Справа № 202/3639/18
Провадження № 1-кс/202/9711/2018
УХВАЛА
Іменем України
26 грудня 2018 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,-
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з клопотанням в провадженні третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018040040000020 від 14.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Слідчий зазначила, що в ході досудового розслідування встановлено, що в період 2016-2017 років посадові особи ПП « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_1 ) з метою ухилення від сплати податків, шляхом безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, навмисне здійснили укладання угод з підприємствами з ознаками «фіктивності», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_3 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ), що призвело до ненадходження в бюджет України коштів з податку на додану вартість в особливо великих розмірах на суму 4,8 млн. грн., що є особливо великим розміром.
З метою отримання документів по проведенню фінансово-господарських операцій ПП « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_1 ) з підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_3 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ), слідчим було направлено вимогу у порядку ст. 93 КПК України на адресу ПП « ОСОБА_5 ». Оперативним працівником ОУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомлено слідчого, що здійснено виїзд за адресою ПП « ОСОБА_5 », а саме: АДРЕСА_1 , з метою вручення вимоги та отримання фінансово-господарських документів, які зазначені у вимозі, на що особа, яка знаходилася у даному приміщенні, відмовилася відчиняти двері, отримувати вимогу та надавати документи.
В ході досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді за адресами розташування підприємства ПП « ОСОБА_5 » у офісних приміщеннях за адресами: АДРЕСА_1 , та АДРЕСА_2 , проведено обшуки. За результатом проведених слідчих дій встановлено та вилучено первинну документацію по взаємовідносинам ПП « ОСОБА_5 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ).
Під час досудового розслідування допитано директорів ПП « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_1 ), а саме: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які перебували на посаді у період 2016-2017 років, але наступні показали, що ніякого відношення до реєстрації та фінансово-господарської діяльності підприємства не мають. Ніяких договорів не укладали та не підписували з підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ) та інші.
Відповідно до автоматизованої інформаційної системи «Податки» ГУ ДФС У Дніпропетровській області ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) зареєстровано як юридична особа ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Також, під час проведення досудового розслідування встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) відсутні необхідні умови для ведення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, тому угоди, укладені ПП « ОСОБА_5 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) мають ознаки нікчемності.
Вказані факти свідчать про те, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) створено для мінімізації податкових зобов`язань підприємствам реального сектору економіки. Так, сутність вказаних фінансово-господарських відносин полягала в тому, що підробленими (фіктивними) документами оформлювалися неіснуючі (вигадані) операції з дотриманням усіх, необхідних для оформлення документів, процедур і реквізитів, з метою завищення податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.
Так, в ході досудового розслідування виникла необхідність перевірки фактів підписання уставних і реєстраційних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ).
Таким чином, документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 , дають можливість для досудового розслідування у даному кримінальному провадженні перевірити факт створення (реєстрацію) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », встановити, якими саме документами була визначена процедура державної реєстрації та хто підписував реєстраційні документи, що можливо встановити в ході проведення почеркознавчої експертизи, а для цього необхідні саме оригінали документів.
Тому слідчий просила надати тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів (тобто надати можливість вилучити в оригіналах) для приєднання до матеріалів кримінального провадження № 32018040040000020 документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю їх вилучення, а саме реєстраційної справи: статут зі змінами та доповненнями, установчі документи, свідоцтво про держреєстрацію, документи щодо перереєстрації, заяви, накази, протоколи, рішення та інші документи стосовно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ).
Слідчий у судове засідання не з`явилася, надала заяву в котрій клопотання підтримала, просила задовольнити та розглянути його за її відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки для з`ясування всіх обставин кримінального провадження необхідний тимчасовий доступ до перелічених у клопотанні документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 .
Фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання не здійснювалося, у зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, що відповідає вимогам ч. 4 ст. 107 КПК України.
Керуючись ст. ст. 110, 131-132, 159-160, 162-166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання слідчого з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , слідчим третього відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , дозвіл на тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю їх вилучення, а саме реєстраційної справи: статут зі змінами та доповненнями, установчі документи, свідоцтво про держреєстрацію, документи щодо перереєстрації, заяви, накази, протоколи, рішення та інші документи стосовно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ).
Строк виконання ухвали до 25 січня 2019 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78842099 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Бєльченко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні