Рішення
від 26.12.2018 по справі 909/923/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.12.2018 м. Івано-ФранківськСправа № 909/923/18

Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Фанди О.М., розглянувши у спрощеному позовному провадженні справу

за позовом: Фізичної особи - підприємця Кратенка Миколи Олександровича, АДРЕСА_1, поштова адреса: АДРЕСА_2; адреса для листування: АДРЕСА_3,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ельдорадо", вул. Івасюка, 60, м. Івано-Франківськ, 76002,

про стягнення боргу в сумі 135 000,00 грн.

без повідомлення (виклику) учасників справи

установив: Фізична особа - підприємець Кратенко Микола Олександрович (далі - позивач) звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ельдорадо" (далі - відповідач) про стягнення боргу в сумі 135 000,00 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору про надання послуг з дизайнерських робіт №1 від 01.06.2018 року, зокрема щодо оплати виконаних робіт.

Господарський суд Івано-Франківської області ухвалою від 23.10.2018 року прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Зважаючи на малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв'язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву. Вказаною ухвалою надано право сторонам, за наявності у них заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та/або проти розгляду справи без повідомлення (виклику) сторін, подати суду відповідні обґрунтовані заяви (клопотання) протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали. Встановлено сторонам строк на подачу заяв по суті справи протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

19.10.18 позивачем подано заяву за вх. № 15845/18 про забезпечення позову, відповідно до якої просить суд накласти арешт на все нерухоме майно ТзОВ "Ельдорадо".

Господарський суд Івано-Франківської області ухвалою від 23.10.2018 року відмовив в заяві про забезпечення позову (вх. № 15845/18 від 19.10.18).

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Інформація про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження розміщена на офіційній сторінці суду веб-порталу судової влади України.

Судом вчинені всі належні дії для повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі щодо нього (відповідача) про стягнення заборгованості в сумі 135 000 грн 00к., про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення за вх.№16573 від 01.11.2018, яке долучено до матеріалів справи.

Проте, відповідач своїм конституційним правом на захист прав і охоронюваних законом інтересів шляхом подання відзиву на позовну заяву, не скористався, причини їх не подання суд не повідомив, доводи позивача щодо наявності заборгованості не спростував.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши та дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходить з наступного.

01 червня 2018 року між фізичною особою - підприємцем Кратенко Миколою Олександровичем (по договору - виконавець/по справі - позивач) та товариством з обмеженою відповідальністю "Ельдорадо" (по договору - замовник/по справі - відповідач) укладено договір №1 про надання послуг з дизайнерських робіт.

Відповідно до п.2.1 вказаного договору позивач зобов'язався надати дизайнерські послуги, а саме виготовити проект реконструкції та проект дизайну приміщення нічного клубу "Ельдорадо", що знаходиться за адресою : вул. Івасюка, 60, м. Івано-Франківськ.

03 серпня 2018 року сторони договору підписали Акт приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та передано директору ТОВ "Ельдорадо" проект реконструкції приміщення нічного клубу "Ельдорадо", відповідно до якого вартість послуг складає 70 000 грн 00к. та проект дизайну даного приміщення вартість послуг , якого становить 65 000 грн 00к. Загальна вартість наданих послуг згідно Акту приймання-передачі виконаних робіт становить 135 000грн 00к.

01 серпня 2018 року фізичною особою-підприємцем Кратенко М.О. та ТОВ "Ельдорадо" підписано Акт звіряння розрахунків, відповідно до якого заборгованість становить 135 000 грн 00к.

Претензійним листом від 15 серпня 2018 року позивач звернувся до відповідача з вимогою про сплату заборгованості за договором №1 про надання послуг з дизайнерських робіт від 01.06.2018 року на суму 135 000 грн 00к.

Зі змісту ст. 11 Цивільного кодексу України (надалі за текстом - ЦК України) вбачається, що цивільні права та обов'язки виникають зокрема, з договору та інших правочинів.

Приписами ч.1 ст.202, ч.1 ст.626 ЦК України, встановлено, що договором/правочином є домовленість двох або більше сторін/дія особи, спрямована на встановлення/набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

В силу ч. 1 ст. 181 Господарського кодексу України (надалі за текстом - ГК України) господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Згідно ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених ГК України, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші тощо), а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

На виконання умов Договору про надання послуг з дизайнерських робіт №1 від 01.06.2018 року, позивач передав відповідачу проект реконструкції приміщення нічного клубу "Ельдорадо" та проект дизайну даного приміщення вартість послуг, про що свідчить Акт приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) від 03.08.2018 року. Загальна вартість наданих послуг згідно вказаного Акту становить 135 000грн 00к.

Отже, позивач належним чином виконав договірні зобов'язання та надав відповідачу послуги на загальну суму 135 000 грн 00к.

Відповідно до ст.903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно з ч.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно п.4.2 вказаного вище Договору сторонами узгоджено, що за надання передбачених Договором послуг замовник сплачує їх вартість протягом п'яти робочих днів після підписання Акта приймання-передачі наданих послуг, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок виконавця.

Відповідач в порушення умов договору у визначений строк оплату не провів.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом; зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Приписами ст. 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до пункту 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Пунктом 2 ст. 614 ЦК України встановлено, що відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

Станом на день винесення судом рішення, відповідач доказів погашення заборгованості не надав, доводи позивача не спростував.

Судом встановлено факт порушення відповідачем свого зобов'язання щодо оплати надання послуг позивачем, тому вимога позивача про стягнення з відповідача 135000,00грн. є обґрунтована та підлягає задоволенню.

Згідно зі ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

За наведеного, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Щодо судових витрат суд виходить з наступного.

Частиною 1 статті 123 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

При поданні позовної заяви позивач як судові витрати визначив судовий збір у розмірі 2906 грн 00к. (2025 грн 00к. судового збору та 881 грн 00к. судовий збір за подання заяви про забезпечення позову).

Ухвалою суду від 23.10.2018 року відмовлено в заяві позивача про забезпечення позову (вх. № 15845/18 від 19.10.18).

Пункт 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

За наведеного суд приходить до висновку про відшкодування позивачу за рахунок відповідача судового збору в сумі 2025 грн 00к.

Керуючись ст.11, 202, 525, 526, 530, 610, 612, 614, 626, 901, 903 Цивільного кодексу України, ст. 173, 181 Господарського кодексу України, ст. 13, 73, 86, 123, 129, 165, 232, 237, 238, 240, 242, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов фізичної особи - підприємця Кратенка Миколи Олександровича до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ельдорадо" про стягнення заборгованості в сумі 135 000грн 00к. - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ельдорадо" (вул. Івасюка, 60, м. Івано-Франківськ, код 31790605) на користь фізичної особи - підприємця Кратенка Миколи Олександровича (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) 135 000 грн 00к. (сто тридцять п'ять тисяч гривень) заборгованості та 2025 грн 00к. (дві тисячі двадцять п'ять гривень) судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Західного апеляційного Господарського суду протягом 20 днів з дня складення судового рішення.

Суддя Фанда О. М.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення26.12.2018
Оприлюднено02.01.2019
Номер документу78925565
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/923/18

Рішення від 26.12.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Ухвала від 23.10.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

Ухвала від 23.10.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фанда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні