ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.11.2018 Справа №607/20631/18

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., за участю секретаря судового засідання Грабської Ю.І., розглянувши у судовому засіданні в залі суду, в місті Тернополі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1 за погодженням з прокуром Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів, які місять охоронювану законом таємницю,

В С Т А Н О В И В :

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яка становить банківську таємницю та зберігається у АБ Укргазбанк , в рамках кримінального провадження № 12018210010002066 від 21.07.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, звернулася старший слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1 за погодженням з прокуром Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 В порядку ч.2 ст. 163 КПК України вказане клопотання просить розглянути без участі представника АБ Укргазбанк , з метою уникнення реальної загрози зміни первинного змісту та знищення зазначеної документації.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

З огляду на наведене, слідчий суддя вважає, що слідчий у своєму клопотанні довів, що з метою забезпечення збереження речей чи документів, дане клопотання слід розглядати без участі представника АБ Укргазбанк .

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та просить надати тимчасовий доступ до інформації, яка становить банківську таємницю та зберігається у АБ Укргазбанк .

Заслухавши слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як зазначено у клопотанні, слідчим управлінням ГУНП в Тернопільській області та СВ Тернопільського ВП ГУНП в області розслідується кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018210010002066 від 21.07.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

На адресу Тернопільського ВП ГУНП в області надійшли матеріали УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ Національної поліції України за фактом внесення неправдивих відомостей службовими особами ТОВ "СХІДЗАХІД" у товару номенклатуру, а саме завищення заявленої суми бюджетного відшкодування, у зв'язку із чим завдано збитків державним інтересам.

В ході досудового розслідування стало відомо, що 20.06.2018 року керівником та бухгалтером ТОВ "СХІДЗАХІД" (код ЄДРПОУ 38687251, Тернопільська обл., Тернопільський р-н, смт. В.Березовиця, вул.. Подільська, 31) подано податкову декларацію з податку на додану вартість №9123789859, згідно якої заявив до бюджетного відшкодування з ПДВ на розрахунковий рахунок платника у банку (р.20.2.1) суму в розмірі 462885 грн.

Згідно поданого додатку №3 до декларації з ПДВ встановлено, що від'ємне значення з податку на додану вартість по якому платник податків декларує бюджетне відшкодування частково сформоване від ФОП ОСОБА_3 на загальну суму ПДВ у розмірі 420833 грн.

За результатами аналізу ЄРПН ФОП ОСОБА_3 встановлено, що у нього відсутня та номенклатура товару, котра була поставлена на ТОВ "СХІДЗАХІД" , що вказує на нереальність здійснення вказаних господарських операцій.

Крім того, встановлено, що ФОП ОСОБА_3 відобразив у бухгалтерському та податковому обліках операції з придбання великої рогатої худоби (ВРХ) від ПП "ГЕНЕЗІС ХХІ" , яке має характерні ознаки фіктивності та за вказаною у документах адресою не знаходиться.

Таким чином, керівник ТОВ "СХІДЗАХІД" завищив заявлену суму бюджетного відшкодування в розмірі 420833 грн. ПДВ по взаєморозрахунках з ФОП ОСОБА_3, оскільки не представляється можливим підтвердити походження поставлених ТМЦ.

Згідно пояснень ФОП ОСОБА_3, він перерахував ПП "ГЕНЕЗІС ХХІ" (код ЄДРПОУ 41339265) на розрахунковий рахунок №26001924428231, що відкритий у АБ Укргазбанк (МФО 320478) близько 15 млн. грн.. за поставлену ВРХ.

Враховуючи наведене, з метою підтвердження чи спростування факту перерахування грошових коштів зі сторони ФОП ОСОБА_3 на розрахунковий рахунок ПП "ГЕНЕЗІС ХХІ" за придбання та поставку ВРХ, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, у яких міститься інформація про рух коштів по розрахунковому рахунку №26001924428231, що обслуговується в АБ Укргазбанк , МФО 320478, відкритому на ПП "ГЕНЕЗІС ХХІ" (код ЄДРПОУ 41339265), юридична адреса: м. Київ, пр.-т Маяковського, 26Д, за період з моменту відкриття вказаного розрахункового рахунку по 01.07.2018 р., з розшифровкою контрагентів, із зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суми грошових коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунку та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти), із можливістю її вилучення на паперовому та електронному носіях.

Відомо, що вище перелічені банківські документи, зберігаються у приміщенні АБ Укргазбанк за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 16-22, МФО 320478.

Відповідно до ч.1 ст. 62 Закону України Про банки і банківську діяльність інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Згідно ст.ст. 60-62 Закону України Про банки та банківську діяльність інформація стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу, яка містить банківську таємницю з розкриттям клієнтів іншого банку здійснюється тільки за рішенням суду.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи вищенаведене, а також те що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка знаходиться в АБ Укргазбанк про рух коштів по розрахунковому рахунку №26001924428231 сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве доказове значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме: відомості про надходження та використання коштів по вказаному рахунку, перерахування коштів за виконання робіт по навантаженню кукурудзи, відомості про осіб, що безпосередньо отримували кошти готівкою, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н ОВ И В :

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1 за погодженням з прокуром Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_1, або за її дорученням старшому оперуповноваженому в ОВС УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_4, старшому оперуповноваженому УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_5, оперуповноваженому УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_6 тимчасовий доступ до документів, у яких міститься інформація про рух коштів по розрахунковому рахунку №26001924428231 , що обслуговується в АБ Укргазбанк , МФО 320478, відкритому на ПП "ГЕНЕЗІС ХХІ" (код ЄДРПОУ 41339265) , юридична адреса: м. Київ, пр.-т Маяковського, 26Д, за період з моменту відкриття вказаного розрахункового рахунку по 01.07.2018 р., з розшифровкою контрагентів, із зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суми грошових коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунку та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти), із можливістю її вилучення на паперовому та електронному носіях, які знаходяться у володінні АБ Укргазбанк за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 16-22, МФО 320478.

Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Головуючий суддяОСОБА_7

Дата ухвалення рішення 21.11.2018
Зареєстровано 30.12.2018
Оприлюднено 30.12.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону