Пр.№ 2-о/155/89/18
Справа № 155/987/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2018 року Горохівський районний суд
Волинської області
в складі: головуючого-судді Адамчук Г.М.
при секретарі судового засідання Ревуцькій М.В.
з участю: прокурора Гуслєва В.Ю.
представника особи, в інтересах якої подано заяву, - Панасюк Т.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Горохівського районного суду в м.Горохів Волинської області справу за заявою заступника керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури, який діє в інтересах держави в особі органу уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області, про визнання спадщини відумерлою та про передачу останньої у власність територіальної громади, заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Волинській області,-
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області, звернувся із заявою про визнання спадщини відумерлою. Мотивує свою заяву тим, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с.Звиняче Горохівського району Волинської області, за свого життя набув право на земельну частку (пай) розміром 2,53 в умовних кадастрових гектарах, яка знаходиться на території Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області. Оскільки відомості про наявність спадкоємців майна померлого ОСОБА_2 та прийняття ними вищевказаної спадщини відсутні, прокурор просив визнати зазначену спадщину відумерлою.
Представник заінтересованої особи Головного управління Держгеокадастру у Волинській області в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
В судовому засіданні прокурор Гуслєв В.Ю. ствердив факти наведені в заяві, крім того, уточнив заявлені вимоги, просив визнати спадщину відумерлою та передати її у власність територіальної громади Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області.
Представник Звинченської сільської ради Горохівського району Волинської області Панасюк Т.Д. в судовому засіданні заялені вимоги підтримала та пояснила суду, що ОСОБА_2 проживав на території сільської ради одиноко, помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, спадкоємців його майна сільською радою не встановлено, ніхто із заявою про прийняття спадщини до сільської ради не звертався.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, представника особи, в інтересах якої подано заяву, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення повністю.
За змістом ст.1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до вимог ст.338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Як вбачається із актового запису про смерть № 37 від ІНФОРМАЦІЯ_3 року, (а.с.13), ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с.Звиняче Горохівського району Волинської області і після його смерті відкрилася спадщина.
Згідно довідки №993 від 12 листопада 2018 року, виданої Звиняченською сільською радою Горохівського району Волинської області, погосподарський номер по АДРЕСА_1 закритий у зв'язку із смертю останнього члена сім'ї. Господарство належало ОСОБА_2, який проживав в с.Звиняче Горохівського району один, помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, спадкоємців його майна не встановлено.
Як вбачається з довідки № 48/405-18-23.305 від 02 лютого 2018 року, виданої Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області (а.с.9), книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Горохівською районною державною адміністрацією Волинської області (а.с.10-11), ОСОБА_2 набув права на земельну частку (пай) в розмірі 2,97 в умовних кадастрових гектарах, згідно сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1, який зареєстрований у книзі видачі сертифікатів за № 145 від 02 червня 1997 року.
Як вбачається із списку власників земельних часток (паїв), згідно проекту на території Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області, що є додатком до розпорядження голови райдержадміністрації від 18 липня 2003 року №224, код земельної ділянки ОСОБА_2 згідно схеми поділу №106, площа - 2,5284 га., з них - 1,9160 га. ріллі, 0,6120 га. - сіножаті.
Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 52617899 та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру №52617915 від 16 липня 2018 року, виданої Горохівською державною нотаріальною конторою заповіт від імені померлого ОСОБА_2 не посвідчувався, спадкова справа не заводилась.
Згідно супровідного листа від 24 січня 2018 року №22/1.18 (а.с.8), виконавчий комітет Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області зазначає, що на території сільської ради є земельна ділянка частка (пай) №106 загальною площею 2,53 га. (з них 1,9160 га. ріллі та 0,60 га. сінокосу), яка рахується за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, сертифікат (дані по виданому сертифікату відсутні, є в списках про видачу на його ім'я) кадастровий номер НОМЕР_2, знаходиться поза межами населеного пункту с.Звиняче. Оскільки будь-які особи щодо відкриття спадщини не звертались, заповіт не посвідчувався, то виконавчий комітет Звиняченської сільської ради просить Горохівський відділ Володимир-Волинської місцевої прокуратури звернутись із заявою про передачу майна ОСОБА_2 у власність територіальної громади Звиняченської сільської ради.
Як достовірно встановлено в даному судовому засіданні, інших осіб, місце проживання яких зареєстровано за адресою проживання покійного ОСОБА_2 чи які фактично з ним проживали на день смерті, немає, спадкоємці за законом відсутні, заповіт від імені ОСОБА_2 не посвідчувався. За таких обставин справи та відповідно до зазначених норм матеріального і процесуального права, а також враховуючи, що спадщина після смерті ОСОБА_2 ніким не прийнята, з часу відкриття спадщини після смерті останнього минуло понад дев'ять років, докази на підтвердження вищевказаних обставин, встановлення і доказування яких є обов'язковим при розгляді даної категорії справ, є належними та допустимими, то суд приходить до висновку про наявність передбачених законом правових підстав визнання спадщини відумерлою і передачі її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 265, 268, 334-338 ЦПК України, на підставі ч.ч.1, 3 ст.1277 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити повністю.
Визнати спадщину, що складається з права на земельну частку (пай) площею 2,53 га. (кадастровий номер: НОМЕР_2) згідно із сертифікатом про право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1, що знаходиться за межами населеного пункту на території Звиняченської сільської ради Горохівського району, та яка залишилась після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2 відумерлою і передати її територіальній громаді Звиняченської сільської ради Горохівського району Волинської області.
Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У відповідності до п.п.15.5) п. 1 Розділу ХШ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Повний текст рішення виготовлено 14 грудня 2018 року.
Головуючий: /підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Г.М.Адамчук
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2018 |
Оприлюднено | 19.12.2018 |
Номер документу | 78612470 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Адамчук Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні