Ухвала
від 21.12.2018 по справі 210/6939/18
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 210/6939/18

Провадження № 1-кс/210/3017/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" грудня 2018 р. Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у судовому засіданні в м. Кривому Розі клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 42018040000001508, відомості про яке внесені до ЄРДР 10.12.2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

21 грудня 2018 року прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку.

В обґрунтування заявленого клопотання прокурор посилався на те, що слідчим відділом Металургійного ВП ГУНП України в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42018040000001508 від 10.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України за фактом систематичної розтрати службовими особами Дніпропетровської обласної ради та комунальних підприємств обласного підпорядкування за попередньою змовою групою осіб бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 , зловживаючи службовим становищем, перебуваючи на посаді начальника управління бухгалтерського обліку, фінансів та господарської діяльності головного бухгалтера Дніпропетровської обласної ради та голови тендерного комітету Дніпропетровської обласної ради, за попередньою змовою із суб`єктами господарювання привласнює бюджетні кошти шляхом закупівлі товарів, робіт та послуг за завищеними цінами.

ОСОБА_4 має дружні стосунки із директором КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР» (ЄДРПОУ 35101036) ОСОБА_5 . (на цьому підприємстві формально оформлений як працівник чоловік ОСОБА_6 , який насправді там не працює).

У змові із директором КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ОСОБА_5 головний бухгалтер ОСОБА_4 планує привласнення бюджетних коштів шляхом перерахування коштів обласного бюджету у вигляді внесків до статутного капіталу комунального підприємства; на проведення культурно масових заходів, у тому числі: організації концертів, харчування, різноманітних фестивалів, послуг з клірингу, тощо. У подальшому директор КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ОСОБА_5 частину зазначених коштів переводить у готівку шляхом перерахування їх на рахунки низки фізичних осіб-підприємців, які нібито будуть надавати послуги. Отримані у таких спосіб кошти будіть привласнені зазначеними особами.

За аналогічним планом ОСОБА_4 готується до привласнення бюджетних коштів у змові із директором КП «Агенція з управління проектами» ДОР» ОСОБА_7 .

Крім того встановлено, що ОСОБА_4 зловживаючи службовим становищем привласнює бюджетні кошти шляхом необґрунтованого нарахування премій підлеглим працівникам, примушуючи останніх, повертати їй відсоток з отриманих коштів.

Встановлено, що злочинній діяльності зазначених осіб допомагає начальник відділу податкового супроводження підприємств житлово-комунального господарства та інших галузей Дніпропетровського управління офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_8 (моб. тел. НОМЕР_1 ), яка забезпечує виведення незаконно отриманих бюджетних коштів в «тіньовий» обіг з метою їх подальшого конвертування у готівку.

Так остання здійснює підшукання підприємств, на які переводяться бюджетні кошти нібито за виконані роботи або надані послуги. В подальшому отримана готівка передається через ОСОБА_8 безпосередньо ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Також в подальшому ОСОБА_8 забезпечує вирішення питання щодо не проведення податкових перевірок вищевказаних підприємств.

В ході проведення заходів по кримінальному провадженню із встановлення фактів злочинної діяльності з боку начальника управління бухгалтерського обліку, фінансів та господарської діяльності головного бухгалтера Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_4 , яка також є головою тендерного комітету Дніпропетровської обласної ради, директора КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР» ОСОБА_5 та директора КП «Єдина обласна театрально-концертна дирекція» ДОР» ОСОБА_9 , які у змові з директором ТОВ «Вінс Італ» ОСОБА_10 , директором ТОВ «Полюс Право» ОСОБА_11 , ФОП « ОСОБА_12 », ФОП « ОСОБА_13 », ФОП « ОСОБА_14 », ФОП « ОСОБА_15 », ФОП « ОСОБА_16 », ФОП « ОСОБА_17 », ФОП « ОСОБА_18 », ФОП « ОСОБА_19 », ФОП « ОСОБА_20 » тощо, привласнили бюджетні кошти, встановлено.

15.09.2018 у смт. Петриківка Дніпропетровської області проводився фестиваль «Петриківський дивоцвіт», з 29.09.2018 по 07.10.2018 на території м. Дніпра у приміщеннях «Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка» та «Дніпропетровського академічного театру драми та комедії» проводився театральний фестиваль «Феєрія Дніпра», та інші заходи Фінансування здійснювалося за рахунок коштів обласного бюджету шляхом укладання договорів між Дніпропетровською обласною радою, КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР», КП «Єдина обласна театрально-концертна дирекція» ДОР» з рядом фізичних осіб-підприємців у тому числі:

Договір №2018-08/26 від 15.08.2018 з ФОП « ОСОБА_21 » на постачання послуг з виступу артистів на суму 82 тис. грн.

Договір №2018-08/14 від 10.08.2018 з ФОП « ОСОБА_21 » на постачання послуг з організації роботи аніматорів на суму 18 тис. грн.

Договір №2018-11/15 від 13.11.2018 з ФОП « ОСОБА_21 » на постачання послуг з організації роботи аніматорів на суму 24 тис. грн.

Договір №2018-07/А від 23.07.2018 з ФОП « ОСОБА_21 » на постачання послуг з організації роботи аніматорів на суму 45,01 тис. грн.

Договір №2018-03/А від 02.03.2018 з ФОП « ОСОБА_21 » на постачання послуг з організації роботи аніматорів на суму 24,5 тис. грн.

Договір №2018-02/14 від 21.02.2018 з ФОП « ОСОБА_21 » на постачання послуг з організації роботи аніматорів на суму 99 тис. грн.

а також рядом інших договорів та послуг щодо організації фестивалів. Всього, на організацію фестивалі та заходів протягом 2018 року виділено та профінансовано коштів на суму понад 2 млн грн. гривень.

Виділення коштів та їх розподіл узгоджувалися безпосередньо головним бухгалтером Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_4 , директором КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР» ОСОБА_5 , директором КП «Єдина обласна театрально-концертна дирекція» ДОР» ОСОБА_9 , ФОП « ОСОБА_18 », ФОП « ОСОБА_22 », ФОП « ОСОБА_16 », ФОП « ОСОБА_17 », ФОП « ОСОБА_20 », ФОП « ОСОБА_19 », ФОП « ОСОБА_23 », ФОП « ОСОБА_15 », тощо.

При цьому встановлено, що у ході виконання договорів, послуги та товари постачалися не в повному обсязі та за завищеними цінами. Кошти, які перераховано на рахунки підприємств та фізичним особам-підприємцям переводилися у готівку та передавалися фізичною особою ОСОБА_24 особисто ОСОБА_5 у вигляді «відкату». Внаслідок вищезазначених злочинних дій, бюджету Дніпропетровської обласної ради спричинено збитків на суму понад 500 тис. гривень.

Проведеними заходами встановлено, що фактично злочинна діяльність директора КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР» ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_21 відбувалася на робочому місці за адресою фактичного розташування підприємства: АДРЕСА_1 , та інших кабінетах будівлі, а також офісному приміщені ФОП « ОСОБА_21 » яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

Також, встановлено, що ОСОБА_21 у ході скоєння злочину, способи розкрадання, суми привласнених бюджетних коштів відображалися у чорнових записах, та обговорювалися шляхом переписки за допомогою телефонних месенджерів з використанням відповідних фотокопій на власному телефоні, а також шляхом використання електронної пошти з робочої та особистої комп`ютерної техніки.

За оперативною інформацією, оригінали та копії договорів, акти виконаних робіт, акти прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей, накладні та інші документи щодо виконання договорів, чорнові записи, телефонні месенджери, комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, кошти здобуті злочинним шляхом знаходяться в офісному приміщені ФОП « ОСОБА_21 » яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

Вказує, що з метою відшукання оригіналів та копії договорів, актів виконаних робіт, актів прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей, накладних та інших документів щодо виконання договорів, чорнових записів, телефонних месенджерів, комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, коштів здобутих злочинним шляхом необхідно провести обшук в офісному приміщені фізичної особи-підприємця ОСОБА_21 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ., власником якої, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, є ТОВ «Корпорація ЦМК» (ЄДРПОУ 30539984).

Просить надати дозвіл на проведення обшуку в офісному приміщені фізичної особи-підприємця ОСОБА_21 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , власником якої, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, є ТОВ «Корпорація ЦМК» (ЄДРПОУ 30539984).

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити, вказував, що доступ до вказаних речей та документів неможливо отримати в добровільному порядку шляхом витребування речей, документів або за допомогою інших слідчих дій.

Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з урахуванням наступного.

Судом встановлено, що слідчим відділом Металургійного ВП ГУНП України в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42018040000001508 від 10.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України за фактом систематичної розтрати службовими особами Дніпропетровської обласної ради та комунальних підприємств обласного підпорядкування за попередньою змовою групою осіб бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до Конституції України кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно зі ст. 236 КПК України, ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором.

Прокурором в клопотанні наведено, що існують ризики того, що необхідні відомості про вчинене кримінальне правопорушення можуть бути знищені особами, які користуються вищевказаним нерухомим майном, тому отримати їх в інший спосіб не є можливим.

Пунктом 45 рішення Європейського суду з прав людини «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 року, (Buck v. Germany), заява № 41604/98, ECHR 2005-IV) встановлено, що держави можуть за необхідності вдаватися до проведення обшуку з метою отримання доказів на підтвердження факту вчинення певних правопорушень. При цьому, суду необхідно оцінювати, чи підстави, наведені на обґрунтування проведення обшуку житла та виїмки з нього, є належними та достатніми і чи принцип пропорційності дотриманий (див.: зазначене рішення у справі «Функе проти Франції», пункти 55-57; рішення від 25 лютого 1993 р. «Крем`є проти Франції», № 11471/85, пункти 38-40 тощо).

Вивчивши матеріали кримінального провадження, вважаю клопотання прокурора таким, що підлягає задоволенню, оскільки дані, викладені у матеріалах кримінального провадження дають підстави для висновку, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення цього кримінального провадження, відшукання знаряддя кримінального провадження, необхідно провести зазначену слідчу дію.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 234 - 236, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другоговідділу процесуальногокерівництва управлінняпроцесуального керівництвапрокуратури Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку членам групи слідчих у кримінальному провадженні № 42018040000001508 та членам групи процесуальних керівників прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 ; ОСОБА_42 , співробітникам УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції в офісному приміщені фізичної особи-підприємця ОСОБА_21 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , власником якої, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, є ТОВ «Корпорація ЦМК» (ЄДРПОУ 30539984), з метою пошуку та вилучення оригіналів та копій первинних господарських і бухгалтерських документів щодо взаємовідносин між ФОП « ОСОБА_21 » з Дніпропетровською обласною радою, КП «Єдина обласна театрально-концертна дирекція» ДОР», КП «Центр народної творчості «Дивокрай» ДОР», кадрових документів, актів прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей, накладних та інших документів щодо виконання договорів, чорнових записів, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, інформації зафіксованої в месенджерах, комп`ютерній техніці, та будь-яких інших електронних носіях інформації, засобах телекомунікаційного зв`язку, з можливістю вилучення таких засобів, комп`ютерної техніки, носіїв інформації.

Строк дії ухвали складає 30 (тридцять) днів з дня її постановлення.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення21.12.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу78840973
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —210/6939/18

Ухвала від 15.01.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 15.01.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні