Справа № 201/4420/18
Провадження № 1-кс/201/3498/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2018 року м.Дніпро
Слідчий суддяЖовтневого районногосуду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 ,з секретарем ОСОБА_2 за участюпрокурора ОСОБА_3 розглянувши усудовому засіданнів м.Дніпроклопотання слідчого вОВС першого слідчоговідділу слідчогоуправління прокуратуриДніпропетровської області ОСОБА_4 про наданнядозволу напроведення обшуку,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання слідчого в ОВС першого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичного розташування офісного приміщення СФГ Агроальянс, за адресою: 52422, с. Миропіль Солонянського району Дніпропетровської області, назва вулиці та номер будинку фактично відсутні.
В обґрунтування заявленого клопотання, слідчий вказав на те, що у провадженні першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017040000001434 від 09.11.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи селянського фермерського господарства Індафі, ЄДРПОУ 30482116, юридична адреса: с.Микильське-на-Дніпрі Солонянського району Дніпропетровської області, вул. Комсомольська, 17, селянського фермерського господарства Гіф-Агро, ЄДРПОУ 35798435, юридична адреса: с. Микильське-на-Дніпрі Солонянського району Дніпропетровської області, вул. Фермівська, 9, ФГ Агроальянс, ЄДРПОУ 32220739, юридична адреса: с. Миропіль, Солонянського р-ну, Дніпропетровської області, ; сільськогосподарське ТОВ Агрос, ЄДРПОУ 30205462, юридична адреса вул. Горького, 105, с. Башмачка, Солонянського р-ну, Дніпропетровської області, а також посадові особи інших селянських фермерських господарств, що здійснюють діяльність на території Кам`янського (Дніпродзержинського), Петриківського, Царичанського та Жовтоводського районів у зонах обслуговування відповідних відділень Кам`янської ОДПІ ГУ ДФС в Дніпропетровській області, а також на територіях Солонґянського Дніпропетровського району Дніпропетровської області у зонах обслуговування Солонянської та Дніпровської ОДПІ ГУ ДФС України в Дніпропетровській області, у тому числі ТОВ Агрофірма Агростеп, ТОВ Аграрії Придніпров`я, ТОВ Інтертрейдінг груп, ТОВ ВП Універсалагрозернопродукт, ТОВ АПФ Агроінвест, ТОВ Любимівка, ПП Перемога АВК, ПП ЛанСГ ТОВ Прогресс та інші сільськогосподарські підприємства області, з метою зменшення бази оподаткування та виведення товарно-грошового обігу в тіньовий сектор економіки, здійснюють фальсифікацію звітності шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей щодо заниження фактичної врожайності та фальсифікації відомостей щодо фактично виплачених пайових доходів власникам земельних ділянок (паїв). Окремими посадовими особами вказаних селянських фермерських господарств із метою формування фіктивного податкового кредиту шляхом подальшого укладення безтоварних операцій щодо продажу зернових із іншими суб`єктами господарювання, здійснюється фальсифікація звітності шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей щодо завищення фактичної врожайності.
Встановлено, що вказана незаконна діяльність посадових осіб селянських фермерських господарств здійснюється за корупційного сприяння з боку безпосередніх керівників територіальних органів Державної фіскальної служби України. Так, посадовими особами вказаних селянських фермерських господарств вносяться до податкової звітності завідомо неправдиві відомості щодо фактичної врожайності, обсягу вирощеної та реалізованої сільськогосподарської продукції, також завідомо неправдиві відомості щодо підприємств-постачальиків та покупців сільськогосподарської продукції, що мають ознаки фіктивності, тобто у яких відсутні відповідні виробничі потужності, за місцем реєстрації не знаходяться та фактично будь якої фінансово-господарської діяльності не проводять.
При цьому вказані службові особи територіальних органів ДФС, у порушення діючого законодавства, навмисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах вказаних селянських фермерських господарств, всупереч інтересам служби, незабезпечують контроль дотримання діючого законодавства вказаними платниками податків, у тому числі, маючи у своєму розпорядженні повну інформацію щодо сформованого за рахунок фіктивних фінансово-господарських операцій податкового кредиту, не здійснювали, а у деяких випадках прямо забороняли вжиття відповідних заходив реагування, не виносили відповідні податкові повідомлення-рішення, не скасовували безпідставно сформований податковий кредит та не здійснювали донарахування обов`язкових платежів вигляді податків і штрафів.
Під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуків за місцями фактичного розташування, юридичними адресами, а також місцями проживання та у особистих автомобілях засновників, керівників та головних бухгалтерів вказаних сільськогосподарських підприємств із метою відшукання та вилучення грошових коштів та інших цінностей, здобутих злочинним шляхом, відомостей щодо кількості, місцезнаходження оброблюваних земель та правових підстав здійснення сільськогосподарської діяльності на цих землях (відомості про право власності, договори оренди тощо), документів офіційної звітності та чорнової бухгалтерії підприємств, що містять відомості про фактичне нарахування та видачу пайових виплат власникам земельних ділянок та про фактичну врожайність оброблюваних сільськогосподарських земель, а також документів, що можуть свідчити про фальсифікацію таких відомостей у офіційній звітності (документи щодо фактичного використання сільськогосподарської техніки, розходування пального, видачу заробітної плати співробітникам тощо), документів та інших носіїв інформації, у тому числі електронних, що можуть містити у собі такі відомості, встановлення місцезнаходження та вилучення частин інформаційних систем (жорсткі диски персональних комп`ютерів), які використовувались особами, причетними до скоєння можливого правопорушення з метою організації та вчинення можливого правопорушення, або такі інформаційні системи в цілому (у разі неможливості вилучення окремо жорсткого диску ноутбуки, планшети), мобільних терміналів систем зв`язку (мобільні телефони), які використовувались особами, задіяними у реалізації схеми можливого правопорушення, а також встановлення місцезнаходження та вилучення цінного особистого майна з метою його арешту.
Прокурор в судовому засіданні на задоволенні клопотання наполягав та просив його задовольнити.
Суддя, вислухавши прокурора, розглянувши клопотання,дослідивши додані до клопотання документи, матеріали кримінального провадження вважає, що клопотання підлягає задоволенню за наступними підставами.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
На підставі ч. 1 ст. 236 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Згідно до ч. 2 ст. 233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також усі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, що дозволять органам досудового розслідування провести подальше розслідування кримінального провадження, враховуючи той факт, що є всі підстави вважати, що за адресою, зазначеною у клопотанні, можуть знаходитись предмети, речі та засоби, які є речовими доказами у кримінальному провадженні, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого про проведення обшуку підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 236, 309 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому в особливо важливих справах першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 та іншим прокурорам відповідно до постанови про створення групи прокурорів у провадженні, а також слідчим відповідно до постанови про створення слідчої групи чи іншим слідчим і прокурорам за дорученням прокурора процесуального керівника чи слідчого у кримінальному провадженні у порядку ст.ст.36, 40 КПК України, дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичного розташування офісного приміщення СФГ Агроальянс, за адресою: 52422, с. Миропіль Солонянського району Дніпропетровської області, назва вулиці та номер будинку фактично відсутні, з метою відшукання та вилучення грошових коштів та інших цінностей, здобутих злочинним шляхом, відомостей щодо кількості, місцезнаходження оброблюваних земель та правових підстав здійснення сільськогосподарської діяльності на цих землях (відомості про право власності, договори оренди тощо), документів офіційної звітності та чорнової бухгалтерії підприємств, що містять відомості про фактичне нарахування та видачу пайових виплат власникам земельних ділянок та про фактичну врожайність оброблюваних сільськогосподарських земель, а також документів, що можуть свідчити про фальсифікацію таких відомостей у офіційній звітності (документи щодо фактичного використання сільськогосподарської техніки, розходування пального, видачу заробітної плати співробітникам тощо), документів та інших носіїв інформації, у тому числі електронних, що можуть містити у собі такі відомості, встановлення місцезнаходження та вилучення частин інформаційних систем (жорсткі диски персональних комп`ютерів), які використовувались особами, причетними до скоєння вказаного злочину з метою організації та вчинення злочину, або такі інформаційні системи в цілому (у разі неможливості вилучення окремо жорсткого диску ноутбуки, планшети), мобільних терміналів систем зв`язку (мобільні телефони), які використовувались особами, задіяними у реалізації злочинної схеми, а також встановлення місцезнаходження та вилучення цінного особистого майна з метою його арешту.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.
Строк дії ухвали становить 30 днів з моменту її винесення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78786056 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Трещов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні