ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19.12.2018 м ХарківСправа № 922/3468/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Сальнікової Г.І.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Дженеріс" (61111, м. Харків, вул. Познанська, буд. 2) до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельна фірма "АВІАС" (61038, м. Харків, Салтівське шосе, буд. 43) про стягнення 106.982.480,68 грн.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Харківської області подано позов за вих. № 106 від 11.12.18 Товариства з обмеженою відповідальністю "Дженеріс" про стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельна фірма "АВІАС" заборгованості в розмірі 106.982.480,68 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається, зокрема на неналежне виконання ТОВ Виробничо-торгівельною фірмою "АВІАС" своїх зобов'язань за Договором про надання поворотної фінансової допомоги № 19-ФД від 16.07.2015 в частині своєчасного повернення суми фінансової допомоги.
Дослідивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дженеріс" за вих. № 106 від 11.12.18 та додані до неї документи, Суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Одночасно, підпунктами 1, 2 пункту 2 частини 2 згаданої статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до приписів абз. 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
З урахуванням вищенаведеного, у даному разі за подання даної позовної заяви до господарського суду Харківської області за позовну заяву майнового характеру позивачем мав бути сплачений судовий збір в сумі 616700,00 грн.
Разом із позовними матеріалами, позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за вих.№106-к від 11.12.18, в якому позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до прийняття судом рішення по справі, посилаючись на те, що розмір судового збору який підлягає сплаті становить 616700,00 грн., що перевищує 5 % від доходу за 2017 рік.
При цьому, в обґрунтування мотивів, наведених у своєму клопотанні, позивачем подано копію фінансової звітності за 2017 рік.
Будь-яких мотивів та підстав неможливості сплатити судовий збір у встановлених порядку та розмірі, позивачем у клопотанні не наведено.
Розглянувши вказане вище клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору за №106-к від 11.12.18, Суд дійшов до висновку про відмову в його задоволенні
Про що зазначає про таке.
Згідно з вимогами ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З урахуванням вищевказаних вимог чинного законодавства, а також вимоги статті 8 Закону України "Про судовий збір" суд констатує, що позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Дженеріс" (код ЄДРПОУ 38371047) не входить до переліку осіб, які мають право на відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Тому, враховуючи положення статті 129 Конституції України, якою визначено одну із засад судочинства - рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, Суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору за вих. №106-к від 11.12.18
Окрім того, позовну заяву подано без додержання вимог п.п. 8, 9, 10 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, про що Суд зазначає наступне.
Пунктом 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з вимогами пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Відповідно до умов п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У даному разі, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Дженеріс" за вих. № 106 від 11.12.18 не містить: зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, як і не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, а також підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, що не відповідає вимогам згаданих вище пунктів 8, 9, 10 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з вимогами п.5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною другою статті 80 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно з ч.4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Позивач обґрунтовуючи свої позовні вимоги, зокрема посилається на те, що на виконання умов Договором про надання поворотної фінансової допомоги № 19-ФД від 16.07.2015 позивачем було перераховано кошти на суму 140.357.495,39 грн., про що останній посилається на платіжні доручення №559 від 17.07.2015, №562 від 31.07.2015.
Проте, до позовної заяви не надано згаданих вище платіжних доручень за вказаний період та на зазначену суму.
Стосовно документів, які подані разом із позовною заявою, Суд зазначає про таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч. 1 та 2 ст. 90 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче підпису.
Таким чином, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).
У даному разі, з матеріалів позовної заяви вбачається, що додані позивачем копії письмових доказів подані останнім з порушенням вимог ч. 2 ст. 91 ГПК України, оскільки вказані копії письмових доказів не посвідчені належним чином, у зв'язку з чим позовна заява подана з порушенням вимог ст. 164 ГПК України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява на підставі ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору за вих. № 106-к від 11.12.18.
2. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дженеріс" за вих. №106 від 11.12.18 залишити без руху.
3. Визначити позивачеві наступний спосіб усунення недоліків:
- надати оригінали доказів сплати судового збору у встановленому порядку та у розмірі 616700,00 грн.;
- зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- визначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
- надати підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- надати копії письмових доказів, посвідчені у відповідності до приписів абзацу 2 частини п'ятої статті 91 ГПК України та пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003.
- докази, які підтверджують виконання умов пунктів 3.1., 3.2., 3.3. Договору про надання поворотної фінансової допомоги № 19-ФД від 16.07.2015 щодо перерахування грошових коштів на загальну суму 106.982.480,68 грн. на поточний рахунок ТОВ ВТФ "АВІАС".
4. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
5. Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
6. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 19.12.2018 р.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2018 |
Оприлюднено | 19.12.2018 |
Номер документу | 78650410 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Сальнікова Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні