Ухвала
від 21.11.2018 по справі 757/46862/18-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/46862/18-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2018 року

Печерський районний суд міста Києва в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участі прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

в присутності обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши вприміщенні Печерськогорайонного судум.Києва клопотанняпро звільненнявід кримінальноївідповідальності напідставі ст.49КК Українив кримінальномупровадженні №32017100060000054.

Ко ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Чернівці, громадянина України, українця, освіта вища, неодруженого, працюючого директором ТОВ «Браво Гласс Трейд», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, -

В С Т А Н О В И В :

24.09.2018 р. в провадження Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100060000054 від 10.07.2018 р., про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 212 КК України.

Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав.

Обвинувачений у підготовчому судовому засіданні повністю погодився з клопотанням прокурора, надав свою згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі п. 1 ч.1 ст. 49 КК України та підтвердив суду, що він не оспорює фактичні дані вчинення кримінального правопорушення, в якому він підозрюється, правильно розуміє значення своїх дій і просить звільнити його від кримінальної відповідальності з названих підстав.

Захисник підтримав позицію свого підзахисного.

Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали долучені до клопотання, приходить до наступних висновків.

Дане кримінальне провадження підсудне Печерському районному суду м. Києва відповідно до ст.ст. 32, 33 КПК України.

ОСОБА_5 підозрюється в тому, що будучи призначеним на посаду заступника директора ТОВ «Браво ГлассТрейд» згідно до наказу ТОВ «Браво ГлассТрейд» від 03.04.2012, тобто являвся службовою особою даного підприємства, та відповідно до своїх обов`язків ніс відповідальність за його фінансово-господарську діяльність.

ОСОБА_5 ніс повну відповідальність за правильність та своєчасність перерахування єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в ТОВ «Браво ГлассТрейд».

Встановлено, що директор ТОВ «Браво ГлассТрейд» ОСОБА_5 у денний час доби, протягом лютого-квітня 2016 року, перебуваючи в офісному приміщенні ТОВ «Браво ГлассТрейд» за адресою: м. Київ, вул. Фрунзе (Кирилівська) 102, бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, здійснив пошук на території України осіб, якими незаконно надавались послуги по мінімізації податкового навантаження за допомогою суб`єктів господарської діяльності, які не мали жодних ресурсів для поставки товару, виконання робіт та надання послуг.

Знайшовши таких осіб та повідомивши їх про свої незаконні наміри, директор ТОВ «Браво ГлассТрейд» ОСОБА_5 отримав від невстановлених осіб документи ПП «Новітня Трейд» (код 33746049) щодо фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Браво ГлассТрейд» про начебто поставленні в адресу останнього товари.

При цьому, отримані від невстановлених осіб директором ТОВ «Браво ГлассТрейд» ОСОБА_5 документи щодо фінансово-господарських взаємовідносин з ПП «Новітня Трейд» відповідали всім вимогам законодавства України та були правильно юридично оформлені, що влаштовувало директора ТОВ «Браво ГлассТрейд» ОСОБА_5 , який бажав ухилитись від сплати податків.

Крім того, директор ТОВ «Браво ГлассТрейд» ОСОБА_5 розумів, що отримані документи надають йому змогу сформували та подати до ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві податкову звітність з необхідними йому відомостями, чим незаконно сформує товариству податковий кредит з податку на додану вартість і валові витрати та ухилиться від сплати податків у значних розмірах.

У подальшому, діючи в супереч інтересам держави та суспільства, директор ТОВ «Браво ГлассТрейд» ОСОБА_5 безпідставно перерахував грошові кошти на рахунки ПП «Новітня Трейд» за начебто отриманий від них товар.

Крім того, незважаючи на умови укладених договорів, та те, що розрахунки здійснюються протягом 90 календарних днів з дня отримання товару, а днем отримання товару є дата зазначена у видаткових накладних, грошові кошти директором ТОВ «Браво ГлассТрейд» ОСОБА_5 були перераховані частково, що дає підстави вважати, що відображений в документах податкової звітності ТОВ «Браво ГлассТрейд» податковий кредит, отриманий від ПП «Новітня Трейд» несе у собі фіктивний характер.

Після цього, директор ТОВ «Брав ГлассТрейд» ОСОБА_5 , маючи на меті ухилитись від сплати податків у значних розмірах, у денний час доби у період лютого-квітня 2016 року, перебуваючи в офісному приміщенні ТОВ «Браво ГлассТрейд» за адресою: м. Київ, бульвар Дружби Народів буд. 13, самостійно підготував та користуючись електронним ключем керівника товариства подав до ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві податкову звітність із відображенням взаємовідносин з ПП «Новітня Трейд».

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, а також права та обов`язки платників податків і зборів, компетенція контролюючих органі, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюється Податковим кодексом України, який вступи в силу з 01.01.2011 року.

Відповідно до підпункту «а» п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України, право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання, або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

В силу п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України, датою виникнення права платника на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг.

Згідно з п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з мето їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Пунктом 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України встановлено, що не відноситься до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарі/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтвердженні податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

Положеннями пункту 201.8 ст. 201 Податкового кодексу України, визначено, що право нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

З наведеного вбачається, що умовою для виникнення у платника податку права на формування податкового кредиту є придбання платником податків товарів (послуг) підставою для використання їх в своїй господарській діяльності. Підставою для виникнення такого права є податкова накладна, виписана контрагентом платника податків, який зареєстрований як платник податку на додану вартість.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складенні під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення.

Із системного аналізу положень цих норм законодавства України вбачається, що податковий кредит є правом платника податку щодо зменшення податкових зобов`язань звітного періоду, яке виникає виключно за наявності податкових накладних. Закон забороняє включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість, сплачених у складі ціни придбання товарів (робіт, послуг), якщо ці суми не підтвердженні податковими накладними, та передбачає відповідальність платника податків за порушення цих вимог у вигляді фінансових санкцій.

Отже, виникнення права платника податку на податковий кредит є наслідком фактичного проведення господарської операції, яка є об`єктом оподаткування шляхом податком на додану вартість, за наявності первинних документів.

Умовою для виникнення у платника податку права на формування податкового кредиту є придбання платником податків товарів (послуг) для використання їх в своїй господарській діяльності.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, за результатами податкової перевірки ГУ ДФС у м. Києві було складено Акт від 16.02.2017 року №51/26-15-14-04-03/33746049 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Браво ГлассТрейд».

Актом перевірки були встановленні порушення п. 185.1 ст. 185, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України (зі змінами) в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 2 000 023 грн. в тому числі по періодам: лютий 2016 року 108 084 грн., березень 2016 року 689 467 грн., квітень 2016 року 1 202 472 грн., та завищено від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредити поточного звітного (податкового) періоду, у сумі 1 229 434 грн., в тому числі по періодам: квітень 2016 року в сумі 1 229 434 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 , будучи службовою особою підприємства, своїми умисними діями, які виразились в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах, скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212 КК України.

Згідно Згідноч.ч.1,2ст.286КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.

Як вже вказано вище 24.09.2018 року прокурор Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100060000054 від 10.07.2018 р., про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 212 КК України.

Відповідно до вимог ст. 12 КК України кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 212 КК України є злочином невеликої тяжкості.

Згідност.49 Кримінального кодексу Україниособа звільняється від кримінальності відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули відповідні строки. Для злочинів невеликої тяжкості строки давності становлять 2 роки. В ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_8 вчинив кримінальне правопорушення (злочин) передбачений ч. 1 ст. 212 КК України протягом лютого-квітня 2016 року, тобто на даний час, з моменту вчинення ОСОБА_8 кримінального правопорушення (злочину) пройшло більше 2 років.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_8 від кримінальної відповідальності на підставіст. 49 КК України.

Запобіжний захід до обвинуваченого не застосовувався.

Цивільний позов не заявлений.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.212,284,288,314,369,371 КПК України, ст. 12, п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України,-

У Х В А Л И В :

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 212 КК Українина підставіст. 49 КК України- звільнити, а кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32017100060000054 від 10.07.2018року - закрити.

Ухвала набирає законної сили через сім днів з моменту її проголошення, у разі не подачі на неї апеляції.

Ухвала може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі протягом 7 днів з дня її проголошення апеляційної скарги, через Печерський районний суд м. Києва.

Копію ухвали негайно вручити учасникам судового розгляду

Суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.11.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78831327
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/46862/18-к

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Гречана С. І.

Ухвала від 19.06.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Гречана С. І.

Ухвала від 27.12.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

Ухвала від 24.09.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

Ухвала від 21.11.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні