Гусятинський районний суд Тернопільської області
Справа № 596/2128/18
Провадження № 2/596/831/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" грудня 2018 р. Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі:
головуючого судді Лисюк І.О.
при секретарі Федорів О.П.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в селищі Гусятин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Гусятинського району Тернопільської області, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Гусятинська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в якому вказує, що 06 червня 2012 року помер її батько ОСОБА_3. Після його смерті залишилося спадкове майно і майнові права, які належали йому на момент відкриття спадщини і складалися з права засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок , що знаходиться в с. Чабарівка, Гусятинського району, Тернопільської області. Батько за життя склав заповіт, яким заповів їй все своє майно.
В установленому законом порядку вона прийнявши спадщину, звернулася до Гусятинської державної нотаріальної контори з проханням видати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на належні спадкодавцеві права засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок . Однак, нотаріус Гусятинської державної нотаріальної контори їй відмовив у зв'язку з тим, що не представлено документи про належність спадкодавцю частки в статутному капіталі в процентному та грошовому виразі, за підписом керівника і бухгалтера (якщо посада бухгалтера є в штаті) з прикладенням печатки підприємства.
Тому, позивач просить суд визнати за нею в порядку спадкування за заповітом після померлого 06 червня 2012 року ОСОБА_3 права засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок , юридична адреса фермерського господарства: с. Чабарівка, Гусятинського району, Тернопільської області.
Представник позивача - адвокат ОСОБА_4 в підготовче судове засідання не з'явився, однак, подав до суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, згідно якої позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Гусятинського району в підготовче судове засідання не з'явився, попередньо надіславши до суду письмову заяву про визнання позову та слухання справи у відсутності представника відповідача.
Представник третьої особи в підготовче судове засідання не з'явився, проте надав до суду заяву про слухання справи у відсутності їхнього представника, проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Відповідно до ст. 200 ч. 4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в підготовчому судовому засіданні в порядку, встановленому ст. 206 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову .
Суд, дослідивши зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що 06 червня 2012 року помер ОСОБА_3, даний факт підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-ИД №141230 виданого Чабарівською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області 07 червня 2012 року.
Із свідоцтва про народження серії І-ЯК №533836 виданого 11 березня 1971 року вбачається, що ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_3.
23 квітня 2010 року ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробив заповідальне розпорядження, яким заповів все своє майно ОСОБА_1 - позивачу по справі, що стверджується копією заповіту, посвідченого секретарем виконкому Чабарівської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області ОСОБА_5 та зареєстрованого в реєстрі за № 21, який на день смерті не змінений і не скасований.
На день смерті ОСОБА_3 залишилось спадкове майно і майнові права, які належали йому на момент відкриття спадщини і складалися з прав засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок , юридична адреса фермерського господарства: с. Чабарівка, Гусятинського району, Тернопільської області.
В установленому законом порядку позивач ОСОБА_1 прийняла спадщину, звернулася до Гусятинської державної нотаріальної контори з проханням видати свідоцтво про право на спадщину за законом на належні спадкодавцеві права засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок , однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено у зв'язку з тим, що не представлено документи про належність спадкодавцю частки в статутному капіталі в процентному та грошовому виразі, за підписом керівника і бухгалтера (якщо посада бухгалтера є в штаті) з прикладенням печатки підприємства, що підтверджується довідкою інформаційного характеру, виданою державним нотаріусом Гусятинської державної нотаріальної контори ОСОБА_6 від 19.11.2018 року за №1473/02-14.
Права спадкодавця як засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок визначені у Статуті селянського (фермерського) господарства Пролісок , де у п. 1.2. вказано, що засновником і головою господарства є: ОСОБА_3 .
В даний час ОСОБА_1 , будучи спадкоємцем за заповітом після померлого батька ОСОБА_3 , не може підтвердити своє право власності на права засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок .
Згідно ст.1 чинного Закону України Про фермерське господарство фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону. Таким чином, за діючим законодавством фермерське господарство як особлива форма підприємницької діяльності громадян базується і можлива лише за наявності у них земельних ділянок, наданих у власність та/або користування, у тому числі в оренду, зокрема для ведення фермерського господарства.
Відповідно ст. 19 Закону України Про фермерське господарство , до складу майна фермерського господарства /складеного капіталу/ можуть входити: будівлі, споруди, облаштування, матеріальні цінності, цінні папери, продукція, вироблена господарством в результаті господарської діяльності, одержані доходи, інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, обладнання, а також інші майнові права/в тому числі на інтелектуальну власність/ грошові кошти, які передаються членами фермерського господарства до його складеного капіталу.
Згідно зі ст.35 Закону України Про фермерське господарство діяльність фермерського господарства припиняється, зокрема, у разі якщо не залишається жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства.
За ч. 1 ст. 23 Закону України ,,Про фермерське господарство , успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини ) здійснюється відповідно закону.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка пемерла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Статтею 1217 Цивільного кодексу України визначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 Цивільного кодексу України передбачено, що до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно статті 1261 ЦК України , у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Частиною 1 та ч. 5 ст.1268 ЦК України визначено: спадкоємець за заповітом чи законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що оскільки, позивач, ОСОБА_1 має право на спадкування за заповітом після ОСОБА_3 , який помер 06 червня 2012 року, належність спадкового майна померлому підтверджується належними та допустимими доказами по справі то за позивачем слід визнати права засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок , юридична адреса фермерського господарства: с. Чабарівка, Гусятинського району, Тернопільської області.
Керуючись ст. ст. 10, 12 , 13, 76, 80, 141, 200 , 258 , 265, 268, 273, 353, 354 Цивільного процесуального кодексу України , ст. ст. 16 , 392 , 1221 , 1261 , 1268 - 1270 , 1274 , 1296 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Гусятинського району Тернопільської області, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Гусятинська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, жителькою м. Тернопіль, вул. Острозького, 33 ), в порядку спадкування за законом після померлого 06 червня 2012 року ОСОБА_3 права засновника селянського (фермерського) господарства Пролісок (код ЄДРПОУ 21131580, юридична адреса фермерського господарства: с. Чабарівка, Гусятинського району, Тернопільської області).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду або через Гусятинський районний суд Тернопільської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя-підпис
З оригіналом вірно
Суддя Гусятинського районного суду І.О. Лисюк
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2018 |
Оприлюднено | 29.12.2018 |
Номер документу | 78880641 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Лисюк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні