Справа № 216/6185/18
Провадження № 1-кс/216/5823/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів
11.12.2018 місто Кривий Ріг
Дніпропетровської області
Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі Дніпропетровської області клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, яке подав слідчий СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 у досудовому розслідуванні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018041750000172 від 21.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 236 КК України,
В С Т А Н О В И В:
11.12.2018 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів. Дане клопотання мотивоване наступним.
У 2018 років службові особи товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб використали всупереч інтересам юридичної особи свої повноваження, що пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, й шляхом укладання договорів про виконання робіт незаконно організували на родовищі ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташоване у водоохоронній зоні правого берегу загальнодержавного водного об`єкту - річки Інгулець, топографо-геодезичні вишукування 45,0 га земель державної власності, лабораторно-технічні випробування 50 кг залістих кварцитів, які згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 р. N 827 віднесено до корисних копалин загальнодержавного; процедуру оцінки планованої діяльності з отримання залізовмісної добавки до цементу, чим завдали істотну шкоду охоронюваним законом правам державним та громадським інтересам, що полягають у втраті однієї з найцінніших геологічних пам`яток природи Криворіжжя - аркозові пісковики. 19 липня поточного року в мікрорайоні Всебратське-2, що в Центрально- Міському районі міста Кривого Рогу в приміщенні готелю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відбулися громадських слухання щодо звітів оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованої діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в Інгулецькому та Тернівському районах у місті з видобутку залізистих кварцитів для отримання залізовмісної добавки до цементу. Організатором "проведення громадських слухань виступив уповноважений територіальний орган - ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Положенням ч. 2 п. 8 «Порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р., № 989, на виконання Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», передбачено: «Якщо вплив планованої діяльності не поширюється за межі області, громадські слухання проводяться за місцем провадження планованої діяльності або в адміністративному центрі адміністративно-територіальної одиниці, яка може зазнати впливу планованої діяльності». Крім того, «... суб`єкт господарювання може провести консультації з уповноваженим територіальним органом щодо місця та часу проведення громадських слухань з урахуванням можливості забезпечення присутності потенційних учасників (там же, ч. 2 п. 9).
На початку оголошеного слухання з ОВД планованої діяльності на території родовища залізистих кварцитів Червона Балка в межах ділянки № НОМЕР_2 (Тернівський район) зроблено заяву про порушення організатором слухань порядку проведення слухань стосовно вибору місця проведення слухань, яке не відповідає затвердженим нормам. Зважаючи на те, що впливу планованої діяльності зазнає Широківський район, який згідно ст. 133 Конституції України є адміністративно- територіальною одиницею, місцем проведення слухання мав бути населений пункт - смт Широке. Організатор слухання, своєрідно трактуючи норму Конституції, заперечила слушність заявленого зауваження і продовжила проведення слухання за участі лише кількох представників громадських об`єднань і цілковитої відсутності пересічних громадян, потенційних учасників з Широківського району. Задля участі в слуханні потенційний учасник із Широківського району мав би витратити 5-6 годин часу на подорож і більше 20 гривень на оплату проїзду.
Оскільки обов`язок доведення обставин, що підлягають доказуванню нормами ст. 92 КПК України покладено на слідчого, прокурора, у сторони обвинувачення виникла необхідність в отриманні копій, завірених у встановленому законом порядку журналу реєстрації громадських слухань, журналу виступів учасників громадських слухань ,носіїв інформації, з записом відео фіксації громадських слухань, звіт оцінки впливу на довкілля, звіт про громадське обговорення, висновок з оцінки впливу на довкілля, які знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
З метою проведення всебічного та повного досудового розслідування, для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні в порядку ст. 91 КПК України, необхідно здійснити тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , яке знаходиться у АДРЕСА_2 .
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що містять зазначену інформацію, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 розташованого за адресою: АДРЕСА_2 . Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий просив клопотання задовольнити та керуючись ч. 2 ст. 163 КПК України розглянути вказане клопотання за відсутності представників ІНФОРМАЦІЯ_4 , оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів.
У судове засідання слідчий не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Перевіривши клопотання та додані до нього матеріали, беручи до уваги зазначене, слідчий суддя вважає, що клопотання є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно довимог ч.1ст.159КПК Українитимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовийдоступ доелектронних інформаційнихсистем абоїх частин,мобільних терміналівсистем зв`язкуздійснюється шляхомзняття копіїінформації,що міститьсяв такихелектронних інформаційнихсистемах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
При цьому, ч. 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя прийшов до висновку про те, що належними та допустимими доказами доведено підстави для задоволення клопотання, передбачені ч. 5 ст. 163 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 163-165, 309, 369-372 та 395 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому СВ Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю вилучення завірених належним чином їх копій, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_4 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: журналу реєстрації громадських слухань, журналу виступів учасників громадських слухань ,носіїв інформації, з записом відео фіксації громадських слухань, звіт оцінки впливу на довкілля, звіт про громадське обговорення, висновок з оцінки впливу на довкілля ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 )
Зобов`язати уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 надати слідчому слідчого відділу Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровської області ОСОБА_3 надати тимчасовий доступ до вищезазначених документів.
Термін дії ухвали встановити до 11.01.2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї може бути подано заперечення при здійснені підготовчого провадження в суді.
Роз`яснити, що згідно зі ст. 166 КПК України у разі невиконання цієї ухвали, сторона кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право звернутися до суду з клопотанням про дозвіл на проведення обшуку.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78754705 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Бутенко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні