Ухвала
від 18.12.2018 по справі 171/2602/18
АПОСТОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 171/2602/18

1-кс/171/899/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2018 року

Слідчий суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши винесене в кримінальному провадженні № 12018040410001217 слідчим СВ Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Апостолівського відділу Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до документів, -

ВСТАНОВИВ:

17.12.2018 року слідчий СВ Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим прокурором Апостолівського відділу Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів.

Вищевказане клопотання вмотивоване тим, що у провадженні слідчого відділення Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження за № 12018040410001217 від 11.12.2018 року за правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 190 КК України за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману.

В ході досудового розслідування по кримінальному провадженню встановлено, що відповідно до наданих ІНФОРМАЦІЯ_1 відомостей рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 призначено соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям. 10.12.2018 заданим фактом Апостолівським ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області внесено відомості до ЄРДР №120180404100001217за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190КК України заволодіння чужим майном шляхом обману.

09.01.2018 ОСОБА_5 при подачі заяв про призначення допомоги малозабезпеченим сім`ям, у відповідності до ст. 4 Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» долучила офіційний документ - Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 № 204 форми, де в розділі V « Відомості про земельні ділянки, що перебувають у власності або володінні (користуванні) членів сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні /будинку осіб, членів сім`ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей), в якій ОСОБА_5 внесла завідомо неправдиві відомості про відсутність у неї та членів родини земельної ділянки.

Відповідно до відомостей з реєстру нерухомого майна, з 29.04.2003 за ОСОБА_5 зареєстровано право власності на земельні ділянку з кадастровим номером - 6520383500:04:009:0009, що розташована на території Херсонської області, Білозерського району, Музиківської сільської ради.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» розмір державної соціальної допомоги визначається, як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом. В наслідок внесення ОСОБА_5 неправдивих відомостей про відсутність земельної ділянки, переплата державних коштів склала 3499,14 гривень .

Згідно ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Із змісту ст. 25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Згідно ч. 4 ст. 38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Так, для повноти проведення досудового розслідування, з`ясування всіх обставин по даному кримінальному провадженню, необхідно отримати документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: справи по призначенню ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Необхідність отримання вказаної інформації обґрунтовується об`єктивною можливістю одержання в результаті тимчасового доступу матеріального носія, документів з відображеними на них інформаційними даними, щодо, фактів внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, та як наслідок заволодіння шляхом обману бюджетними грошовими коштами.

Вказана інформація, після її отримання слідчим, може і буде використана під час досудового розслідування для встановлення обставини щодо:

- визначення належної правової кваліфікації кримінального правопорушення;

- часу та місця вчиненого кримінального правопорушення;

- виду і розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням;

-обставин, що впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу підозрюваного;

- встановлення інших свідків події кримінального правопорушення, місць збереження речових доказів.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якого знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, викладених в клопотанні. Зазначив, що відповідна інформація, після її отримання слідчим, може і буде використана під час досудового розслідування для встановлення обставини щодо: визначення належної правової кваліфікації кримінального правопорушення; часу та місця вчиненого кримінального правопорушення; виду і розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; обставин, що впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особи підозрюваних; встановлення інших свідків події кримінального правопорушення.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого СВ Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Апостолівського відділу Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно із вимогами ч.1 ст.159 Кримінально-процесуального України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.1ст.160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.7ст.163 КПК Українислідчий суддя в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про можливість вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно дост.165 КПК Україниособа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.

Беручи до уваги вищевикладене, оскільки оригінали документів знаходяться у володіння ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_2 , вважаю, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

У ч.1ст. 309 КПК Українизазначено вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування, перелік цих ухвал є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає, а тому дана ухвала у відповідності до ч. 3ст. 309 КПК Українине може бути оскаржена.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідно надати тимчасовий доступ до документів слідчому СВ Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , а також іншим слідчим, які перебувають в групі слідчих по даному кримінальному провадженню.

Керуючись ст. ст.163- 165,309,369-372та395 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 задовольнити.

Надати слідчому СВ Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володіння ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: справи про призначення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії цієї ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудАпостолівський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78655563
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —171/2602/18

Ухвала від 18.12.2018

Кримінальне

Апостолівський районний суд Дніпропетровської області

Семенова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні