Рішення
від 26.12.2018 по справі 440/3565/18
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2018 року м. ПолтаваСправа № 440/3565/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Бойка С.С., розглянувши у письмовому провадженні, в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" про стягнення штрафу та пені.

В С Т А Н О В И В:

09 жовтня 2018 року Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" про стягнення штрафу та пені в загальному розмірі 5335,34 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені в загальному розмірі 5335,34 грн.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16.10.2018 відкрито провадження у справі за даним позовом, розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Позивач своїм правом надати відзив на позовну заяву не скористався.

Ухвала суду про відкриття провадження у справі за цим позовом направлялася відповідачу на адресу: вул. Зигіна, 29, м. Полтава, яка згідно інформації ЄДРЮОФОПГФ значиться, як місцежнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" та повернулася до суду з відміткою поштового відділення "організація вибула з цієї адреси".

Відповідно до частини шостої статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу розглянуто у порядку письмового провадження, у зв'язку з чим на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

Судом встановлено, що 12.07.2018 Національною радою України з питань телебачення радіомовлення винесено рішення №1029 Про накладення штрафу на ТОВ ПТК-Системи , м. Полтава, яким визнано порушення ТОВ ПТК-Системи чистини четвертої статті 12 Закону України Про телебачення і радіомовлення , частини дев'ятої статті 40 Закону України Про телебачення і радіомовлення ; зобов'язано ТОВ ПТК-Системи , м. Полтава, шляхом видання розпорядження, вчасно та у повному обсязі надати до Національної ради до 31.03.2019 звіт за попередній (2018 рік) рік діяльності про свої структурні власності. Крім того, ТОВ ПТК-Системи , м. Полтава у тридцяти денний термін з дня отримання цього рішення сплатити до Державного бюджету України штраф в розмірі 3757,40 грн, згідно з додатком до рішення.

Пунктом 4 вказаного рішення управлінню фінансової та бухгалтерської служби, у разі несвоєчасної сплати штрафу, нарахувати ТОВ ПТК-Системи , м. Полтава, пеню за кожний день прострочення сплати.

Згідно додатку до рішення від 12.07.2018 №1029 розрахунок розміру штрафів про неподання інформації щодо прозорості власності до відповідача застосовано штраф в розмірі 5% від розміру ліцензійного збору, що становить 3757,40 грн.

Частиною четвертою статті 7 Закону України Про телебачення і радіомовлення встановлено, що єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада).

Відповідно до частини першої статті 13 Закону України Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення Національна рада здійснює, зокрема, нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.

Згідно із частиною дев'ятою статті 40 Закону України Про телебачення і радіомовлення встановлено, що провайдер програмної послуги зобов'язаний: а) щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються: відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік; відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов'язаних осіб (для кожної з осіб - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса); відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних плат; б) розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності.

Абзацом третім частини четвертої статті 12 Закону України Про телебачення і радіомовлення встановлено, що суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку (та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.

Частиною першою статі 70 Закону України Про телебачення і радіомовлення встановлено, що національна рада здійснює контроль за дотриманням та забезпечує виконання вимог: законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення; Закону України "Про рекламу" щодо спонсорства і порядку розповсюдження реклами на телебаченні і радіомовленні; законодавства про захист суспільної моралі; законодавства про кінематографію щодо квоти демонстрування національних фільмів та щодо розповсюдження чи демонстрування телерадіоорганізаціями творів, розповсюдження і демонстрування яких заборонено законодавством про кінематографію; законодавства про вибори.

Згідно із частинами першою та другою статті 71 цього Закону відповідальність за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення несуть телерадіоорганізації, провайдери програмної послуги, їх керівники та працівники, інші суб'єкти господарської діяльності, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Винні в порушеннях несуть цивільно-правову, адміністративну і кримінальну відповідальність згідно із законодавством України. Міру відповідальності та відповідні санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення встановлює суд. У визначених цим Законом випадках санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення встановлюються Національною радою.

Відповідно до частин першої, другої та третьої статті 72 вказаного Закону санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення застосовуються за рішенням суду або, у встановлених цим Законом випадках, за рішенням Національної ради. Національна рада застосовує санкції до телерадіоорганізацій у разі порушення ними вимог цього Закону та/або умов ліцензії. Національна рада застосовує санкції до провайдерів програмної послуги у разі порушення ними вимог цього Закону та/або умов ліцензії.

Абзацом 4 частини одинадцятою вказаної статті за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев'ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги) цього Закону, телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник, відповідно до статті 31 цього Закону.

Статтею 74 Закону України Про телебачення і радіомовлення встановлено, що за результатами розгляду питання про порушення ліцензіатом законодавства або умов ліцензії Національна рада приймає рішення про: а) визнання порушення і застосування передбачених цим Законом санкцій; б) проведення додаткової перевірки; в) відсутність фактів порушення. Копія рішення протягом 10 днів вручається або надсилається ліцензіату.

Відповідно до частин першої - третьої статті 75 вказаного Закону метою виконання рішення про застосування санкції Національна рада повідомляє ліцензіата про прийняте щодо нього рішення шляхом оприлюднення відповідного повідомлення про прийняте рішення на офіційному веб-сайті Національної ради та надсилає ліцензіату копію відповідного рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Ліцензіат вважається належно повідомленим Національною радою про прийняте рішення через п'ять днів з моменту надсилання йому копії такого рішення рекомендованим листом.

У рішенні про застосування санкції Національна рада може встановити термін усунення порушення. У разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов'язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня повідомлення Національною радою про прийняте рішення. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі несплати ліцензіатом штрафу штраф стягується за рішенням суду.

Судом встановлено, що рішення направлено відповідачу 16.07.2018, а тому враховуючи положення статті 75 Закону України Про телебачення і радіомовлення граничний термін сплати штрафу становить 20.08.2018, у зв'язку з чим відповідачу нараховано пеню в сумі 1577,94 грн.

Таким чином сума 5335,34 грн підлягає стягненню з ТОВ ПТК-Системи до Державного бюджету України.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення (вул. Прорізна, буд. 2, Мсп601, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00063928) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" (вул. Зигіна, 29, м. Полтава, 36023, код ЄДРПОУ 34322441) про стягнення штрафу та пені задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" (вул. Зигіна, 29, м. Полтава, 36023, код ЄДРПОУ 34322441) на користь Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення (вул. Прорізна, буд. 2, Мсп601, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00063928) штраф та пеню у розмірі 5335,34 (п'ять тисяч триста тридцять п'ять гривень тридцять чотири копійки) гривень за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м, Києва, код ЗКРО 37995466, р/р 31111056026011 в Казначействі України (ЕАП) у м. Києві, МФО 899998, поле призначення платежу: +; 2659;101;;;;;; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 12.07.2018 №11029, без ПДВ.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.С. Бойко

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.12.2018
Оприлюднено29.12.2018
Номер документу78849005
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —440/3565/18

Рішення від 26.12.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.С. Бойко

Ухвала від 16.10.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

С.С. Бойко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні