Ухвала
від 26.12.2018 по справі 754/17472/18
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

6/754/824/18

Справа № 754/17472/18

У Х В А Л А

Іменем України

26 грудня 2018 року Деснянський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Таран Н.Г.

за участю секретаря - Ковтуненка В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання старшого державного виконавця Деснянського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві Танащук О.М., про примусовий привід боржника,

В С Т А Н О В И В:

В грудні 2018 року старший державний виконавець Деснянського РВ ДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві Танащук О.М. звернулась до суду з поданням, в якому просить вирішити питання про примусовий привід керівника боржника Товариства з обмеженою відповідальністю ТД Електросистеми ОСОБА_3, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1 до Деснянського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києвію

Подання мотивоване тим, що на виконанні у Деснянському районному відділі державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві перебуває виконавче провадження № 48850988 щодо примусового виконання виконавчого листа №910/17637/13 від 07.02.2014 року виданого Господарським судом м. Києва про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю ТД Електросистеми (м. Київ, вул. Магнітогорська, 1, ідентифікаційний код 37053423) на користь Публічного акціонерного товариства Ерде Банк (м. Київ, вул. П. Сагайдачного/Ігорівська, 10/5А, ідентифікаційний код 34817907) безпідставно отримані кошти в розмірі 2911148,83 грн., процентів за користування чужими грошовими коштами в розмірі 3628,92 грн. Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником Товариства з обмеженою з відповідальністю ТД Електросистеми є ОСОБА_3. На адресу місця реєстрації Товариства, а саме: м. Київ. вул. Магнітогорська, 1 направлялись керівнику виклики державного виконавця, однак керівник на прийом до державного виконавця не з'явився. Станом на 13.12.2018 року рішення не виконано. Керівник боржника ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, на виклики державного виконавця керівник боржника не з'являється.

На підставі зазначеного, державний виконавець просить подання задовольнити.

В судове засідання боржник, стягувач та старший державний виконавець Деснянського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві Танащук О.М., не з'явились, заяв або клопотань про перенесення слухання справи до суду не надали.

Приписи статті 438 ЦПК України, не містять заборони розгляду подання за відсутності учасників справи.

У зв'язку з неявкою усіх учасників справи, суд вважає можливим розглянути справу без участі боржника та стягувача на підставі наявних доказів.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши подання, вивчивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для його задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 438 ЦПК України, розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.

Привід (юридичний термін) - це примусова доставка особи, що ухиляється без поважних причин від добровільної явки за викликом у призначений строк.

З матеріалів справи, наданих суду державним виконавцем вбачається, що на виконанні в Деснянському РВДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві перебуває виконавче провадження ВП №48850988 з виконання виконавчого листа №910/17637/13, виданого 07.02.2014 року Господарським судом м. Києва про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю ТД Електросистеми (м. Київ, вул. Магнітогорська, 1, ідентифікаційний код 37053423) на користь Публічного акціонерного товариства Ерде Банк (м. Київ, вул. П. Сагайдачного/Ігорівська, 10/5А, ідентифікаційний код 34817907) безпідставно отримані кошти в розмірі 2911148,83 грн., процентів за користування чужими грошовими коштами в розмірі 3628,92 грн.

Так, вбачається, що 25.09.2015 року старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Деснянського РУЮ у м. Києві Аввакумовою Ю.О. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №48850988 з виконання виконавчого листа №910/17637/13, виданого 07.02.2014 року Господарським судом м. Києва.

Постановою старшого державного виконавця Деснянського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві Танащук О.М. від 26.01,2017 року в межах виконавчого ВП №48850988 провадження накладено арешт на майно, що належить боржнику - Товариству з обмеженою відповідальністю ТД Електросистеми в межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця, витрат виконавчого провадження, штрафів 2914777,75 грн.

Згідно ст. 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За приписами статті 18 Закону України Про виконавче провадження виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець зобов'язаний, зокрема здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Згідно п. 14 ч. 3 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження , викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні.

У разі якщо боржник без поважних причин не з'явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу.

Як вбачається з виконавчого листа №910/17637/13, виданого 07.02.2014 року Господарським судом м. Києва, адресою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю ТД Електросистеми є: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1.

Крім того, з матеріалів справи, наданих суду державним виконавцем, вбачається, що державним виконавцем направлялися електронні запити, а саме: до Державної фіскальної служби України про номери рахунків, відкритих у банках та інших фінансових установах боржниками - юридичними особами та/або фізичними особами-підприємцями та згідно відповідей Державної фіскальної служби України: інформація стосовно боржників - фізичних осіб щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) податковим агентом на користь платників податку, та сум утриманого з них податку в ДРФО боржник має відкриті рахунки у фінансових установах, однак кошти на рахунку відсутні.

Згідно відповіді РСЦ за боржником транспортні засоби не зареєстровані.

Згідно інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за боржником нерухоме майно не зареєстроване.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником Товариства з обмеженою з відповідальністю ТД Електросистеми є ОСОБА_3.

На адресу місця реєстрації Товариства, а саме: м. Київ. вул. Магнітогорська, 1 старшим державним виконавцем направлялись виклики керівнику.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 2 Закону України Про виконавче провадження , виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: верховенства права, обов'язковості виконання рішень, законності, диспозитивності, справедливості, неупередженості та об'єктивності.

Відповідно до ст. 10 Закону України Про виконавче провадження , заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами; 2) звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; 4) заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов'язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; 5) інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.

Стаття 18 Закону України Про виконавче провадження містить перелік дій, які виконавець має право та зобов'язаний вчиняти.

Так, виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець зобов'язаний: 1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; 2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; 3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; 4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; 5) роз'яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов'язки.

Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: 1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; 2) проводити перевірку виконання юридичними особами незалежно від форми власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників; 3) з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну; 4) за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі потреби примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників поліції, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке згідно із законом можливо звернути стягнення. Примусове проникнення на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень у зв'язку з примусовим виконанням рішення суду про виселення боржника та вселення стягувача і рішення про усунення перешкод у користуванні приміщенням (житлом) здійснюється виключно на підставі такого рішення суду; 5) безперешкодно входити на земельні ділянки, до приміщень, сховищ, іншого володіння боржника - юридичної особи, проводити їх огляд, примусово відкривати та опечатувати їх; 6) накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку; 7) накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; 8) здійснювати реєстрацію обтяжень майна в процесі та у зв'язку з виконавчим провадженням; 9) використовувати за згодою власника приміщення для тимчасового зберігання вилученого майна, а також транспортні засоби стягувача або боржника за їхньою згодою для перевезення майна; 10) звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз'яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, - із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення; 11) приймати рішення про відстрочку та розстрочку виконання рішення (крім судових рішень), за наявності письмової заяви стягувача; 12) звертатися до суду з поданням про розшук дитини, про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання; 13) звертатися до суду з поданням про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, що належать боржникові від інших осіб; 14) викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні. У разі якщо боржник без поважних причин не з'явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу; 15) залучати в установленому порядку понятих, працівників поліції, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для проведення оцінки майна - суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання; 16) накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом; 17) застосовувати під час примусового виконання рішень фото- і кінозйомку, відеозапис; 18) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження; 19) у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів; 20) залучати в разі потреби до проведення чи організації виконавчих дій суб'єктів господарювання, у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача; 21) отримувати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком; 22) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов'язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Залучення для проведення виконавчих дій працівників поліції здійснюється за вмотивованою постановою виконавця, яка надсилається керівнику територіального органу поліції за місцем проведення відповідної виконавчої дії. У залученні поліції для проведення виконавчих дій може бути відмовлено лише з підстав залучення особового складу даного територіального органу поліції до припинення групового порушення громадської безпеки і порядку чи масових заворушень, а також для подолання наслідків масштабних аварій чи інших масштабних надзвичайних ситуацій.

Під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України разом із державними органами, які забезпечують їх ведення.

Разом з тим, старшим державним виконавцем не надано суду підтверджуючих доказів того, що постанова про відкриття виконавчого провадження від 25.09.2015 року та постанова про арешт майна боржника направлялись за адресою боржника, зазначеною у виконавчому листі, а саме: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1.

Також матеріали подання не містять доказів того, що боржник отримав направлений старшим державним виконавцем виклик з вимогою з'явитись до відділу щодо сплати боргу за виконавчим документом або надання підтверджуючих документів про сплату.

Таким чином, старшим державним виконавцем не надано суду доказів того, що боржнику належним чином направлялись постанова про відкриття виконавчого провадження та виклик старшого державного виконавця за адресою боржника.

Крім того, на підтвердження необхідності примусового приводу боржника, державним виконавцем не надано суду доказів того, що нею було здійснено вихід на зазначену у виконавчому листі адресу боржника, а саме: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1 за весь період здійснення виконавчих дій.

Згідно до п. 26 ч. 1 ст. 23 Закону України Про Національну поліцію поліція відповідно до покладених на неї завдань вживає заходів для забезпечення публічної безпеки і порядку під час примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), а також вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю державних виконавців, приватних виконавців та інших осіб, які беруть участь у вчиненні виконавчих дій, здійснює привід у виконавчому провадженні.

Поліція, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює привід у виконавчому провадженні у випадках, передбачених законом або рішенням суду (п. 27 ч. 1 ст. 23 Закону України Про національну поліцію ).

Привід за своєю правовою природою є заходом процесуального примусу, що полягає у затриманні і примусовому доставлені особи задля забезпечення її участі у провадженні у випадках, якщо цю особу було належним чином викликано, але вона не з'явилась без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття.

Таким чином, враховуючи викладене, суду не надано будь-яких доказів на підтвердження того, що старшим державним виконавцем вживались дії для належного повідомлення боржника за адресою місця знаходження про необхідність з'явитись до відділу, а також, що боржник свідомо ухилявся від такої явки.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що старшим державним виконавцем не доведено ухилення від виконання боржником своїх зобов'язань, які покладені на нього рішенням Господарського суду, а тому подання старшого державного виконавця про примусовий привід боржника не підлягає задоволенню.

Керуючись Законом України Про виконавче провадження , ст. 438 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні подання старшого державного виконавця Деснянського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві Танащук О.М., про примусовий привід боржника - відмовити.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя: Н.Г. Таран

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.12.2018
Оприлюднено29.12.2018
Номер документу78888441
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —754/17472/18

Ухвала від 26.12.2018

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Таран Н. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні