ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 752/22291/18

Провадження №: 1-кс/752/10557/18

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей та документів

23.11.2018 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва Хоменко В.С., при секретарі Павлюх П.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження, внесеного в рамках кримінального провадження № 12018100000000971 від 09.10.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України, клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого управління ГУ Національної поліції в місті Києві Удовиченко В. Ю., погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва Кондратовим О.Г., про тимчасовий доступ до речей та документів,-

встановив:

до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого управління ГУ Національної поліції в місті Києві Удовиченко В. Ю., погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва Кондратовим О.Г. про тимчасовий доступ до документів, а саме до реєстраційної справи КП БСРБРОО "ЦР" КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО БЕРЕЗАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БІЛЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ "ЦЕНТР РЕЄСТРАЦІЇ" ), ідентифікаційний код юридичної особи 38944428, з можливістю вилучення оригіналу реєстраційної справи (здійснити її виїмку), яка знаходяться у володінні Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, за адресою: Одеська область, місто Біляївка, проспект Незалежності, 11.

Слідчий в судове засідання не з'явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.

Також, просив клопотання розглянути судом без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вищевказані документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ Національної поліції в місті Києві здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018100000000971 від 09.10.2018 за фактом зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором ОСОБА_3 при вчинені реєстраційних дій з об'єктом нерухомості за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України.

Відповідно до ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися до слідчого суді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Із наданих слідчим документів вбачається, що 09.08.2018, о 13 год. 34 хв., державний реєстратор Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3, будучі особою яка надає публічні послуги в тому числі у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, керуючись злочинним умислом направленим на зловживання повноваженнями особи, яка надає публічні послуги з метою отримання неправомірної вигоди для іншої особи, діючи умисно, будучі достовірно обізнаною із положеннями Закону України Про державну реєстрацію речових правна нерухоме майно та їх обтяжень , а також Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, згідно якими, забороняється проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно у разі постановлення рішення суду про заборону вчинення таких дій та наявності обтяжень у державному реєстрі речових прав, при наявність в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про заборону відчуження об'єкту нерухомого майна: нежитловий будинок (літ. А) за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, загальною площею 3802,3 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 297999880000, вчинила дії з реєстрації прав власності на зазначений об'єкт нерухомого майна за ТОВ АК КОНСАЛТИНГ , (код ЄДРПОУ: 38944428), чим спричинила настання тяжких наслідків ТОВ Ройланс-Україна , правонаступником якого стало ТОВ Ю.ЕФ. Кепітал Партнерс Україна .

Окрім цього, в ході досудового розслідування, встановлено, що КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО БЕРЕЗАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БІЛЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ "ЦЕНТР РЕЄСТРАЦІЇ" ідентифікаційний код юридичної особи 42062724, місцезнаходження якої відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Одеська область, Березанський район, село Березань, вулиця Покровська, будинок 1, має відокремлені підрозділи, а саме: Київська філія комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації (код ЄДРПОУ ВП: 42087424, місцезнаходження ВП: 03115, м. Київ, Святошинський район, вулиця Краснова, будинок 7, приміщення 9) та Київська обласна філія комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації (код ЄДРПОУ ВП: 42087425, місцезнаходження ВП: 02160, м. Київ, Дніпровський район, Харківське шосе, будинок 2А, приміщення 1).

Також, встановлено, що КП БСРБРОО "ЦР" та його відокремлені підрозділи відсутні за місцем реєстрації та здійснення своєї господарської діяльності, що свідчить про створення зазначених юридичних осіб, для здійснення незаконної діяльності у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Встановлення кола осіб, які мають відношення до незаконного відчуження нерухомого майна на користь ТОВ АК КОНСАЛТИНГ, а також встановлення обставин щодо управління діяльністю цього товариства має значення для з'ясування обставин вчинення злочину та виявлення його співучасників. Дані обставини можуть бути встановлені на підставі документів, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек. Відповідно до офіційного сайту Біляївської районної державної адміністрації Одеської області http://bilyaivka-rda.odessa.gov.ua/, остання знаходиться за адресою: Одеська область, місто Біляївка, проспект Незалежності, 11.

На даний час у кримінальному провадженні крім обставин вказаних вище необхідно також встановити і всіх інших власників, підстави переходу права власності, директорів, головних бухгалтерів, довірених осіб, підписантів, дослідити установчі та інші документи вказаної юридичної особи, що буде можливим тільки після вилучення та ознайомлення з реєстраційною справою зазначеного товариства. Для перевірки викладених обставин кримінального правопорушення необхідно вилучити оригінали зазначених документів, оскільки наявні в них відомості мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як докази, об'єкти експертних досліджень, під час проведення окремих слідчих (розшукових) дій, а також містити обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, невідомого у теперішній час органу досудового слідства.

Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, що перебуває у володінні Біляївської районної державної адміністрації Одеської області.

Разом з тим, слідчий посилається на те, що оригінали документів необхідні для проведення почеркознавчих експертиз, разом з тим, до клопотання не додане клопотання експерта про необхідність надання оригіналів документів, тому клопотання підлягає частковому задоволенню, а саме з можливістю вилучення завірених належним чином копій зазначених у клопотанні документів.

Беручи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -

ухвалив:

клопотання - задовольнити частково.

Надати слідчому СУ ГУНП в місті Києві Удовиченко В.Ю. та за його дорученням на підставі ст.ст. 40, 41 КПК України працівникам СВ Біляївського ВП ГУНП в Одеській області, тимчасовий доступ до документів, а саме до реєстраційної справи КП БСРБРОО "ЦР" КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО БЕРЕЗАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БІЛЯЇВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ "ЦЕНТР РЕЄСТРАЦІЇ" ), ідентифікаційний код юридичної особи 38944428, з можливістю вилучення належним чином завіреної копії реєстраційної справи, яка знаходяться у володінні Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, за адресою: Одеська область, місто Біляївка, проспект Незалежності, 11.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов'язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: Хоменко В.С.

Дата ухвалення рішення 23.11.2018
Зареєстровано 22.12.2018
Оприлюднено 22.12.2018

Судовий реєстр по справі 752/22291/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Вирок від 18.12.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 23.11.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 23.11.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону