Провадження № 2/734/588/18 Справа № 734/927/18
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
18 грудня 2018 року смт. Козелець
Козелецький районний суд Чернігівської областї, в складі:
головуючого-судді Бараненко С.М.,
за участю:
секретаря судових засідань ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Козелець цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго до ОСОБА_4 про відшкодування збитків, -
В С Т А Н О В И В:
із позовною заявою про відшкодування збитків у розмірі 14868 грн. 04 коп., як вартість не облікованої електричної енергії, у суд звернулося Публічне акціонерне товариство Чернігівобленерго до ОСОБА_4 .
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги зменшила, так-як відповідачем на даний час частину боргу погашено і тому сума боргу становить 12978 (дванадцять тисяч дев'ятсот сімдесят вісім) гривень 04 копійок., яку вона просить стягнути з відповідача. Відповідачу пропонувалося реструктуризувати борг, тобто сплати залишок боргу рівними частинами протягом року, але відповідач відмовляється.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав, що була спроба накинути проводи поза лічильником. Він хоче , щоб розбили суму до сплати протягом півтора року, так-як протягом року важко виплатити.
Суд заслухавши пояснення сторін, показання свідків та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні дав показання, що він працює інспектором Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго . 28.11.2017 року в с. Красилівка вони працювали на предмет виявлення не облікового споживання електроенергії. Прилад показав навантаження і вони виявили накид проводів перед входом в будинок на лінію електропередач і які через кватирку заходили до будинку. Представник відповідача через кватирку з будинку здьоргнув накинуті проводи в будинок коли їх помітив. В будинку був уключений бідон до якого йшли вказані проводи і який був теплий.
Свідок ОСОБА_6 вячеслав Володимирович в судовому засіданні дав показання, що він працює інспектором Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго . 28.11.2017 року в с. красилівка було виявлено навантаження. Пішли до будинку відповідача і там виявили наброс проводів біля коробки будинку на лінію електропередач, що підходила до будинку. Господар будинку їх помітив і скинув проводи з лінії електропередач. Вказані проводи йшли поза лічильником, до яких був підключений бідон з самогоном, який був теплим. Все виявлене було зафіксовано в акті.
При судовому розгляді цивільної справи також встановлено позивач є постачальником електроенергії в Чернігівській області відповідно до Ліцензіїї АГ № 500368 від 19.05.2011 року.
Відносини, які виникають між споживачем електроенергії та енергопостачальником, регулюються Правилами користування електроенергією для населення (далі за текстом ПКЕЕН), затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. за № 1357 (з наступними змінами і доповненнями) та договором про користування електричною енергією, і є обов'язковими до виконання кожною із сторін.
Відповідно до п. 42 ПКЕЕН Споживач електричної енергії зобов'язаний дотримуватись нормативно- технічних документів та договору, оплачувати спожиту електричну енергію.
Пунктом 37 ПКЕЕН енергопостачальнику надано право перевіряти справність приладів обліку та проводити обстеження електроустановок споживача щодо виявлення споживання електроенергії поза приладами обліку.
28.11.2017 року працівниками ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО проводилась перевірка стану електроспоживання за адресою: вул. 30 років Перемоги, 91, с. Красилівка, Козелецького району Чернігівської області.
В ході перевірки було виявлено порушення п. 42 ПКЕЕН: самовільне підключення струмоприймачів до електричної мережі, ще не є власністю енергопостачальника з порушенням схеми обліку відкритим типом прокладання. Місце самовільного підключення знаходилось на ввідних дротах лінії електропередач. Споживана при цьому електроенергія приладом обліку не враховувалась.
Пункт 53 ПКЕЕН передбачає, що у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та побутовим споживачем чи представником побутового споживача.
Працівниками ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО в присутності ОСОБА_3 було складено акт № 000067, в якому зафіксовано виявлене порушення. Один примірник акту був вручений споживачу з відміткою про дату розгляду акту.
08.12.2017 року в присутності представника споживача ОСОБА_7 комісією було розглянуто акт про порушення № 000067 та прийнято рішення провести нарахування згідно Методики.
На підставі акта відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією , затвердженої Постановою НКРЕ України від 04.05.2006 р. № 562 (з наступними змінами і доповненнями) було визначено обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення, на суму 14868,04 грн. 48 коп.
За порушення в електроенергетиці відповідно до ст. 27 Закону України Про електроенергетику споживач несе цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Відповідно до п. 48 ПКЕЕН споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування елекртичною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладу обліку.
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відносини, які виникають між споживачем електроенергії та енергопостачальником, регулюються Правилами користування електроенергією для населення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року за № 1357 та договором про користування електричною енергією, і є обов'язковими до виконання кожною із сторін.
Відповідно до п. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори, а відповідно до п. 3 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Пунктом 37 ПКЕЕН енергопостачальнику надано право перевіряти справність приладів обліку та проводити обстаження електроустановок споживача щодо виявлення споживання електроенергії поза приладами обліку.
Відповідно до ст. 614 ЦК України, особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 623 ЦК України, боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
На сьогоднішній день вартість не облікованої електричної енергії відшкодована частково. Пунктом 53 ПКЕЕН передбачено, що у разі відмови споживача від сплати вартості не облікованої електричної енергії енергопостачальник звертається з позовом до суду.
За наведених обставин позов підлягає задоволенню в повному обсязі в межах заявлених позовних вимог.
Судові витрати необхідно вирішити відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 11, 526, 610, 611, 614, 623 ЦК України, ст. 48, 53 ПКЕЕН, ст. 27 Закону України Про електроенергетику , ст. ст.280-284,289 ЦПК України , суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго до ОСОБА_4 про відшкодування збитків - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго (р/р 260383081297 та 26008300034054 в ПАТ ДОБ Чернігівське обласне управління АТ Ощадбанк МФО 353553, код ЄДРПОУ 14254773) заборгованість за спожиту електроенергію у сумі 12978 (дванадцять тисяч дев'ятсот сімдесят вісім) гривень 04 копійок.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго (р/р 260383081297 та 26008300034054 в ПАТ ДОБ Чернігівське обласне управління АТ Ощадбанк МФО 353553, код ЄДРПОУ 14254773) судовий збір у сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривень 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Козелецький районний суд Чернігівської області до Чернігівського апеляційного суду.
Рішення в повному обсязі виготовлене 27 грудня 2018 року.
Головуючий суддя С.М. Бараненко
Суд | Козелецький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2018 |
Оприлюднено | 02.01.2019 |
Номер документу | 78949753 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козелецький районний суд Чернігівської області
Бараненко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні