Рішення
від 21.12.2018 по справі 605/621/18
ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 605/621/18

РІШЕННЯ

Іменем України

"21" грудня 2018 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі :

головуючого судді Горуц Р.О.

за участю:

секретаря судового засідання Лежигубської О.В.

заявника ОСОБА_1

заінтересованої особи ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Підгайці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб, -

В С Т А Н О В И В :

Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про надання права на шлюб.

В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримала повністю та просить їх задовольнити. Крім цього, додала, що вона бажає укласти шлюб із ОСОБА_2 і це відповідає її інтересам. На даний час вона перебуває на 21-22 тижні вагітності. Вони із ОСОБА_2 будуть проживати в ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із його батьками. Зареєструвати шлюб із ОСОБА_2 є її добровільним бажанням, хоча проти цього заперечують її батьки, які хочуть, щоб вона мала статус одинокої матері і таким чином одержувала від держави соціальну допомогу у більшому розмірі.

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні вимоги заявниці визнав повністю, просить їх задовольнити, при цьому додав, що вони із заявницею з якою він зустрічається вже 2 роки, добровільно бажають одружитись, при цьому в них скоро народиться дитина, однак батьки ОСОБА_1 проти цього заперечують. В подальшому вони будуть проживати разом, за місцем його проживання в ІНФОРМАЦІЯ_1. Він буде їздити на заробітки за кордон та зможе утримувати сім'ю.

В судове засідання представник заінтересованої особи - Підгаєцького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Крім того, ним до суду подано письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, що не суперечить вимогам ч.3 ст.211 ЦПК України.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що вона є матір'ю заінтересованої особи ОСОБА_2 Їй відомо, що її син вже близько 1 року 6 місяців зустрічається із заявницею, яка на даний час вагітна. Вони одне одного кохають та бажають одружитись. При розмові із батьками заявниці, останні повідомили, що не бажають, щоб заявниця одружувалась із її сином, при цьому хочуть, щоб вона мала статус одинокої матері, з метою одержання від держави соціальної допомоги на дитину у більшому розмірі. Також при вказаній розмові із батьками заявниці, остання повідомила своїм батькам, що вона кохає її сина, від якого чекаю дитину, бажає одружитись з ним та разом виховувати дитину. Вони будуть проживати разом із нею в житловому будинку, що в с. Пановичі Підгаєцького району Тернопільської області. Сім'ю буде утримувати її син, який буде їздити на заробітки за кордон.

Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 в судове засідання не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи. Причин своєї неявки суду не повідомили, при цьому як зазначили в судовому засіданні заявниця та свідок ОСОБА_3, батьки заявниці в судове засідання не з'явились, оскільки вони проти її одруження.

Суд, заслухавши пояснення заявниці, заінтересованої особи, свідка ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, вважаючи, що надання заявниці права на шлюб відповідає її інтересам, дійшов висновку, що заяву ОСОБА_1 слід задовольнити, виходячи із наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.293 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі, про встановлення режиму окремого проживання за заявою подружжя та інші справи у випадках, встановлених законом.

Статтею 17 Закону України від 23 лютого 2006 року №3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року та практику Європейського Суду з прав людини як джерело права.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , закріплено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

У пункті 84 рішення Європейського суду з прав людини по справі «Валліанатос та інші проти Греції» від 07.11.2013 року (Заяви №№29381/09 та 32684/09) передбачено: «Суд наголошує на принципах, встановлених у його практиці. Мета захисту родини у її традиційному сенсі є доволі абстрактною і для її реалізації може використовуватися широкий спектр конкретних заходів… Також, з огляду на те, що Конвенція є «живим» документом, який слід тлумачити у світлі умов сьогодення…, держава при виборі засобів, покликаних забезпечувати захист сім'ї та повагу до сімейного життя, як цього вимагає стаття 8, обов'язково має брати до уваги зміни, що відбуваються у суспільстві і у ставленні до соціальних питань, цивільного стану і міжособистісних стосунків, включаючи той факт, що не існує лише одного шляху чи лише одного вибору, коли йдеться про те, як вести сімейне або приватне життя» .

Окрім цього, пунктом 126 рішення Європейського суду з прав людини по справі »Фернандес Мартінес проти Іспанії» (заява 56030/07) від 12 червня 2014 року встановлено: «Що стосується права на приватне та сімейне життя, Суд наголошує на важливості для осіб мати можливість вільно приймати рішення з приводу того, як вести своє приватне та сімейне життя. У зв'язку з цим повторно наголошується, що відповідно до статті 8 також надається охорона прав на самореалізацію як у формі особистого розвитку…, так і з точки зору права на встановлення та розвиток відносин з іншими людьми та навколишнім світом, при цьому поняття особистої автономії є важливим принципом, що береться за основу при тлумаченні гарантій, які викладені в такому положенні» .

Зважаючи на принципи рівноправності жінки і чоловіка, закон вимагає, щоб згода на одруження була взаємною. Принцип добровільності шлюбу є чинним не лише на стадії його реєстрації, а й під час знаходження в шлюбі, що зумовлює можливість добровільного розірвання шлюбу, про що записано в статті 16 Конвенції «Про дискримінацію жінок» в ч.1 підпункту «с» , «однакові права і обов'язки під час шлюбу і після його розірвання» .

Згідно ч.1 ст.4 СК України особа, яка досягла шлюбного віку, має право на створення сім'ї.

У випадках передбачених ч.2 ст.23 цього Кодексу, сім'ю може створити особа, яка не досягла шлюбного віку.

В силу ч.1 ст.22 СК України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років.

У відповідності із ст.23 СК України, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку.

За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1, народилась 04 серпня 2002 року в с. Завалів Підгаєцького району Тернопільської області, в сім'ї: батька - ОСОБА_5 та матері - ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І-ИД №117251 від 04 листопада 2002 року виданим Завалівською сільською радою Підгаєцького району Тернопільської області, а також паспортом громадянина України №001486130 від 31 січня 2018 року виданим на ім'я ОСОБА_1.

Заявниця ОСОБА_1 станом на 28 листопада 2018 року, перебувала на 19-20 тижні вагітності, що підтверджується довідкою виданою Підгаєцькою жіночою консультацією Підгаєцької ЦРКЛ за №20 від 28 листопада 2018 року.

Як пояснила в судовому засіданні заявниця, станом на 10 грудня 2018 року вона перебувала на 21 тижні вагітності, відповідно до результатів обстеження ультразвукової діагностики.

Встановлено, що на даний час заявниця проживає разом із своїми батьками в с. Завалів Підгаєцького району Тернопільської області.

Той факт, що надання заявниці права на шлюб відповідає інтересам останньої, окрім пояснень самої заявниці, також підтверджено в судовому засіданні заінтересованою особою та свідком ОСОБА_3

За таких обставин, суд дійшов до переконання, що заява ОСОБА_1 підставна, а тому підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 263, 265, 293, 294, 319 ЦПК України, ст.ст. 4, 22, 23 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 про надання права на шлюб - задовольнити.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительці с. Завалів Підгаєцького району Тернопільської області - право на шлюб.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду або через Підгаєцький районний суд Тернопільської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Заявниця: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителька с. Завалів Підгаєцького району Тернопільської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Заінтересовані особи: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, житель ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2.

Підгаєцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції, місце знаходження: м. Підгайці вул. Т.Шевченка, 26 Тернопільської області, ЄДРПОУ 21161598 .

Головуючий: ОСОБА_6

СудПідгаєцький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення21.12.2018
Оприлюднено22.12.2018
Номер документу78770186
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —605/621/18

Рішення від 21.12.2018

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 29.11.2018

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні