Ухвала
від 18.12.2018 по справі 589/3270/18
ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 589/3270/18

Провадження № 1-кс/589/2818/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2018 року

Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Шосткинського ВП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шосткинської місцевої прокуратури Сумської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у відділенні № НОМЕР_1 та які перебувають у володінні ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄРДПОУ НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю їх вилучення за юридичною адресою товариства або за адресою розташування відділення № НОМЕР_1 товариства, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

У судовому засіданні слідчий подання мотивує тим, що в провадженні СВ Шосткинського ВП ГУНП в Сумській області знаходиться кримінальне провадження № 12018200110001176 від 01.08.2018р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

Зважаючи на те, що запитувана інформація містить персональні дані клієнтів ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у тому числі паспортні дані, які розголошенню не підлягають, у зв`язку з чим витребувати копії документів, що стосуються фінансових операцій ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » окрім як за зверненням з клопотанням про тимчасовий доступ до документів не є можливим, тому слідчий просить задовольнити клопотання.

Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників кримінального провадження

д і й ш о в т а к и х в и с н о в к і в :

Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст.160 КПК України.

Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідно рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі , документи :

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно п. 5 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, відомості які можуть становити банківську таємницю

В клопотання зазначені речі та документи до яких просить слідчий надати доступ.

Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК.

З матеріалів клопотання вбачається що 01.08.2018р. близько 09год. 00 хв. невстановлена особа, шляхом вільного доступу проникла до буд. АДРЕСА_3 , де, із застосуванням насильства, небезпечного для життя та здоров`я, скоїла напад на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , спричинивши останній тяжкі тілесні ушкодження та заволоділа її майном, чим спричинила матеріальну шкоду на загальну суму 158 489 грн.

З показів потерпілої ОСОБА_5 вбачається, що близько 09-00 год. 01.08.2018 під час того, як вона перебувала за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_3 невідома особа, яка була у масці, рукавичках та з палицею в руках, проникла до її будинку, де спричинила їй тілесні ушкодження та заволоділа її майном, а саме грошовими коштами в іноземній валюті: 5000 доларів США (купюрами по 100 доларів), 200 євро (купюрами по 100 євро), 10 000 грн. та золотими виробами: чоловічою печаткою з металу 585 проби, вагою близько 8 г., квадратної форми; ланцюгом з металу 585 проби, вагою близько 3 г., довжиною 55 см., з плетінням по типу «ромбо»; хрестиком з зображенням «Розп`яття Ісуса Христа», з металу 585 проби, вагою близько 2 г. Загальна сума завданого матеріального збитку складає 158 489 грн.

Під час проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, з метою встановлення особи, причетної до вчинення вказаного кримінального правопорушення та викраденого майна виникла необхідність у отриманні інформації у ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про складання договорів фінансового кредиту, в яких предметом застави виступають ювелірні вироби із золота, які були укладені у відділенні № НОМЕР_1 товариства, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 в період часу з 01.08.2018 до моменту винесення ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів.

В інший спосіб отримати документи, що містять інформацію про складання договорів фінансового кредиту, в яких предметом застави виступають ювелірні вироби неможливо.

Отже, слідчим доведено, що інформація яка міститься в документах може бути використана для встановлення особи, яка вчинила вище вказане кримінальне правопорушення, через що виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »

Отримання вищевказаної інформації, у інший спосіб неможливе.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання в частині надання тимчасового доступу до речей та документів підлягає задоволенню, так як інформація, що міститься в таких документах, може бути використана, як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а іншими способами таку інформацію неможливо отримати.

Разом з цим згідно ст. 159 КПК України коло осіб які мають право звернутися з зазначеним клопотанням обмежено. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.

Таким чином, зважаючи на те, що з зазначеним клопотанням до суду звернувся слідчий ОСОБА_3 , яка має правові підстави звернутися до суду з зазначеним клопотанням, то слідчий суддя має законні підстави надати їй дозвіл на тимчасовий доступ до вказаної інформації.

Що стосується надання дозволу слідчо-оперативній групі Шосткинського ВП ГУ НП в Сумській області, то зазначені особи з таким клопотанням не зверталися, а тому нема правових підстав для надання їм вказаного дозволу.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню частково, так як інформація, що міститься в таких документах, може бути використана як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні та іншими способами таку інформацію неможливо отримати, то слід надати дозвіл на доступ до такої інформації слідчому, що звернувся з зазначеним клопотанням.

В задоволенні клопотання щодо надання дозволу слідчім, які не звертались з зазначеним клопотанням слід відмовити.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-164, 370, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати слідчому слідчого відділення Шосткинського відділу поліції Головною управління Національної поліції в Сумській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме договорів фінансового кредиту та інших документів, які містять інформацію про предмет застави у вигляді ювелірних виробів із золота та анкетних даних заставодавця, укладених у період часу з 01.08.2018 до моменту винесення ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів у відділенні № НОМЕР_1 та які перебувають у володінні ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄРДПОУ НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю їх вилучення за юридичною адресою товариства або за адресою розташування відділення № НОМЕР_1 товариства, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Строк дії ухвали до 18.01.2019 року включно.

У разі невиконання ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_1

СудШосткинський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення18.12.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу78946785
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —589/3270/18

Ухвала від 26.07.2021

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Сидорчук О. М.

Ухвала від 28.07.2020

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 26.01.2020

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 18.12.2018

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 18.12.2018

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 18.12.2018

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 21.12.2018

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 20.12.2018

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 20.12.2018

Кримінальне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні