ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
19 грудня 2018 року Справа № 328/3101/18 провадження № ЗП/280/243/18 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сіпака А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову
ФГ Дельта Плюс
до Токмацького управління ГУ ДФС в Запорізькій області
про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Токмацького районного суду Запорізької області від 19.11.2018 адміністративний позов ФГ Дельта Плюс (далі - позивач) до Токмацького управління ГУ ДФС в Запорізькій області (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, передано на розгляд Запорізького окружного адміністративного суду.
11.12.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшли матеріали справи №328/3101/18. Згідно позовної заяви позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення №0024905406 від 01.11.2018.
Відповідно до ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.160,161 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 160,161 КАС України, з огляду на наступне:
Відповідно до ч.2 ст.160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Позовна заява подана та підписана представником ФГ Дельта Плюс - ОСОБА_1, однак, до позовної заяви не додано жодного документу, який би підтверджував повноваження директора ОСОБА_1 (наказ про призначення директора, статутні документи тощо).
Згідно п.1 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначається найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.
Враховуючи передачу вказаної справи до Запорізького окружного адміністративного суду, позивачу слід уточнити найменування суду в позовній заяві.
У відповідності до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
У позовній заяві відсутня інформація про офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти позивача та відповідача.
Згідно вимог п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У позовній заяві відсутня інформація щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
На вимогу п.11 ч.5 ст.160 КАС України, у позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, яке також відсутнє у позовній заяві.
Частиною 3 статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зокрема, відповідно до приписів п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено ставку судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1762,00 грн.
З матеріалів адміністративного позову судом встановлено, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру, у зв'язку з чим позивач зобов'язаний був сплатити судовий збір у розмірі 1762,00 грн.
До матеріалів позовної заяви позивачем подано квитанцію №Ю541/7144732/1 від 15.11.2018 на суму 1762,00 грн.
Поряд з цим, відповідно до частини першої та другої статті 9 Закону України Про судовий збір , судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суддею вживались заходи щодо перевірки зарахування сплаченого позивачем судового збору, відповідно до квитанції №Ю541/7144732/1 від 15.11.2018 на суму 1762,00 грн., зокрема відповідно до розділу ІІ листа Державної судової адміністрації України від 14.09.2018 №6-17517/18 Про забезпечення заходів контролю за надходженням та поверненням судового збору на адресу Токмацького районного суду Запорізької області направлявся запит, стосовно надання відомостей про зарахування (не зарахування) судового збору за квитанцією від 15.11.2018 №Ю541/7144732/1, а також відомостей про наявність (відсутність) Подання про повернення коштів судового збору за вищевказаним платіжним документом.
Згідно наданої інформації Токмацького районного суду Запорізької області, судовий збір, сплачений позивачем за квитанцією №Ю541/7144732/1 від 15.11.2018 на суму 1762,00 грн. не зарахований до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, суддя не може прийняти квитанцію №Ю541/7144732/1 від 15.11.2018 на суму 1762,00 грн., як належний доказ сплати судового збору.
Відповідно до ч.1-ч.2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 241, 243, 246 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ФГ Дельта Плюс до Токмацького управління ГУ ДФС в Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення рішення, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду: уточненої позовної заяви (у 2-х екземплярах) з зазначенням правильного найменування суду; інформації про офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти позивача та відповідача; інформації про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; доказів на підтвердження повноважень директора ОСОБА_1 на представництво інтересів позивача (наказ про призначення директора, статутні документи тощо); довідки з органів Державної казначейської служби про зарахування сплаченого судового збору згідно квитанції №Ю541/7144732/1 від 15.11.2018 на суму 1762,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України чи документу про сплату судового збору у розмірі 1762,00 грн. із відміткою банку про зарахування судового збору до бюджету на наступні реквізити: "Отримувач коштів - УК у Дніпр.р-ні м.Зап./Дніпр./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38025423; Банк отримувача - Казначейство Ураїни (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача - 34310206084010; Код класифікації доходів бюджету - 22030101; Призначення платежу - *; 101; ___ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)".
Роз'яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу (ч.3 ст.169 КАС України) .
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А.В. Сіпака
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2018 |
Оприлюднено | 21.12.2018 |
Номер документу | 78657119 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні