сільська рада Іванівського району Одеської області (місцезнаходження: вул. Центральна 39, с. Баранове Іванівського району Одеської області, код ЄРДПОУ 04378391), про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 є рідною донькою ОСОБА_3, який помер 25.04.2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
СуддяОСОБА_7
Суд | Іванівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2018 |
Оприлюднено | 16.12.2018 |
Номер документу | 78569527 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванівський районний суд Одеської області
Погорєлов І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні