ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"18" грудня 2018 р.м. Одеса Справа № 916/2282/18
За позовом: Акціонерного товариства "Одесаобленерго" (вул.Миколи Боровського,28Б, м.Одеса, 65031; код ЄДРПОУ 00131713)
до відповідача: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Прохоровський квадрат" (вул.Прохоровська, 1/3, м.Одеса, 65007; код ЄДРПОУ 40575809)
про стягнення
Суддя Рога Н.В.
Секретар с/з ОСОБА_1
Представники:
Від позивача: ОСОБА_2 - на підставі довіреності № 291 від 05.05.2018 р.;
Від відповідача: ОСОБА_3 - на підставі довіреності від 09.02.2018р.
Суть спору: Позивач, Акціонерне товариство (далі-АТ) "Одесаобленерго", звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі-ОСББ) "Прохоровський квадрат" про стягнення заборгованості у розмірі 40 732 грн. 56 коп., пені у розмірі 8 735 грн. 41 коп., 3% річних у розмірі 999 грн. 46 коп. та інфляційних втрат у розмірі 2 216 грн. 88 коп.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 19.10.2018р. позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання по суті.
10 грудня 2018р. до суду від позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог, згідно якої позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 34 732 грн. 56 коп., пеню у розмірі 8 735 грн. 41 коп., 3% річних у розмірі 999 грн. 46 коп. та інфляційні втрати у розмірі 2 216 грн. 88 коп.
Представник позивача уточнену позовну заяву підтримує, наполягає на задоволенні позову.
Відповідач позов визнає в частині стягнення заборгованості у сумі 34 732 грн. 56 коп., в іншій частині проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Як зазначив позивач у справі, 27 грудня 2017р. між АТ "Одесаобленерго" (Постачальник) та ОСББ "Прохоровський квадрат" (Споживач) було укладено Договір про постачання електричної енергії №6185 (далі - Договір), згідно з умовами якого Постачальник електричної енергії продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з приєднаною потужністю величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії , а Споживач оплачує Постачальнику електричної енергії вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно умов цього договору. Точка продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію визначена додатком „Акт розмежування балансової належності електричних мереж та експлуатаційної відповідальності сторін» між постачальником електричної енергії та споживачем або інша межа обумовлена окремим додатком до договору (розділ 1 Договору).
Відповідно до п.9.4 Договору цей договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2017р. Договір вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов. Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із сторін у порядку, визначеному законодавством України.
Під час виконання умов Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричної енергії (п. 2.1 договору).
Підпунктами 2.2.2, 2.3.1-2.3.3 Договору встановлено обов'язки Постачальника постачати споживачу електроенергію, як різновид товару в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього договору (додаток Обсяги постачання електричної енергії Споживачу ); забезпечити отримання споживачем електричної енергії на рівні дозволеної потужності для кожної з площадок вимірювання, погодженої сторонами в додатку „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії» , а Споживач зобов'язується виконувати умови цього договору, дотримуватись режиму споживання електричної енергії згідно з умовами розділу 5 цього Договору та режиму роботи електроустановки, оплачувати Постачальнику електричної енергії вартість спожитої електричної енергії, згідно з умовами додатків „Порядок розрахунків» та „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії» .
Відповідно до Додатку №2 до Договору об'єкти Споживача (житлові будинки) розташовані за адресами: м.Одеса, вул.Прохорівська, 1/3, спожитий обсяг електричної енергії обліковується розрахунковим засобом обліку №452906; м.Одеса, вул.Прохорівська, 3, спожитий обсяг електричної енергії обліковується розрахунковим засобом обліку №57285622019; м.Одеса, вул.Мечникова, 92, спожитий обсяг електричної енергії обліковується розрахунковим засобом обліку №004321.
Додатковою угодою від 25.09.2018р. Додаток №2 до Договору викладено в новій редакції, а саме, за вказаними адресами житлових будинків сторонами погоджено потужність дозволену до використання, решта умов залишилася без змін.
За умовами Додатку №5 Порядок розрахунків , що є невід'ємною частиною Договору, розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитої електроенергії приймається місяць з 01 числа попереднього місяцю того ж числа розрахункового місяця. При розрахунках за фактично спожиту електроенергію поняття розрахунковий період та календарний місяць вважати прирівняними.
Пунктом 2 Додатку №5 до Договору передбачено, що оплата рахунків за активну електроенергію за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, нарахувань по протоколах порушень при користуванні електричною енергією, рахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії, пеня, індекс інфляції та інші платежі згідно з умовами цього договору здійснюється Споживачем самостійно на протязі 5 операційних днів з дня отримання рахунку.
Позивач зазначає, що сумлінно виконував свої обов'язки за Договором та в період з грудня 2016р. по серпень 2018р., за даними позивача, відповідач спожив електричної енергії на загальну суму 81 446 грн. 98 коп., але оплату провів частково, у сумі 40 714 грн. 42 коп. Отже, як зазначає позивач, станом на 01.10.2018р. заборгованість зі сплати електричної енергії у відповідача склала 40 732 грн. 56 коп. В ході розгляду даної справи позивачем було частково сплачено заборгованість у розмірі 6 000 грн. Решта заборгованості залишилась не сплаченою.
Невиконання Споживачем прийнятих на себе зобов'язань щодо оплати використаної електричної енергії позивач вважає порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом та просить суд стягнути з ОСББ "Прохоровський квадрат" заборгованість у розмірі 34 732 грн. 56 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ст.714 Цивільного кодексу України , відповідно до якої за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Позивач також зазначає, що відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Згідно із частиною першою ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Також, позивач посилається на пункт 1 ч.3 ст. 58 Закону України Про ринок електричної енергії від 13.042017 № 2019-VІІІ, відповідно до якого споживач зобов'язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Окрім того, позивач посилається на пункт 1.1 Правил користування електричною енергією затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України Про затвердження Правил користування електричною енергією від 31 липня 1996 року № 28, відповідно до якого електрична енергія (активна) - енергоносій, який виступає на ринку як товар, що відрізняється від інших товарів особливими споживчими якостями та фізико-технічними характеристиками (одночасність виробництва та споживання, неможливість складування, повернення, переадресування), які визначають необхідність регулювання та регламентації використання цього товару.
Згідно із підпунктом 1 пункту 8.1 вказаних Правил постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право: на отримання від споживача своєчасної оплати за електричну енергію та інших платежів відповідно до умов договору та законодавства України. Відповідно до підпункту 2 пункту 10.2 Правил споживач електричної енергії зобов'язаний: оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору.
Позивач також зазначив, що відповідно до п.п.4.2.1 Договору за внесення платежів, передбачених п.п.2.3.3-2.3.4 цього Договору, з порушенням термінів, визначених додатком Порядок розрахунків Споживач сплачує Постачальнику електричної енергії пеню у розмірі 0,5%, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в момент прострочення за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
У зв'язку із невиконанням Споживачем - відповідачем у справі своїх зобов'язань щодо своєчасного перерахування коштів у якості оплати за електричну енергію, на підставі п.п.4.2.1 Договору, позивач нарахував відповідачу пеню у сумі 8 735 грн.41 коп. за період з 06.01.2018р. по 04.10.2018р., яку також просить стягнути з відповідача.
Крім того, позивач зазначає, що відповідно до ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також, 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі зазначеної норми законодавства позивач нарахував відповідачу 3% річних у сумі 999 грн. 46 коп. за період з 06.01.2018р. по 30.09.2018р. та інфляційні втрати у сумі 2 216 грн. 88 коп. за січень-квітень 2018р. , які також просить суд стягнути з відповідача.
Відповідач позов визнає в частині стягнення основної заборгованості у сумі 34 732 грн. 56 коп., підтвердженням чого, як стверджує відповідач, є неодноразова сплата ним зазначеної заборгованості, зокрема, остання часткова оплата заборгованості за спожиту електроенергію згідно рахунку №6185/1 від 02.10.2018 р. (в т.ч. ПДВ) була здійснена відповідачем 31.10.2018р. (платіжне доручення №306 від 30.10.2018 р.).
В свою чергу відповідач заперечує проти стягнення з нього на користь АТ Одесаобленерго 3% річних у сумі 999,46 грн, інфляційних нарахувань - 2 216,88 грн, пені у сумі 8 735,41 грн., посилаючись на те, що 28 листопада 2016р. він звернувся до АТ Одесаобленерго з проханням укласти договір про користування електричною енергією (лист Вх.№110/02-5054 від 28.11.2016 р.). Проте, на вищезазначене звернення відповіді так і не отримав. 14 серпня 2017р. ОСББ "Прохоровський квадрат" повторно направило до АТ Одесаобленерго листа вих..№25-1 ( вх.№110/02-3292 від 17.08.2017р.) з проханням укласти договір про постачання електричної енергії на технічні цілі багатоквартирних будинків у зв'язку із створенням ОСББ . У відповідь позивачем надано лист №110/03-182 від 15.09.2017 р., в якому зазначено, що станом на 17.08.2017 р. на об'єкті , розташованому за адресою вул. Прохорівська, 1/3 існує дебіторська заборгованість, яка значиться за попереднім балансоутримувачем житлового будинку КП ЖКС Хмельницький , у зв'язку з чим переукладання ДПЕЕ №6185 з новим балансоутримувачем можливе лише за умови сплати КП ЖКС Хмельницький існуючої заборгованості.
Відповідач зазначає, що неодноразово наголошував АТ Одесаобленерго про своє тяжке фінансове становище, зокрема, листом від 05.03.2018р. (вх. №110/02-943 від 06.03.2018 р.) повідомляв позивача, що не має можливості одноразово сплатити виниклу заборгованість, про здійснення часткового погашення боргу , та просив надати дозвіл на поетапне погашення боргу, шляхом реструктуризації сплати цієї суми на рік (до грудня 2018 року) з помісячною пропорційною сплатою , відповідно до п. 6.5 Постанови №28 від 31.07.1996 р. Про затвердження Правил користування електричною енергією та п. 7.7 Договору №6185 від 27.12.2017 р. (законодавчий акт діючий на той момент), та таким способом зобов'язувався сплатити заборгованість у повному обсязі. Але,дозволу на реструктуризацію отримано не було.
Відповідач зауважує, що ОСББ Прохоровський кввадрат є неприбутковою організацією і єдиним його доходом є кошти, які сплачують мешканці за утримання житла та прибудинкової території.
Крім того, відповідач вважає за необхідне зазначити, що з дня укладення договору (27.12.2017 р.) він сумлінно та в повному обсязі здійснює оплату за споживання поточної активної електричної енергії. Виниклу заборгованість також має бажання сплатити, але через фінансову неспроможність не має можливості одноразово здійснити оплату заборгованості.
Виходячи з матеріалів справи та пояснень представників сторін у справі, судом встановлено, що 27 грудня 2017р. між АТ "Одесаобленерго" (Постачальник) та ОСББ "Прохоровський квадрат" (Споживач) було укладено Договір про постачання електричної енергії №6185, згідно з умовами якого Постачальник електричної енергії продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з приєднаною потужністю величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії , а Споживач оплачує Постачальнику електричної енергії вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно умов цього договору (розділ 1 Договору).
Згідно зі ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
У відповідності до ч.1 ст.275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір про постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору про постачання електричної енергії встановлюються законами України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України" та "Про електроенергетику".
Згідно зі ст.ст. 1, 26 Закону України „Про електроенергетику» від 16.10.1997р. № 575/97-ВР (з наступними змінами та доповненнями) постачання електричної енергії - господарська діяльність, пов'язана з наданням електричної енергії споживачеві за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору. Споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Отже, між сторонами у справі виникли правовідносини щодо поставки електричної енергії.
Укладаючи Договір сторони домовилися, що Договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2017р. Договір вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов. Відповідно до п.3 ст.631 Цивільного кодексу України сторони прийшли до взаємної згоди , що умови договору застосовуються до відносин між ними з 31.10.2016р. ( п. 9.4 Договору).
Точка продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію, визначена додатком „Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін» між Постачальником та Споживачем або інша обумовлена окремим додатком до договору (розділ 1 Договору).
Сторони домовилися, що під час виконання умов договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричної енергії (п. 2.1 договору).
Підпунктами 2.2.2, 2.3.1-2.3.3 Договору встановлено обов'язки постачальника постачати споживачу електроенергію, як різновид товару в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього договору (додаток Обсяги постачання електричної енергії Споживачу ); забезпечити отримання споживачем електричної енергії на рівні дозволеної потужності для кожної з площадок вимірювання, погодженої сторонами в додатку „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії» , а Споживач зобов'язується виконувати умови цього договору, дотримуватись режиму споживання електричної енергії згідно з умовами розділу 5 цього Договору та режиму роботи електроустановки, оплачувати Постачальнику електричної енергії вартість спожитої електричної енергії, згідно з умовами додатків „Порядок розрахунків» та „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії» .
За умовами Додатку №5 Порядок розрахунків , що є невід'ємною частиною Договору, розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитої електроенергії приймається місяць з 01 числа попереднього місяцю того ж числа розрахункового місяця. При розрахунках за фактично спожиту електроенергію поняття розрахунковий період та календарний місяць вважати прирівняними.
Пунктом 2 Додатку №5 до Договору передбачено, що оплата рахунків за активну електроенергію за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, нарахувань по протоколах порушень при користуванні електричною енергією, рахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії, пеня, індекс інфляції та інші платежі згідно з умовами цього договору здійснюється Споживачем самостійно на протязі 5 операційних днів з дня отримання рахунку.
Згідно із частиною другою статті 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.
За приписами статті 193 Господарського кодексу України та статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цих Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення , зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ст.627 Цивільного кодексу України , відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).
Частиною першою ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, що, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Сторони у справі погоджуються з тим, що станом на дату розгляду справи заборгованість ОСББ "Прохоровський квадрат" за спожиту електричну енергію становить 34 732 грн. 56 коп.
Згідно з п. 1 ч.3 ст. 58 Закону України Про ринок електричної енергії № 2019-VІІІ від 13.04.2017р. споживач зобов'язаний, зокрема, сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Пунктом 1.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України Про затвердження Правил користування електричною енергією від 31 липня 1996 року № 28, встановлено, що електрична енергія (активна) - енергоносій, який виступає на ринку як товар, що відрізняється від інших товарів особливими споживчими якостями та фізико-технічними характеристиками (одночасність виробництва та споживання, неможливість складування, повернення, переадресування), які визначають необхідність регулювання та регламентації використання цього товару.
Згідно із підпунктом 1 пункту 8.1 вказаних Правил постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право: на отримання від споживача своєчасної оплати за електричну енергію та інших платежів відповідно до умов договору та законодавства України. Відповідно до підпункту 2 пункту 10.2 Правил споживач електричної енергії зобов'язаний: оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору.
В матеріалах справи відсутні докази повної оплати відповідачем спожитої електричної енергії.
За таких обставин, на думку суду, правомірною є вимога позивача щодо стягнення з ОСББ "Прохоровський квадрат" заборгованості за Договором про постачання електричної енергії №6185 від 27.12.2017р. у розмірі 34 732 грн. 56 коп., у зв'язку з чим підлягає задоволенню.
Окрім того, відповідно до п.п.4.2.1 Договору за внесення платежів, передбачених п.п.2.3.3-2.3.4 цього Договору, з порушенням термінів, визначених додатком Порядок розрахунків Споживач сплачує Постачальнику електричної енергії пеню у розмірі 0,5%, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в момент прострочення за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
У зв'язку із невиконанням Споживачем - відповідачем у справі своїх зобов'язань щодо своєчасного перерахування коштів у якості оплати за електричну енергію, на підставі п.п.4.2.1 Договору, позивач правомірно нарахував відповідачу пеню у сумі 8 735 грн.41 коп. за період з 06.01.2018р. по 04.10.2018р., яка також підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також, 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі зазначеної норми законодавства позивач правомірно нарахував відповідачу 3% річних у сумі 999 грн. 46 коп. за період з 06.01.2018р. по 30.09.2018р. та інфляційні втрати у сумі 2 216 грн. 88 коп. за січень-квітень 2018р., які також підлягають стягненню з відповідача.
Судом не приймаються до уваги посилання відповідача на скрутний фінансовий стан у якості підстави для відмови у задоволенні вимог щодо стягнення пені, 3% річних та інфляційних втрат , адже, відповідачем до матеріалів справи не надано будь-яких доказів на підтвердження цього . Крім того, як вже було зазначено вище, за умовами п. 9.4 Договору відповідач погодився з тим, що умови договору застосовуються до відносин між ними з 31.10.2016р. , отже, безпідставним є посилання на сумлінне виконання умов Договору лише з дати його укладення.
Згідно частини третьої статті 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
У відповідності до частини першої статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно зі статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача згідно ст. ст. 123, 129 ГПК України.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 123, 129, 232, 238, 240, 241 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву Акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Одесаобленерго до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Прохоровський квадрат"- задовольнити повністю.
2. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Прохоровський квадрат" (вул.Прохоровська, 1/3, м.Одеса, 65007; код ЄДРПОУ 40575809) на користь Акціонерного товариства "Одесаобленерго" (вул.Миколи Боровського,28Б, м.Одеса, 65031; код ЄДРПОУ 00131713) заборгованість за активну електричну енергію у розмірі 34 732 грн. 56 коп., пеню у розмірі 8 735 грн. 41 коп., 3% річних у розмірі 999 грн. 46 коп., інфляційні втрати у розмірі 2 216 грн. 88 коп. та витрати по сплаті судового збору у сумі 1 762 грн. 00 коп.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного господарського суду через господарський суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня його проголошення (підписання).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили .
Повне рішення складено 26 грудня 2018 р.
Суддя Н.В. Рога
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2018 |
Оприлюднено | 02.01.2019 |
Номер документу | 78927871 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні