Ухвала
від 27.12.2018 по справі 364/1522/18
ВОЛОДАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 364/1522/18

Провадження № 2/364/499/18

У х в а л а

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

"27" грудня 2018 р. , суддя Володарського районного суду Київської області Моргун Г. Л.,

ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1

( РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 засоби зв'язку: № тел. НОМЕР_2)

Представник позивача: адвокатське бюро Дмитра Матюшенкова

( ЄДРПОУ 42245168, адреса: вул. Став'янка,1, м. Кагарлик, Київська область, 90201, засоби зв'язку: № тел. НОМЕР_3, НОМЕР_4; e-mail: DMat@ukr.net )

до Матвіїської сільської ради Володарського району Київської області

( ЄДРПОУ 05276333, адреса: вул. Кооперативна, 36, с. Матвіїха, Володарського району, Київської області, 09352, засоби зв'язку: № тел. НОМЕР_5)

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВС Т А Н О В И В :

До Володарського районного суду Київської області 21.12.2018 року надійшла вказана позовна заява, ознайомившись з якою суддею встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, з огляду на наступне:

1)у позові не дотримано норм ч.5 ст. 175 ЦПК , оскільки не викладено обставини справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги та зазначено докази, що підтверджують вказані обставини. Так, відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу у визначений чинним законодавством спосіб, або іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором ( ст.5 ЦПК України). Відтак потребує чіткого викладу, посилання позивача у позовній заяві на договір-купівлі продажу у вигляді розписки з посиланням на Закон, який ці положення регулює;

2) лише частково дотримано вимоги визначені п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України, оскільки додані до позовної заяви копії письмових доказів не засвідчені належним чином, відсутній перелік документів із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

3)у вступній частині позовної заяви представником позивача вказано Адвокатське бюро Дмитра Матюшенкова . Одночасно вказано в той час, як в матеріалах справи міститься довіреність, якою уповноважено надавати правову допомогу позивачу ОСОБА_1 - ОСОБА_2. Вказану розбіжність слід усунуту їз врахуванням того, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Адвокат - який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою, адвокатське бюро є юридичною особою, створеною одним адвокатом, і діє на підставі статуту. Отже, розбіжності у представництві , як недолік, слід усунути з урахуванням вимог ст.62 ЦПК України та Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність . Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою або засвідчується підписом судді копія такої приєднується до справи. Довіреність фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), який прийняв таке рішення. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами т.п. тощо;

4)відповідно до ч. 4. ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Всупереч наведеному позивач не оплатив судовий збір у розмірі визначеному чинним законодавством. Зокрема п.2 ч.3. ст. 6 Закону України Про судовий збір зазначає, що за подання позовної заяви, коли об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, суддя прийшла до висновку, що недотримання обов'язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.

Згідно правил ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 даної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Так, позивач, усуваючи недоліки, повинна вчинити наступні дії:

-чітко викласти обставини справи, посилаючись на належні та допустимі докази на підтвердження своїх позовних вимог. При цьому врахувати, що обставини справи на які посилається позивач, за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, та не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог ( як - от, посилання на договір-купівлі продажу у вигляді розписки не враховуючи, що ст.657 ЦК України , в редакції станом на 26.12.2018 року, яка чітко зазначає, що договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню , крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі чи в редакції чинній станом на 01.04.2005 року - Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації );

-конкретизувати позовні вимоги та чітко визначитися зі способом захисту прав та інтересів позивача;

-надати суду належні повноваження на представництво інтересів позивача, враховуючи положення ст.ст. 13,14 ч.ч. 5,6 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ст.62 ЦПК України;

-приєднати до позовної заяви належним чином оформлені копії документів;

-вказати конкретно у кого і які саме перебувають оригінали документів з якими позивач звертається до суду на підтвердження своїх вимог;

-оплатити судовий збір у розмірі визначеному п.2 ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір - 1409,60 грн на наступний рахунок:

отримувач коштів : УДКСУ Володарський район (Володар р-н) 22030001

код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37917456

банк отримувача : ГУ ДКСУ у Київській області м.Київ

код банку отримувача ( МФО): 821018

рахунок отримувача: 31216206700220

код класифікації доходів бюджету: 22030001

Підсумовуючи вище викладене суддя зазначає, що позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог чинного законодавства та усунути вказані недоліки у встановлений судом строк, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу разом з доданими до неї документами.

Керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Матвіїської сільської ради Володарського району Київської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача та її представника про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачу положення ч. 3 ст. 185 ЦПК України, за якими в разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали направити позивачу та її представнику не пізніше наступного дня після її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Г. Л. Моргун

СудВолодарський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.12.2018
Оприлюднено29.12.2018
Номер документу78826561
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —364/1522/18

Ухвала від 28.01.2019

Цивільне

Володарський районний суд Київської області

Моргун Г. Л.

Ухвала від 27.12.2018

Цивільне

Володарський районний суд Київської області

Моргун Г. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні