6-20/2010
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2010 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Голубкової М.А., при секретарі Мадинської О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Шевченківського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про обмеження виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов’язання, покладені на них судовим рішенням,
В С Т А Н О В И В:
Начальник Шевченківського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції звернувся до суду з поданням про обмеження виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов’язання, покладені на них судовим рішенням.
В поданні зазначив, що на виконанні у Шевченківському ВДВС Запорізького МУЮ знаходиться виконавче провадження № 897/10, яке відкрито за виконавчим листом № 2-111/09 виданим 14.04.2009 року Шевченківським районним судом м. Запоріжжя, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 суми боргу у розмірі 12382 грн 54 коп.
22.12.2009 р. державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження за вищезазначеним виконавчим документом .
На неодноразові виклики державного виконавця з’явитись до відділу, боржником відредаговано не було.
Згідно ст.. 2 Закону України «Про виконавче провадження» - примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Відповідно до Закону України «Про державну виконавчу службу» примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, районних, міських (міст обласного значення), районних в містах відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Згідно ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України» громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорту або громадянинові, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема у випадках, якщо діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконані зобов’язання – до виконання зобов’язань, або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках. Або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов’язань.
На підставі викладеного начальник Шевченківського ВДВС Запорізького МУЮ просить прийняти рішення щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_3.
В судове засідання представник Шевченківського ВДВС Запорізького МУЮ не з’явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, причину неявки суду не повідомив.
Боржник М»ясников В.В. , який повідомлявся у встановленому порядку про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився, причину неявки суду не повідомив.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає можливим подання задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 217 ЦПК України, суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає у рішенні.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» підставою для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадку, якщо діють неврегульовані аліменти, говірні чи інші невиконані зобов’язання – до виконання зобов’язань, або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Аналізуючи норми чинного законодавства, зокрема Закон України «Про порядок виїзду з України та в»їзду в Україну громадян України», Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», свідчить про те, що наявність у особи невиконаних зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України, причому питання щодо такого обмеження вирішується судом.
Керуючись ст.ст. 208, 217, 293 ЦПК України, ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Законом України «Про виконавче провадження», Законом України «Про державну виконавчу службу» суд
УХВАЛИВ:
Подання Шевченківського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про обмеження виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов’язання, покладені на них судовим рішенням – задовольнити.
Обмежити право виїзду за межі України ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянину України – до виконання зобов’язань по виплаті боргу на користь ОСОБА_2 у розмірі 12382 грн 54 коп , стягнутих за рішенням Шевченківського районного суду м. Запоріжжя № 2-111\2009 від 28.01.2009 року.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі, через суд першої інстанції, заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів, з дня постановлення ухвали, та подачі апеляційної скарги, протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя М.А. Голубкова
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2010 |
Оприлюднено | 16.02.2010 |
Номер документу | 7875590 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Лукінова Катерина Сергіївна
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Муругов Віталій Васильович
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Голубкова Марина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні