Справа № 520/11350/18
Провадження № 2/520/5852/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.12.2018
Київський районний суд м.Одеси в складі:
головуючого судді Бескровного Я.В.
при секретарі Бундєвій Я.І.
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із справжнім позовом, посилаючись на ті обставини, що він з 30.05.2018р. є власником квартири АДРЕСА_1 і Петрова м.Одеса, у якій зареєстровані відповідачі, які у ній фактично не проживають. Їх реєстрація у квартирі створює йому перешкоди у користуванні квартирою. Просив визнати відповідачів такими, що втратили право користування нею.
Представник позивача позов підтримав, просив розглянути справу у його відсутність, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідачі відзиву проти позову не надали, поштові повідомлення надсилалися за їх зареєстрованим місцем проживання, відповідно до вимог ст.128 ч.8 ЦПК України вважаються що повістки вручені їм належним чином.
У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, дослідивши та оцінивши докази, представлені в матеріалах справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивач на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 30.05.2018р. (а.с.11-12) є власником квартири АДРЕСА_1 і Петрова в м.Одеса, у якій зареєстровані відповідачі, однак у ній фактично не проживають, у квартирі не має їх речей (а.с.9). Відповідачі є родичами минулого власника квартири.
За статтею 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місце знаходження майна.
Відповідно до частини першої статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
За положеннями статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Таким чином, враховуючи, що відповідачі не проживають у вказаній квартирі позивача, реєстрацією за зазначеною адресою створюють позивачу перешкоди у володінні та користуванні нею, суд приходить до висновку, що позов заявлено обґрунтовано і він підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4-13,76-89 ,258-273, 280-289 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право користування квартирою №6 в будинку №53 по вул.Ільфа і Петрова в м.Одеса.
Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача протягом 30 днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області протягом 30 днів з дня його проголошення через суд першої інстанції.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Бескровний Я. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2018 |
Оприлюднено | 23.12.2018 |
Номер документу | 78806619 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Бескровний Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні