ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
13 грудня 2018 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Бібіка О.В.,
секретаря судового засідання - Горобець Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну способу стягнення аліментів на утримання дитини,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила змінити спосіб стягнення аліментів за рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 01.02.2010 з ОСОБА_2 на її користь на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з твердої грошової суми у розмірі 300 грн на 1/4 частку від всих видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В обґрунтування позову зазначила, що рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 01.02.2010 з відповідача на її користь стягуються аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 у розмірі 300 грн.
На даний час розмір аліментів є занаднто малим та не забезпечує достатній рівень життя дитини, оскільки не відповідає 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Відповідач інших утриманців не має, є фізично здоровою людиною, спроможною надавати відповідну матеріальну допомогу.
Зазначене стало підставою для звернення до суду з цим позовом.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 18 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд у порядку спрощеного позовного провадження.
Учасники справи у судове засідання не з"явилися.
Позивач ОСОБА_1 подала заяву про судовий розгляд за її відсутністю, на задоволенні позову наполягає. Проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Зважаючи на те, що всі особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явилися, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд не має відомостей про причину неявки відповідача, яка повідомлялася про час і місце розгляду справи у порядку, визначеному ЦПК України, і від якої не надійшла заява про судовий розгляд за її відсутністю, що дало підстави вирішити справу на підставі наявних у ній даних (постановити заочне рішення) у відповідністю з ч. 4 ст. 223, ч. 1 ст. 280 ЦПК України, проти чого не заперечувала представник позивача.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, що містяться в матеріалах справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно до ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 4 ЦПК України - кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
Дослідивши доводи позовної заяви, письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:
Частинами 1, 3 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
З копії свідоцтва про народження НОМЕР_1, зареєстрованого відділом реєстрації актів цивільного стану Зачепилівського районного управління юстиції Харківської області вбачається, що ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року, батьками дитини є ОСОБА_2 та ОСОБА_5 (а.с. 9)
З копії свідоцтва про шлюб НОМЕР_2 вбачається, що виконавчим комітетом Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області 13.01.2016 зареєстровано шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_6, після реєстрації якого ОСОБА_5 змінила прізивще на "ОСОБА_5" (а.с. 8)
Рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 01.02.2010 з ОСОБА_2 стягнуто аліменти на користь ОСОБА_5 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 300 (триста) грн, що підлягає індексації відповідно до закону, щомісячно, починаючи з 05.11.2009 і до повноліття дитини (а.с. 7)
З довідки № 3049 від 10.07.2018, виданої Комсомольською селищною радою Зміївського району Харківської області, вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, разом з донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 10)
З довідки про доходи № 33 вбачається, що ОСОБА_1 працює медичною сестрою в Зміївському районному центрі первинної медико - санітарної допомоги, сума доходу за період з січня 2018 по червень 2018 становить 5745,67 грн, нарахування аліментів становить 27055,63 грн (а.с. 11)
За змістом статті 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (частина третя статті 181 СК України).
Відповідно до статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно з положеннями статті 183 СК України розмір аліментів визначається у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів від 17 травня 2017 року № 037-VIII частину другу статті 182 СК України викладено в такій редакції: Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Отже, вказаним законом збільшено мінімальний розмір аліментів, які підлягають стягненню з платника аліментів. Визначаючи розмір аліментів на дитину (дітей), суд не може визначити їх розмір на одну дитину менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до внесення змін у статтю 182 СК України - 30%).
Статтею 192 СК України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Позивачем доведено, що розмір аліментів, який стягується з відповідача, є таким, що не відповідає духовному та фізичному розвитку дитини.
Відповідач будь-яких заперечень проти позовної заяви не надав, а навпаки, позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
За таких обставин, позовна заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню шляхом зміни розміру аліментів, які стягуються на підставі рішення Зміївського районного суду Харківської області №2-330/10 від 01.02.2010 з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з твердої грошової суми у 300 грн 00 к. на 1/4 частку доходу (заробітку) відповідача щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з подальшою індексацією відповідно до закону, до досягнення нею повноліття.
У новому розмірі аліменти належить стягувати з дня набрання рішенням законної сили та з цього часу належить припинити стягування аліментів підставі рішення Зміївського районного суду Харківської області № 2-330/10 від 01.02.2010.
Відповідно до статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, з відповідача належить стягнути судовий збір на користь держави.
Відповідно до другого речення ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 82, 141, 223, ч. 2 ст. 247, 259, 263-265, 268, 280-289, 352, 354 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну способу стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.
Змінити розмір аліментів, що на підставі рішення Зміївського районного суду Харківської області №2-330/10 від 01 лютого 2010 року стягуються з ОСОБА_7 на користь ОСОБА_5 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 300 (триста) грн 00 к. щомісячно, з послідуючою індексацією відповідно до закону, та стягувати з ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканця АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частку доходу (заробітку) відповідача щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з подальшою індексацією відповідно до закону, починаючи з дня набрання рішенням законної сили і до досягнення дитиною повноліття.
Починаючи з дня набрання рішенням законної сили припинити стягування аліментів на підставі рішення Зміївського районного суду Харківської області№2-330/10 від 01.02.2010.
Стягнути з ОСОБА_7 до Державного бюджету України (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 к., які перерахувати на рахунок отримувача 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення повністю або частково безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги в тридцяти денний строк з дня його проголошення.
Повне судове рішення складено 13.12.2018.
Головуючий:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2018 |
Оприлюднено | 18.12.2018 |
Номер документу | 78597694 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Бібік О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні