Рішення
від 28.12.2018 по справі 292/1219/18
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 292/1219/18

Номер провадження 2/292/351/18

І М Е Н Е М УК Р А Ї Н И

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

28 грудня 2018 року смт.Пулини

Червоноармійського районного суду Житомирської області

Суддя - Гуц О.В.

секретар судового засідання Риданова Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Пулини цивільну справу за позовом Комунальної установи "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання" Житомирської обласної ради до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину.

В С Т А Н О В И В :

У листопаді 2018 року Комунальна установа "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання" Житомирської обласної ради звернулася до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_1, мотивуючи його тим, що Червоноармійським районним судом Житомирської області від 07.09.2018 року розглянуто кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.

Так, Ухвалою Червоноармійського районного суду від 07 вересня 2018 року, яка набрала законної сили 18 вересня 2018 року, закрито вказане кримінальне провадження у зв"язку із відмовою потерпілого ОСОБА_2 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення. Цивільний позов, заявлений ОСОБА_2 про стягнення моральної та матеріальної шкоди з ОСОБА_1 залишено без розгляду.

Вказана підстава звільнення від кримінальної відповідальності не є реабілітуючою та не звільняє винного від необхідності відшкодування, у порядку цивільного законодавства, шкоди завданої кримінальними правопорушенням.

Внаслідок злочинних дій ОСОБА_1 потерпілий ОСОБА_2, знаходився на стаціонарному лікуванні у стоматологічному відділенні Комунальної установи "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання" Житомирської обласної ради з діагнозом: Відкритий травматичний злам нижньої щелепи. З 18.06.2018 року по 23.06.2018 року . Загальна сума бюджетних коштів, витрачених вказаним закладом охорони здоров"я на лікування ОСОБА_2 становить 1848,0 грн..

Відповідно до Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров"я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнень з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №545 від 16.07.1993 року, сума коштів, що підлягають відшкодуванню, визначаються закладом охорони здоров"я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі, та щоденної вартості його лікування. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню в повному обсязі і зараховуються до відповідного бюджету або на рахунок юридичної особи, якій належить заклад охорони здоров"я.

Враховуючи вищевикладене, просить суд постановити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь кошти витрачені Комунальною установою "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання" Житомирської обласної ради на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 від злочину в сумі 1848,0 грн..

Представник Житомирської обласної ради в судове засіданні не з"явився, надав суду письмову заяву, в якій просить розглядати справу без його участі та ухвалити рішення про задоволення позову в повному обсязі. Проти винесення заочного рішення по справі не заперечує.

Відповідач повторно в судове засідання не з"явився, в порядку ч.11 ст. 128 ЦПК України, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином (через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України), відзив на позов, заяви про розгляд справи за його відсутності або відкладення розгляду справи до суду не надходили.

З викладених обставин, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів, з ухваленням заочного рішення на підставі ч.1 п.4 ст.280 ЦПК України, оскільки позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до вимог ч. 1ст. 1166 ЦК Українимайнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ст.1206 Цивільного кодексу України, особа, що вчинила злочин зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину.

Засновником Комунальної установи "Житомирської обласної стоматологічної медичної об"єднанної Житомирської обласної ради" є Житомирська обласна рада. Оскільки фінансування КУ "Житомирської обласної стоматологічної медичної об"єднанної Житомирської обласної ради" здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, відсутність відшкодування коштів, витрачених вищевказаним закладом є порушенням прав територіальної громади м. Житомира.

Згідно п.2 Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоровя на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженого постановою КМУ № 545 від 16.07.1993, сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров'я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі, та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003/у) або інших документів, які підтверджують дату госпіталізації та виписки хворого із стаціонара лікувального закладу.

Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми фактичних витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.

Згідно п.3 Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженого постановою КМУ № 545 від 16.07.1993, визначена сума коштів на лікування потерпілого стягується судом з обвинуваченого або фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, при ухваленні вироку за позовом закладу охорони здоров'я або прокурора.

У разі коли при ухваленні вироку сума коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого, ще не була визначена і рішення про їх відшкодування не було прийнято, стягнення провадиться в порядку цивільного судочинства за позовом вказаних осіб. У такому ж порядку відшкодовуються витрати на стаціонарне лікування особи, яка постраждала від злочину, в разі закриття кримінального провадження за нереабілітуючими обставинами.

Відповідно до Ухвали Червоноармійського районного суду Житомирської області від 07.09.2018 року по справі №292/788/18, яка набрала законної сили 18.09.2018 року, кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12018060300000200 відносно ОСОБА_1, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КК України, закрито в зв"язку з відмовою потерпілого ОСОБА_2 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Згідно довідки Комунальної установи "Житомирської обласної стоматологічної медичне об"єднання" Житомирської обласної ради від 17.07.2018 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 знаходився на стаціонарному лікуванні КУ "Житомирського обласного стоматологічного медичного об"єднання" Житомирської обласної ради з 18.06.2018 року по 23.06.2018 року. У стаціонарі проведено 6 ліжко-днів. Вартість одного ліжко-дня становить 308,0 грн..

Враховуючи, що внаслідок вчинення злочину, своїми неправомірними діями ОСОБА_1 заподіяв майнову шкоду Комунальній установі "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання Житомирської обласної ради", яка в добровільному порядку відповідачем не відшкодована, а тому суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення з відповідача на користь КУ "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання Житомирської обласної ради" 1848,0 гривень, які були затрачені на лікування потерпілого ОСОБА_2 від кримінального правопорушення.

Оскільки позивача звільнено від сплати судового збору, тому відповідно до ст. 141 ЦПК України, суд стягує його з відповідача в сумі 704 грн. 80 коп. на користь держави.

Керуючись ст.1166, 1206,1177 ЦК України, ст.ст. 141, 211, 247, 258, 259, 263-265, 273, 280-283, 352, 354 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Позов Комунальної установи "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання" Житомирської обласної ради до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь Комунальної установи "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання" Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ 01991518, р/р 35410075319708 в ГУДКСУ у Житомирській області, м.Житомир, МФО 811039) кошти витречені Комунальною установою "Житомирське обласне стоматологічне медичне об"єднання Житомирської обласної ради" на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 від злочину в сумі 1848 (одна тисяча вісімсот сорок вісім) грн. 00 коп..

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 (вісімдесят) коп.

Відповідачу, який не з"явився в судове засідання, направляється копія заочного рішення в порядку, передбаченому статтею 272 цього Кодексу.

Відповідно до п.п.15.5 та п.15 ч.1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення. Заочне рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом 30-ти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя О.В.Гуц

СудЧервоноармійський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.12.2018
Оприлюднено29.12.2018
Номер документу78849578
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —292/1219/18

Ухвала від 28.12.2018

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Рішення від 28.12.2018

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 18.12.2018

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 23.11.2018

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

Ухвала від 08.11.2018

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Гуц О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні