ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
26.12.2018Справа № 910/17124/18
Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., дослідивши матеріали позовної заяви акціонерного товариства Укрсоцбанк , м. Київ,
до товариства з обмеженою відповідальністю КВАДРАТ-ШУЛЯВКА , м. Київ та товариства з обмеженою відповідальністю КВАДРАТ-ПЛОЩА СЛАВИ , м. Київ,
про стягнення 597 363 883,81 грн.,
без виклику представників учасників справи,
ВСТАНОВИВ:
19.12.2018 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява акціонерного товариства Укрсоцбанк (далі - Товариство) до товариства з обмеженою відповідальністю КВАДРАТ-ШУЛЯВКА та товариства з обмеженою відповідальністю КВАДРАТ-ПЛОЩА СЛАВИ про стягнення заборгованості за тілом кредиту у сумі 597 363 883,81 грн.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення позовної заяви без руху, виходячи з такого.
Відповідно до частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин першої - четвертої статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003 , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів Згідно з оригіналом , назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Проте додані до позовної заяви копії документів не відповідають вказаним вимогам, оскільки вони прошиті разом з позовом, на звороті 238 аркуша та 247 аркуша у місці зшивання підклеєні засвідчувальні написи, на яких здійснено такі написи: документ прошнуровано та скріплено печаткою. ОСОБА_1. ; позов прошито на 247 (двісті сорока семи) аркушах. Представник АТ Укрсоцбанк 19.12.2018 вказано дату, прізвище та ініціали представника за довіреністю.
Разом з тим, відсутня відмітка про засвідчення копії документа, що складається зі слів Згідно з оригіналом , що є обов'язковим при засвідченні документів.
При цьому суд звертає увагу, що засвідчувальний напис справи складається з метою обліку кількості аркушів у зшивці та фіксації особливостей їх нумерації.
Враховуючи викладене, є підстави для залишення позовної заяви без руху в порядку статті 174 Господарського процесуального кодексу України та необхідність усунення позивачем недоліків шляхом подання належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви.
Керуючись статтями 164, 174, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача, що відповідно до частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 26.12.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя І.Д. Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2018 |
Оприлюднено | 02.01.2019 |
Номер документу | 78926058 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні