Ухвала
від 02.01.2019 по справі 921/554/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02 січня 2019 року м. ТернопільСправа № 921/554/18

Суддя Хома С.О. ,

розглянувши матеріали позовної заяви №431 від 29.10.2018 (вх. №700 від 26.12.2018)

за позовом: Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району, вул. Набережна, 5, м. Ланівці, Лановецький район, Тернопільська область, 47400.

до відповідача: Лановецької дільниці Шумського УЕГГ ПАТ «Тернопільгаз» , вул. Незалежності №50А, м. Ланівці, Лановецький район, 47400.

про: визнання недійсним протоколу комісії ГРМ щодо донарахування неопублікованого об'єму та вартості природного газу.

ВСТАНОВИВ:

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №431 від 29.10.2018 (вх. №700 від 26.12.2018) до Лановецької дільниці Шумського УЕГГ ПАТ «Тернопільгаз» про: визнання недійсним протоколу комісії ГРМ щодо донарахування неопублікованого об'єму та вартості природного газу.

ОСОБА_1 з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.12.2018 справу №921/554/18 передано на розгляд суду у складі головуючого судді Хома С.О.

Форма та зміст позовної заяви, а також порядок звернення до господарського суду врегульовано у розділі III ГПК України.

Перевіряючи поданий позов на відповідність приписам процесуального законодавства, суд прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає його вимогам, з наступних підстав.

1.Відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви подаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

ОСОБА_1 ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

У відповідності з п. 2 "Правил надання послуг поштового зв'язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та зміст (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

В свою чергу п. 19 Правил визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Належним доказом відправлення копії заяви і доданих до неї документів, є примірник опису вкладення, із підписом працівника поштового зв'язку, що перевірив відповідність вкладення опису та відбиток календарного штемпеля поштового повідомлення (п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку) та документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), які подаються до суду в оригіналі.

ОСОБА_1 ч. 3 ст. 13 Закону України "Про поштовий зв'язок" у договорі про надання послуг поштового зв'язку, якщо він укладається у письмовій формі, та у квитанції, касовому чеку тощо, якщо договір укладається в усній формі, обов'язково зазначаються найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість. У договорі, стороною якого є національний оператор зв'язку, укладеному у будь-якій формі, має міститися попередження про недопущення пересилання письмової кореспонденції, виконаної і розтиражованої друкарським способом, без вихідних даних (тираж, назва друкарні, номер замовлення та інше). За недотримання цієї вимоги несе відповідальність оператор поштового зв'язку.

Враховуючи приписи частини 3 статті 13 Закону України "Про поштовий зв'язок", пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, підтвердженням надання послуг поштового зв'язку може бути квитанція або касовий чек , в якому зазначено найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.

Таким чином, належними доказами виконання позивачем обов'язку, покладеного на нього ст. 172 ГПК України, є опис вкладення до цінного листа із зазначенням у ньому кількості відправлених документів та їх назви і квитанція (або касовий чек) .

Проте, до позовної заяви №431 від 29.10.2018 додано фіскальний чек від 20.12.2018, в якому значиться: 00001 Груць, Укрпошта стандарт, за пересилання 15,90, сума 31,08", з якого не вбачається, кому і на яку адресу направлено копію позовної заяви і доданих до неї документів. За таких обставин, суд не розцінює зазначений фіскальний чек від 20.12.2018 як належний доказ надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

2. Приписами п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.

Відповідно до п. 2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Водночас відсутність таких відомостей не є підставою для повернення позовної заяви (заяви, скарги), оскільки суд самостійно перевіряє сплату позивачем (заявником, скаржником) належної суми судового збору. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті , затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22, платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до вказаної Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до вказаної Інструкції. Платіжне доручення оформляється платником згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.

Таким чином, документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв'язку, які прийняли платіж, платіжне доручення в оригіналі, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Позивачем до позовної заяви додано ксерокопію платіжного доручення №1318 від 18.12.2018 про сплату судового збору в розмірі 1762 грн. 00 коп., що не може бути належним доказом сплати судового збору, в порядку встановленому чинним законодавством.

3. Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.

Так, в порушення вищенаведеного, позивачем не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

4. Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом з тих самих підстав.

Позивачем не надано підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху .

ОСОБА_1 ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з метою усунення встановлених недоліків, а саме, позивач має надати:

- оригінал фіскального чеку (розрахункової квитанції) як доказ направлення копії позовної заяви № 431 від 29.10.2018 та доданих до неї документів відповідачу;

- підтвердження сплати судового збору за подання даної позовної заяви у встановленому законом порядку (оригінал платіжного доручення №1318 від 18.12.2018);

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи підписаний особою, яка має право на підписання позовної заяви;

- письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом з тих самих підстав підписане особою, яка має право на підписання позовної заяви.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 ГПК).

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву №431 від 29.10.2018 (вх. №700 від 26.12.2018) Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району залишити без руху.

2. Надати Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району строк для усунення недоліків позовної заяви із врахуванням ч.2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз'яснити Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали направити Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району, вул. Набережна, 5, м. Ланівці, Лановецький район, Тернопільська область, 47400 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

5. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.

6. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Ухвалу підписано: 02 січня 2019 року.

Суддя С.О. Хома

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення02.01.2019
Оприлюднено02.01.2019
Номер документу78955325
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/554/18

Ухвала від 03.04.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 11.03.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 01.02.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 02.01.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні