Ухвала
від 19.12.2018 по справі 420/2194/18
НОВОПСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 19.12.2018

ЄУ № 420/2194/18

Провадження №2-о/420/502/18

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

19 грудня 2018 року смт. Новопсков

Луганська область

Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Чалий А.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту смерті, заінтересована особа - Сєвєродонецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області,

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 , через свого представника ОСОБА_2, звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт смерті громадянки України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки селища Іванівка Антрацитівського району Луганської області, яка померла 30 червня 2018 року у м. Хрустальний (Красний Луч) Луганської області, Україна, причина смерті - інфаркт мозку, атеросклероз судин головного мозку, на час смерті була зареєстрована за адресою: Україна, Луганська область, м. Хрустальний (Красний Луч), вул. Леніна, 39/7 .

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви (заяви) має відбуватись з дотриманням певних умов.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Згідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Частиною 4 ст. 62 ЦПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Однак в порушення вказаних вимог закону на підтвердження повноважень представника заявника, яким підписано заяву про встановлення факту смерті, надано договір про надання правової допомоги.

Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заява має містити виклад обставин, якими обґрунтовуються вимоги; зазначення доказів що підтверджують вказані обставини.

Заявник в своїй заяві зазначає, що померла ОСОБА_3 є її матір'ю, на підтвердження цього надає лише своє свідоцтво про укладення шлюбу, а свідоцтво про народження заявника до заяви не додано.

Заявник в заяві просить з метою з'ясування обставин справи, а саме родинних відносин між заявником та померлою, витребувати із органів РАЦС відомості про її народження - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України з метою з'ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.

Однак підтвердження родинних відносин між заявником та померлою не стосується з'ясування обставин справи, а є доказом того, що заявник має право на звернення з даною заявоюдо суду.

Також, заявник не надав належних доказів того, що не може самостійно отримати свідоцтво про своє народження, а проживання заявника на тимчасово непідконтрольній території України не є перешкодою для звернення до органів РАЦС з заявою про отримання дублікату свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану про народження.

Таким чином, доказів родинних відносин між заявником ОСОБА_1 та ОСОБА_3 заявником до суду не надано , тому суд позбавлений можливості упевнитися в тому, що заявник має право на звернення до суду з даною заявою про встановлення факту смерті ОСОБА_3

Згідно з частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне заяву залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Суд акцентує увагу заявника на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975 року, ОСОБА_5 де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992 року. Відтак, в кожному випадку заявник при зверненні до суду із заявою повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Дотримання вимог процесуального законодавства України при пред`явленні заяви до суду є імперативним правилом, в тому числі і для суду.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов'язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

Враховуючи зазначене, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків заяви.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260-261, 294, 318 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті, заінтересована особа - Сєвєродонецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області, залишити без руху, про що сповістити заявника, надавши йому строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Роз'яснити, заявнику, що якщо недоліки заяви не будуть усунені у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя

Новопсковського районного суду

Луганської області ОСОБА_6

СудНовопсковський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення19.12.2018
Оприлюднено30.12.2018
Номер документу78908550
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —420/2194/18

Рішення від 15.03.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 04.03.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 11.02.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 29.01.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

Ухвала від 19.12.2018

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Чалий А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні