ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
26.12.2018 р.Справа № 910/14618/18
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісімка ЛТД"
про стягнення 14 713,68 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
Без виклику учасників справи.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство "Укрпошта" в особі Дирекції оброблення та перевезення пошти ПАТ "Укрпошта" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісімка ЛТД" про стягнення 14 713,68 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем Договору поставки № 41-135 від 15.09.2016 р.
Ухвалою від 06.11.2018 р. відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
20.11.2018 р. на адресу суду надійшло поштове повернення №0103045780094, яким відповідачу направлялась копія ухвали суду від 06.11.2018 р. із відміткою "за закінченням встановленого строку зберігання".
Відтак, відповідач про розгляд даної справи повідомлений належним чином.
Дослідивши наявні в справі матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
15.09.2016 між Українським державним підприємством поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Дирекції оброблення та перевезення пошти УДПЗ "Укрпошта" (ПАТ "Укрпошта") (надалі - позивач, покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ВІСІМКА ЛТД" (надалі - відповідач, постачальник) укладено Договір поставки №41-135 (надалі - Договір).
Відповідно до п. 1.1. Договору постачальник передає у власність вальниці/підшипники, зубчасті колеса, зубчасті передачі, елементи механічних передач, інші (Прямозубі циліндричні зубчасті колеса, зубчасті передачі та приводні елементи), а саме механічні запасні частини до самохідних транспортних засобів, код ДК016-2010 (ДК021:2015) - 28.15.2 (4214100-9) (надалі - Товар), а Покупець приймає та оплачує даний Товар на умовах цього договору. Загальна кількість, часткове співвідношення (асортимент), одиниця виміру, ціна за одиницю виміру та загальна ціна визначена сторонами у Специфікації, що є Додатком № 1 до цього договору та є невід'ємною частиною.
Згідно з п. 3.1 Договору, ціна договору складає 59 040,00 грн., в т.ч. ПДВ (20%): 9 840,00 грн.
Пунктом 4.1-4.1.2 Договору передбачено, що оплата за Договором здійснюється Покупцем на поточний рахунок Постачальника, у порядку: Покупець здійснює передоплату у розмірі 30% від загальної вартості товару, зазначеної у п. 3.1 Договору, після підписання даного Договору протягом 20 банківських днів з моменту надання Постачальником відповідного рахунку. Решту 70% від загальної вартості товару, зазначеної у п. 3.1 Договору, Покупець сплачує постачальнику після постачання Постачальником товару на склад покупця протягом 20 банківських днів з моменту надання постачальником відповідного рахунку, з урахуванням сплаченої передоплати, але не раніше реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п. 5.1 Договору, строк поставки товару - однією партією, протягом серпня-жовтня 2016 року впродовж 30 календарних днів з моменту отримання замовлення від покупця.
Сторони у п. 11.1 погодили, що Договір набуває чинності з моменту підписання його обома сторонами і діє до 31.12.2016 р. включно, а в частині взаєморозрахунків - до повного виконання їх сторонами.
Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Статтею 655 Цивільного кодексу України визначається, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно зі ст. 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Позивач зазначає, що на виконання умов Договору, 04.102016 р. ним було здійснено часткову передоплату у розмірі 17 712,00 грн. за платіжним дорученням № 1478 від 04.10.2016 р.
06.12.2017 р. відповідачем було частково поставлено товар на загальну суму 6 000,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № 2 від 06.02.2017 р.
Проте, станом на дату звернення позивача до суду з даною позовною заявою, товар у повному обсязі поставлений не був.
06.08.2018 р. позивач звернувся до відповідача з претензією № 106 про сплату 11 712,00 грн. вартості непоставленого товару, яка залишилась без відповіді та задоволення.
Відтак, у зв'язку з порушенням умов Договору поставки товару позивач, крім вартості непоставленого товару, просить суд стягнути з відповідача 2 349,55 грн. інфляційних втрат та 652,13 грн. 3% річних.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача, перевіреним судом та не спростованим у встановленому законом порядку відповідачем, останній за порушення зобов'язань за Договором має сплатити 2 349,55 грн. інфляційних втрат та 652,13 грн. 3% річних.
Відповідач відзиву на позовну заяву та будь-яких заперечень по суті спору не надав, тверджень позивача у встановленому законом порядку не спростував.
Як встановлено ст. ст. 73, 74 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Статтею 79 Кодексу передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
В порядку, передбаченому ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими, такими, що відповідають фактичним обставинам справи і не спростовані належним чином і у встановленому законом порядку відповідачем та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 74, 76-80, 129, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісімка ЛТД" (04210, м. Київ, пр-т. Героїв Сталінграду, буд. 7-Б, кв. 1; код ЄДРПОУ 40341425) на користь Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Дирекції оброблення та перевезення пошти ПАТ "Укрпошта" (03999, м. Київ, вул. Георгія Кірпи, 2; код ЄДРПОУ 01181736) 11 712 (одинадцять тисяч сімсот дванадцять) грн. 00 коп. вартості непоставленого товару, 2 349 (дві тисячі триста сорок дев'ять) грн. 55 коп. інфляційних втрат, 652 (шістсот п'ятдесят дві) грн. 13 коп. 3% річних та 1 762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. судового збору.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом 20 днів з дня проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2018 |
Оприлюднено | 02.01.2019 |
Номер документу | 78925642 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні