Ухвала
від 20.12.2018 по справі 522/22057/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/22057/18

Провадження № 2/522/9356/18

У Х В А Л А

20 грудня 2018 року суддя Приморського районного суду міста Одеси Чернявська Л.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним акту прийому -передачі до договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі, визнання права та стягнення,

встановив:

18 грудня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання дійсним акту прийому-передачі до договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі, визнання права та стягнення, в порядку ЦПК України.

Згідно ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється за правилами іншого судочинства.

В позовній заяві позивач просить визнати дійсними акт прийому-передачі частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю ТРАНСЕРФІНГ (код 39043366) б/н від 01.10.2018 року до договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ ТРАНСЕРФІНГ б/н від 01.10.2018 року; визнання за ОСОБА_3 право власності на частку в статутному капіталі ТОВ ТРАНСЕРФІНГ в розмірі 2000 гривень, що складає 100 % статутного капіталу Товариства; стягнути з ОСОБА_2 частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю ТРАНСЕРФІНГ в розмірі 2000 гривень, що складає 100 % статутного капіталу Товариства.

Ознайомившись з поданими матеріалами та позовними вимогами вважаю, що вони відносяться до юрисдикції та підсудні господарського суду з наступних обставин.

Господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів.

Корпоративні спори розглядаються виключно господарськими судами (п.п.3, 4, 10,12,13 ч.1 ст. ГПК України)

Згідно ст.4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності (ст.2 Господарського Кодексу України).

Відповідно ст.167 ГК корпоративні права - це права особи,частка якої визначається у статутному капіталі(майні)господарської організації, що включають правомочності научасть цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку даної організаціїта активіву разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності,передбачені законом та статутнимидокументами. Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.

Оскільки позивачем оспорюється правочин, пов'язаний з набуттям частки у статутному капіталі, що стосується корпоративних прав, то згідно статей 2, 3 і 167 ГК України та ст.ст.4 та 20 ГПК України даний спір стосується господарських, корпоративних правовідносин, і тому за предметом спору і характером правовідносин та субєктним складом має розглядатись в порядку

Згідно п.1 ч.1 ст.186 ЦПК суд відмовляє у відкриті провадження у справі, якщо позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Крім того, зясовано, що позивачем не сплачено судовий збір в повному обсязі, що є підставою для залишення позову без руху. Але дане питання у звязку з відмовою у відкритті провадження судом не вирішується.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 186, ст.19 ЦПК України, суд

ухвалив:

Відмовити у відкриті провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним акту прийому-передачі до договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі, визнання права та стягнення, як такий, що не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Роз'яснити ОСОБА_1 юрисдикцію розгляду справи в порядку господарського судочинства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд міста Одеси протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали заявником.

Суддя Л. М. Чернявська

20.12.2018

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення20.12.2018
Оприлюднено22.12.2018
Номер документу78766771
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/22057/18

Ухвала від 20.12.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні