Рішення
від 10.12.2018 по справі 574/605/18
БУРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 574/605/18 Провадження №2-о/574/73/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2018 року Буринський районний суд Сумської області

в складі: головуючого судді Куцан В.М.

з участю секретаря судового засідання Кошелєвої Н.В.

в присутності

заявника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Буринського районного суду справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Буринська міська рада Буринського району Сумської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

в с т а н о в и в:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, мотивуючи тим, що остання померла ІНФОРМАЦІЯ_2, у зв'язку з чим відкрилася спадщина, він є спадкоємцем за заповітом і прийняв спадщину шляхом спільного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, але не може її нотаріально оформити, у зв'язку з відсутністю актового запису про народження ОСОБА_3 в реєстраційних органах.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримав і в своїх поясненнях підтвердив обставини викладені в заяві. Встановлення цього факту йому необхідно для вирішення питання щодо оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3.

Представник заінтересованої особи Буринської міської ради про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, в судове засідання не з'явився по невідомій причині, клопотання про відкладення розгляду справи не надав. Суд визнав можливим справу розглянути у його відсутності.

Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, кожна окремо, підтвердили, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є рідними сестрами. ОСОБА_2 чоловіка та дітей не мала, проживала разом з сестрою ОСОБА_3. Їх було три сестри, ще була сестра ОСОБА_6, яка померла.

Вислухавши пояснення заявника, покази свідків, дослідивши обставини справи, представлені докази та давши їм оцінку, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що вбачається із свідоцтва про смерть (а.с.6). При цьому, після смерті останньої відкрилася спадщина, до складу якої ввійшли усі права та обов'язки, що належали їй на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок її смерті, яку прийняла її сестра ОСОБА_3, шляхом спільного проживання, являючись спадкоємцем другої черги за законом, але юридично за життя не оформила і померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.8,11).

Після смерті ОСОБА_3 також відкрилася спадщина. До складу спадкового майна входить, в тому числі, земельна частка (пай) розміром 3,01 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі на місцевості, яка належала померлій ОСОБА_2. Заявник є спадкоємцем за заповітом і прийняв спадщину шляхом спільного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та на частину спадкового майна, а саме на те, що безпосередньо належало ОСОБА_3, отримав свідоцтво про право на спадщину, що підтверджується поясненнями заявника, копією сертифікату на право на земельну частку (пай), копією свідоцтва про народження ОСОБА_2, копією рішення Буринського районного суду від 04.04.2017 року, копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом, витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с.7, 9, 12-14). Однак він не може отримати свідоцтво про право на спадщину на майно, яке ОСОБА_3 прийняла, але юридично не оформила після смерті сестри ОСОБА_2, в нотаріальній конторі, у зв'язку з відсутністю актового запису про народження ОСОБА_3 в реєстраційних органах, що підтверджується поясненнями заявника та листом приватного нотаріуса Анохіна О.В. (а.с.15).

Як вбачається з листа Державного архіву Сумської області книги РАЦС про народження по с. Вознесенка Буринського району Сумської області за 1923 рік на зберігання до архіву не надходили і їх місцезнаходження архіву невідомо, тому підтвердити дату народження ОСОБА_3 немає можливості (а.с.10).

Вказані обставини були підтверджені і свідками ОСОБА_4 та ОСОБА_5, покази яких суд визнає достовірними з врахуванням того, що вони тривалий час мешкають в с. Вознесенка, Буринського району Сумської області і особисто були знайомі як із заявником так і з покійними ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно положень п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення №5 від 31.03.1995 року, відповідно до п.1 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію у зв'язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.

Таким чином, даючи оцінку наведеним вище доказам, суд вважає, що покійні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є рідними сестрами.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про доведеність факту, який просить встановити заявник та про необхідність задоволення заяви, оскільки від його встановлення залежить виникнення його прав щодо спадкового майна, а встановлення вказаного факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Керуючись ст. ст. ст. ст.2, 3, 5, 7, 10, 12, 13, 23, 223, 258, 259, 265, 268, 293, 315, 319, 354 ЦПК України, суд -

вирішив:

Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Буринська міська рада Буринського району Сумської області, про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити повністю.

Встановити факт про те, що ОСОБА_2, яка померла у віці 76 років ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Вознесенка Буринського району Сумської області, є рідною сестрою ОСОБА_3, яка померла у віці 86 років ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Вознесенка Буринського району Сумської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд (а з початком функціонування Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи безпосередньо до Апеляційного суду Сумської області) шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий:

Повний текст рішення виготовлений 10.12.2018 року.

СудБуринський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення10.12.2018
Оприлюднено02.01.2019
Номер документу78943485
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —574/605/18

Рішення від 10.12.2018

Цивільне

Буринський районний суд Сумської області

Куцан В. М.

Рішення від 10.12.2018

Цивільне

Буринський районний суд Сумської області

Куцан В. М.

Ухвала від 27.11.2018

Цивільне

Буринський районний суд Сумської області

Куцан В. М.

Ухвала від 08.06.2018

Цивільне

Буринський районний суд Сумської області

Куцан В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні