Справа № 713/2312/18
Провадження №2/713/835/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.12.2018 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду Чернівецької області Пилип'юк І.В. перевіривши на відповідність вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради Вижницького району Чернівецької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - головний лікар Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_2, про виправлення помилок у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, жителька смт. Берегомет, вул. О. Кобилянської, 63, Вижницького району Чернівецької області звернулася в суд з позовом до Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради Вижницького району Чернівецької області, юридична адреса: смт. Берегомет, вул. Центральна, 12, Вижницького району Чернівецької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - головний лікар Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_2, адреса для листування: смт. Берегомет, вул. Центральна, 12, Вижницького району Чернівецької області, про виправлення помилок у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Відповідно до ст.ст.4, 27, 28 ЦПК України позивач має право на звернення з даним позовом до Вижницького районного суду Чернівецької області.
Позовна заява за змістом і формою не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Так позивачем заявлено вимогу стягнути з Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради, код ЄДРПОУ: 36753285 на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь період затримки розрахунку по день ухвалення судового рішення - позовна вимога майнового характеру.
Однак у позовній заяві не зазначено:
обґрунтований розрахунок сум, що стягуються з урахуванням вимог ч.1 ст.117 КЗпП України;
ціни позову, оскільки дана позовна вимога підлягає грошовій оцінці.
Також позовна заява за змістом і формою не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України, а саме:
до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі, встановленому ЗУ Про судовий збір .
Так позивачем заявлено дві вимоги:
1. Зобов'язати Комунальне некомерційне підприємство Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради, код ЄДРПОУ: 36753285 виправити недостовірні відомості, які подані у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435 за вересень 2018 року, тобто, компенсацію за невикористану відпустку, яка є разовою виплатою, включити до бази нарахування ЄСВ за вересень 2018 року, оскільки вона була нарахована та виплачена в даному місяці та показати в одному рядку разом із нарахованою зарплатою - позовна вимога немайнового характеру.
2. Стягнути з Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради, код ЄДРПОУ: 36753285 на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь період затримки розрахунку по день ухвалення судового рішення - позовна вимога майнового характеру.
Тобто позивачем заявлено позов, який має одночасно майновий і немайновий характер.
Частиною 3 ст.6 ЗУ Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
А відповідно до п.1 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тому позивачу необхідно сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 704,80 грн. за позовну вимогу немайнового характеру та після визначення ціни позову - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за позовну вимогу майнового характеру за наступними реквізитами:
отримувач коштів: Вижницьке УК/Вижницький р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37984590; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31212206024007; код класифікації доходів бюджету 22030101.
Позивач вважає, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі п.1 ч.1 ст.5 ЗУ Про судовий збір .
Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 ЗУ Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд виправити помилки у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску та стягнути середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.
Позовна вимога про виправлення помилки у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску не є позовною вимогою про стягнення заробітної плати чи поновлення на роботі.
А середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні не входить до структури заробітної плати, що обґрунтовується наступним.
Згідно зі ст.1 Закону України Про оплату праці , заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 117 КЗпП України (на яку посилається позивач) передбачено, що середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні працівника проводиться не у зв'язку із виконуваною працівником роботою, а навпаки, у зв'язку із звільненням працівника та непроведенням з працівником належного розрахунку після припинення трудових відносин. Тобто, середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні є різновидом відповідальності власника перед працівником за порушення своїх зобов'язань з виплати заробітної плати і не входить до структури заробітної плати.
Таким чином, підстави для звільнення від сплати судового збору щодо вимог про виправлення помилки у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, відсутні.
Крім того в порушення ч.2 ст.95 ЦПК України додані до позовної заяви копії письмових доказів належним чином не засвідчені.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.4, 30, 175, 177, 178, 186 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради Вижницького району Чернівецької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - головний лікар Комунального некомерційного підприємства Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги Вижницької районної ради Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_2, про виправлення помилок у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - залишити без руху.
Копію ухвали направити позивачу та повідомити про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви.
Для усунення недоліків надати строк 10 днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо представник позивача не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя: І. В. Пилип'юк
Суд | Вижницький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2018 |
Оприлюднено | 22.12.2018 |
Номер документу | 78728040 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вижницький районний суд Чернівецької області
Пилип'юк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні