ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2018 року м.Житомир справа № 240/5287/18
категорія 6.2.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Капинос О.В.,
секретар судового засідання Недашківська Н.В.,
за участю: позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3,
представника відповідача ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Заболотненської сільської ради Крижопільського району Вінницької області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Заболотненської сільської ради, яка полягає у непогодженні меж земельної ділянки за адресою: провулок Шевченка, 9 с. Заболотне, Крижопільського району, Вінницької області між ОСОБА_1 та ОСОБА_5, та між ОСОБА_1 та Заболотненською сільською радою (пров. Шевченка);
- зобов'язати Заболотненську сільську раду Крижопільського району Вінницької області погодити встановлені межі земельної ділянки за адресою: пров. Шевченка, 9 с. Заболотне, Крижопільського району, Вінницької області між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 та між ОСОБА_1 та Заболотненською сільською радою (пров. Шевченка).
В обґрунтування позову зазначив, що дії відповідача щодо не погодження меж земельної ділянки є неправомірними, адже відсутні правові підстави для такої відмови. Так, земельна ділянка ОСОБА_5 за адресою: с.Заболотне, пров. Шевченка (попередня назва Жовтнева), 10, з яким позивачу необхідно погодити межі є приватизованою, а тому враховуючи наведене, межі є визначеними. Щодо не погодження меж земельної ділянки між ОСОБА_1 та Заболотненською сільською радою з підстав самовільного зайняття частини земельної ділянки, то позивач зазначає, що відсутні жодні докази такого самовільного захвату, а лист-відповідь голови Крижопільської районної державної адміністрації ОСОБА_6 № 5/164 від 06.03.2018 народному депутату ОСОБА_7 не може слугувати підставою для не погодження вказаних меж.
Ухвалою суду від 16.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, яка буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження та призначено відкрите судове засідання з викликом сторін на 18.12.2018.
Позивач та представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав. В пояснення такої відмови ОСОБА_1 щодо погодження вказаних меж зазначив, що відповідач таким чином відреагував на запит народного депутата ОСОБА_7 щодо звернення гр.ОСОБА_5 та вирішення складної ситуації, що склалася між останнім та ОСОБА_1
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Встановлено, що рішенням Заболотненської сільської ради Крижопільського району Вінницької області 14 сесії 7 скликання від 19.12.2017 ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) орієнтовною площею 0,3300 га, в тому числі для будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд площею 0,2500га, та для ведення особистого селянського господарства 0,08 га, розміщену за адресою: Вінницька область Крижопільський район с.Заболотне, пров. Шевченка, 9 (а.с. 14) .
Під час розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) виникла необхідність в погодженні меж земельної ділянки, у зв'язку з чим, позивач звернувся до суміжного користувача земельної ділянки ОСОБА_5, домоволодіння якого знаходиться за адресою: Вінницька область Крижопільський район с.Заболотне, пров. Шевченка, 10, з пропозицією погодити межі суміжних земельних ділянок, на що отримав відмову у відповідному погодженні.
Позивач звернувся до Заболотненської сільської ради з клопотанням про створення комісії для проведення відповідного погодження.
Рішенням Заболотненської сільської ради 18 сесії 7 скликання від 26.04.2018 створено комісію у складі: начальника відділу містобудування, архітектури, ЖКГ Крижопільської РДА ОСОБА_8, землевпорядника сільської ради ОСОБА_4, депутата сільської ради та члена узгоджувальної комісії ОСОБА_9І, депутата сільської ради ОСОБА_10А для погодження межі земельної ділянки між позивачем та ОСОБА_5, між позивачем та Заболотненською сільською радою (а.с. 15).
30 травня 2018 року комісією прийнято протокол погодження меж земельної ділянки, яким вирішено не погоджувати межі суміжних землекористувачів (а.с. 16).
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не погодження меж земельних ділянок, що в свою чергу перешкоджає в розробленні технічної документації на земельну ділянку, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Положеннями ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до Земельного Кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами. Завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою забезпечення права на землю громадян. Одними з основних принципів земельного законодавства є забезпечення рівності права власності на землю громадян та забезпечення гарантій прав на землю.
Згідно із ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; організація землеустрою; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Крім того, пп.5 п."б" ч. 1 ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать вирішення земельних спорів у порядку, встановленому законом.
Статтею 55 Закону України "Про землеустрій" встановлено що встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів. Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками встановленого зразка.
У разі, якщо межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) збігаються з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, шляхами, шляховими спорудами, парканами, огорожами, фасадами будівель та іншими лінійними спорудами і рубежами тощо), межові знаки можуть не встановлюватися.
Власники землі та землекористувачі, у тому числі орендарі, зобов'язані дотримуватися меж земельної ділянки, закріпленої в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразка.
Межові знаки здаються за актом під нагляд на збереження власникам землі та землекористувачам, у тому числі орендарям.
Як встановлено судом, при укладенні між позивачем та ДП "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" договору № 998 від 09.02.2018 на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) виникла необхідність у погодженні меж земельної ділянки із суміжними землекористувачами, про що складено відповідний акт, серед яких земельна ділянка ОСОБА_5 та землі Заболотненської сільської ради.
Комісією для погодження межі земельної ділянки між ОСОБА_1 і ОСОБА_5, між ОСОБА_1М та Заболотненською сільською радою прийнято протокол погодження меж земельної ділянки від 30.05.2018, яким вирішено не погоджувати межі суміжних землекористувачів.
Поміж іншого, встановлено, що земельна ділянка за адресою: Вінницька область Крижопільський район с.Заболотне, пров. Шевченка, 10, з приводу якої виникло питання погодження меж, приватизована ОСОБА_5 та у 2010 році проведено її державну реєстрацію та відповідно присвоєно кадастрові номери 0521982600:02:001:0351 та 0521982600:02:001:0352.
Окрім цього, матеріалами справи підтверджено, що згідно протоколу від 29.06.2010 погодження (встановлення) та закріплення меж земельної ділянки ОСОБА_5, останньому передано та закріплено дерев'яними та металевими кілками межі в кількості 8 штук по існуючій межі земельної ділянки (а.с. 31).
Враховуючи наведене, суд вважає, що вказані обставини дають підстави для висновку, що межі земельної ділянки ОСОБА_5 є визначеними, а тому рішення відповідача щодо не погодження меж вказаної земельної ділянки не відповідає нормам чинного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено з пояснень представника відповідача, при відмові у погодженні межі між земельною ділянкою позивача та землею комунальної власності (пров. Шевченка-дорога) було взято до відома запит народного депутата ОСОБА_7 стосовно розгляду звернення ОСОБА_5, лист-відповідь голови Крижопільської районної державної адміністрації ОСОБА_6 № 5/164 від 06.03.2018 народному депутату ОСОБА_7 стосовно самовільно зайнятої частини земельної ділянки ОСОБА_1
Разом з тим, суд зазначає, що жодних доказів щодо вжиття заходів реагування на самовільне захоплення позивачем земельної ділянки відповідачем надано не було, відсутні докази винесення приписів та складення відповідних актів відносно позивача, а тому факт самовільного зайняття земельної ділянки ОСОБА_1 відповідачем не доведений.
При цьому, лист Крижопільськї районної адміністрації, на який посилається представник відповідача, не є належним та допустимим доказом, який свідчить про самовільне захоплення позивачем земельної ділянки.
Таким чином, суд вважає, що для погодження Заболотненською сільською радою меж земельної ділянки за адресою: провулок Шевченка, 9, с. Заболотне, Крижопільський район, Вінницька обл. між ОСОБА_1 та ОСОБА_5, та між ОСОБА_1 та Заболотненською сільською радою (пров. Шевченка) не існувало перешкод, а тому, в даному випадку, відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо не погодження вказаних меж.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи допущення відповідачем протиправної бездіяльності у суду є всі підстави для зобов'язання відповідача вчинити певні дії, а саме: дії щодо погодження встановлених меж земельної ділянки за адресою: провулок Шевченка, 9, с. Заболотне, Крижопільский район, Вінницька область між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 та між ОСОБА_1 та Заболотненською сільською радою (пров. Шевченка).
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Заболотненської сільської ради Крижопільського району Вінницької області підлягають стягненню судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 704,80 грн.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Заболотненської сільської ради Крижопільського району Вінницької області щодо непогодження меж земельної ділянки за адресою: провулок Шевченка, 9, с. Заболотне, Крижопільский район, Вінницька область між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 та між ОСОБА_1 та Заболотненською сільською радою (пров. Шевченка).
Зобов'язати Заболотненську сільську раду Крижопільського району Вінницької області вчинити дії щодо погодження встановлених меж земельної ділянки за адресою: провулок Шевченка, 9, с. Заболотне, Крижопільский район, Вінницька область між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 та між ОСОБА_1 та Заболотненською сільською радою (пров. Шевченка).
Відшкодувати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 13300,ІПН НОМЕР_1) сплачений судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Заболотненської сільської ради Крижопільського району Вінницької області (вул. Чоботарська, 21, с. Заболотне, Крижопільський район, Вінницька обл., 24631, код ЄДРПОУ 04328832).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду набирає законної сили в порядку визначеному ст.255 КАС України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя О.В. Капинос
Повне судове рішення складене 22 грудня 2018 року
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2018 |
Оприлюднено | 29.12.2018 |
Номер документу | 78844859 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні