Рішення
від 26.12.2018 по справі 398/2336/18
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/2336/18

провадження №: 2/398/1944/18

РІШЕННЯ

Іменем України

"26" грудня 2018 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - Крімченко С.А

при секретарі - Куліковій В.В.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

Встановив:

Позивач звернувся в суд з позовом і просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини. Мотивує тим, що 30.03.2009 р. померла його мати ОСОБА_3. Після її смерті залишилась спадщина , яка складається в т.ч. і із земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Він, позивач, являється спадкоємцем першої черги за законом. Після смерті спадкодавця він звернувся до приватного нотаріуса ОСОБА_2 міського нотаріального округу ОСОБА_4 з заявою про прийняття спадщини. Однак листом від 08.12.2018 р. № 374/01-16 приватний нотаріус відмовив у вчиненні нотаріальної дії у зв'язку з пропуском встановленого законодавством строку для прийняття спадщини. Причиною несвоєчасного звернення до нотаріуса є те, що він перебував на роботі за кордоном та хворів. Тому просить встановити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері.

В підготовче судове засідання позивач та представник позивача не з'явилися. Представник позивача ОСОБА_5 подав заяву про розгляд справи без їх участі , позов підтримує і просить його задоволити.

В підготовче судове засідання представник відповідача ОСОБА_2 міської ради Кіровоградської області не з' явився , направив клопотання про розгляд справи в його відсутність, не заперечує проти задоволення позову .

Дослідивши матеріали справи, суд вважає , що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

Згідно ч. 4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

За викладених обставин, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у зв'язку з визнанням відповідачем позову.

В судовому засіданні встановлено, що 30.03.2009 року померла мати позивача ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть. Після її смерті залишилася спадщина, яка складається з земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва .

Згідно довідки виконавчого комітету Звенигородської сільської ради №2656 ОСОБА_6 проживала до дня смерті за адресою: с.Звенигородка , вул.. Садова,114.

Позивач ОСОБА_1 являється сином спадкодавця та спадкоємцем першої черги за законом.

Спадкова справа після смерті спадкодавця не заведена, що підтверджується Інформаційною довідкою з і Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 07.12.2018 р. та відповіддю ОСОБА_2 міської державної нотаріальної контори №1. Інших спадкоємців, які б бажали прийняти спадщину немає.

Після смерті матері позивач не може оформити спадщину, так як пропустив строк для подачі заяви про прийняття спадщини в нотаріальну контору у зв'язку з хворобою.

Позивач ОСОБА_1 після відкриття спадщини звернувся до приватного нотаріуса ОСОБА_2 міського нотаріального округу ОСОБА_4 з заявою про прийняття спадщини.

Листом від 08.12.2018 р. № 374/01-16 приватний нотаріус ОСОБА_2 міського нотаріального округу ОСОБА_4 відмовив у вчиненні нотаріальної дії у зв'язку з тим, у зв'язку зі спливом встановленого законодавством строку для прийняття спадщини. Позивачеві рекомендовано звернутися до суду з заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Згідно ст.ст. 1268 , 1269 , 1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її і протягом шести місяців з часу відкриття спадщини спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ст.1272 ЦК України у разі, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу , не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Частиною 3 зазначеної статті передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як роз'яснено Верховним Судом України у п.26 постанови Пленуму від 30.05.2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування суди відкривають провадження у справі за позовом особи про визначення додаткового строку для прийняття спадщини у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину, а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця за місцем відкриття спадщини, наявність обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії. За наявності у спадковій справі заяви спадкоємця про відмову від права на спадщину його вимоги про визначення додаткового строку про прийняття спадщини задоволенню не підлягають.

Оскільки спадкова справа не заводилась, спадщина ніким не прийнята, інші спадкоємці не претендують на спадщину, заяв про відмову від спадщини позивач не подавав, спадщина не визнана судом відумерлою, позивач в інший спосіб, крім як звернутися з позовом до суду про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, захистити своє порушене право не може, тому суд дійшов висновку що можливо надати позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

В даному випадку позивачу необхідно визначити додатковий строк для подачі заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини терміном 2 місяці після набрання рішенням законної сили.

Керуючись ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 258 , 259 , 263-265 , 268 , 273 , 354 , 355 ЦПК України ,-

В и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, проживає: 28000, Кіровоградська область м. Олександрія с.Звенигородка вул. Садова, 114) до ОСОБА_2 міської ради Кіровоградської області (ідентифікаційний код 36005857, адреса місцезнаходження: Кіровоградська область м.Олександрія, пр Соборний, 59) про надання додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла 30.03.2009 року. Строк встановити терміном 2 місяця після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом тридцяти днів.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.А.Крімченко

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення26.12.2018
Оприлюднено30.12.2018
Номер документу78905917
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —398/2336/18

Рішення від 26.12.2018

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Крімченко С. А.

Ухвала від 16.07.2018

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

Ухвала від 06.07.2018

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Голосеніна Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні