ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 грудня 2018 року Справа № 913/625/18
Провадження №16/913/625/18
Суддя господарського суду Луганської області Шеліхіна Р.М., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємства Укрбудпостач і К , м. Сєвєродонецьк Луганської області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Сєвєродонецькнафтопродукт , м. Сєвєродонецьк Луганської області
про витребування майна із чужого незаконного володіння
в с т а н о в и в:
Суть спору: позивач звернувся до господарського суду Луганської області з позовом до відповідача про витребування із чужого незаконного володіння нерухомого майна, яке є предметом договору дарування від 12.07.2013, укладеного між Пантелєєвим Ю.А. та Бурцевою К.Ю., посвідченого приватним нотаріусом Сєвєродонецького міського нотаріального округу Михайловським А.Т., запис в реєстрі №1570, а саме: будівлі механічної майстерні - літ. Г , адміністративної будівлі - літ. Л і Л1 , навісу - літ. Н , естакади №9, розташованих на земельній ділянці, площею 0,8556 га, кадастровий №4412900000:04:002:0153, що становить 2/3 частки складу №3 за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, 2а; та рухомого майна згідно наданого переліку.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимогу майнового характеру про витребування майна із чужого незаконного володіння.
В п. 2 ч. 2 ст. 164 ГПК України зазначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 1 п. 2 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум для працездатних у сумі 1762,00 грн.
Заявником сплачено судовий збір у сумі 3780,69 грн, що підтверджено платіжним дорученням від 29.11.2018 №626.
Суд не може прийняти зазначене платіжне доручення як належний доказ сплати судового збору з огляду на те, що позивачем не визначена ринкова вартість майна, яке є предметом спору, у зв'язку з чим відсутні правові підстави для вірного розрахунку судового збору.
Відповідно до п. 2.2.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов'язаннях (у тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах частини п'ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч. 3 ст. 56 ГПК України).
Як вбачається з позовної заяви, остання від імені ПП Укрбудпостач і К була підписана її директором Вінярським О.А., проте до матеріалів позову не додано документа, що підтверджує повноваження вказаної особи.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовна заява ПП Укрбудпостач і К підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Приватного підприємства Укрбудпостач і К від 29.11.2018 №43 залишити без руху.
2.Приватному підприємству Укрбудпостач і К протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду:
- відомості щодо ринкової вартості майна, яке є предметом спору;
- належні докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі;
- докази в підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву.
Суд звертає увагу Приватного підприємства Укрбудпостач і К , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання 17.12.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя Р.М. Шеліхіна
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2018 |
Оприлюднено | 18.12.2018 |
Номер документу | 78576840 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Шеліхіна Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні