печерський районний суд міста києва
Справа № 757/71103/17-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарях ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_6 про скасування арешту майна, накладеного на підставі слідчого судді Печерського районного суду №757/39052/17-к від 07.07.2017 року-
В С Т А Н О В И В :
Адвокат ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_6 звернулась до слідчого судді з клопотанням, в якому просить скасувати арешт з речей та документів вилучених під час проведення обшуку в офісному приміщенні ТОВ "Астра - Бразерс" код ЄДРПОУ 32081316) за адресою: Київська область, Васильківський район, с. Порадівка, вул. Радгоспна, 48 .
В обґрунтування вимог клопотання заявник зазначає, що в арешті відпала потреба.
Заявник в судове засідання не з`явилась, до канцелярії суду подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, вимоги підтримує, просить задовольнити з наведених у ньому підстав.
Представник органу досудового розслідування за клопотанням якого накладено арешт на майно в судове засідання не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Статтею 22 КПК Українипередбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положеньст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті скарги у відсутність не з`явившихся осіб, на підставі наданих доказів.
Дослідивши матеріали клопотання, заяви, що надійшли на адресу суду слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Під час розгляду клопотання встановлено, що прокурорами Київської місцевої прокуратури № 6 здійснюється процесуальне керівництво кримінального провадження №32016100060000117 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України. Досудове слідство вищевказаного кримінального провадження здійснюється слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.07.2017 року клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_7 задоволено та накладено арешт на майно, яке вилучено в ході проведення обшуку в офісному приміщенні ТОВ «АСТРА - БРАЗЕРС» (код ЄДРПОУ 32081316) за адресою: Київська область, Васильківський район, с. Порадівка, вул. Радгоспна, 48, а саме:
моноблок AppleMac сірого кольору, модель серії № NCO2H97T8DHJF 1 шт.;
ноутбук SAMSUNG s|n ZVFZ93GZB00059N 1 шт та зарядний пристрій до нього;
чорнові записи та блокноти з чорновими записами 1 шт;
телефон Nokia червоного кольору IMEI1: НОМЕР_1 ІМЕІ 2: НОМЕР_2 в кількості 1 шт. та двома сим картами;
телефон Хіаомі чорно-золотисто-сріблястого кольору 1 шт. та двома сим картами;
Ipad чорно-сріблястого кольору s|n DLXLNJFKYC Model:Ф1479 1 шт.;
Довідка від 03 березня 2017 р. № 53 1 арк.;
Лист «про розгляд заяви» 47/60N 13017 від 03.03.2017 1 арк.;
Реєстр оригіналів документів № 0001/17 від 20.02.2017 р. 13 арк.;
Реєстр оригіналів документів № 0002/17 від 20.02.2017 р. 2 арк.;
Реєстр оригіналів документів № 0003/17 від 20.02.2007 р. 5 арк.;
Блокноти з чорновими записами 3 шт.;
Системний блок чорного кольору без назви 1 шт.;
Системний блок чорного кольору сер. № В7Х350085031 1 шт.;
Ноутбук Samsung чорного кольору s/nZBG693FS700738A 1 шт. та зарядним пристроєм до нього 1 шт.
Системний блок чорного кольору без назви 1 шт.;
Чорнові записи, чисті листи з оригінальними відтисками печатки ТОВ «АстраБразерс», блокноти з чорновими записами.
У відповідності дост. 174 КПК Українипідозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляду клопотання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна може бути скасований повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Так, статтями7,16 КПК Українивстановлено, що загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідност. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Ісмаїлов проти Росії» від 06.11.2008 року, де вказувалися порушення ст. 1 Першого протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в якому зазначено, що кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права».
Як вбачається з мотивувальної частини ухвали Печерського районного суду м. Києва від 07.07.2017 року при арешті майна, слідчий суддя виходив з того, що на час розгляду клопотання органу досудового розслідування були достатні підстави для висновку, що вони відповідають критеріям, визначеним ст.98 КПК України та для арешту наявні підстави передбачені ст. 170КПК України.
Між тим,статтею 28 КПК Українипередбачено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Критерії для визначення розумності строків кримінального провадження визначені ч. 3ст. 28 КПК України, однак він має бути об`єктивно необхідним для прийняття процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, продовження заходів забезпечення кримінального провадження, як упродовж досудового розслідування так і судового розгляду, ґрунтується на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи та її судового розгляду зменшуються ризики, які стали підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження, відповідно зі спливом певного часу орган досудового розслідування має навести додаткові доводи в обґрунтування наявних ризиків, що залишаються та їх аналіз, як підстави для подальшого втручання у права особи в тому числі щодо позбавлення або обмеження права власності.
Також, враховуючивимоги ч. 3ст. 132 КПК України, слідчий суддя виходить з принципу змагальності, відповідно до якого кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом, та принципу диспозитивності кримінального провадження, відповідно до якого сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.3ст.22 КПК Українислідчий суддя під час кримінального провадження не може одночасно виконувати функції державного обвинувачення, захисту і судового розгляду. Так, функції з доведення обґрунтованості поданого клопотання, наявності підстав для його задоволення процесуальним законом покладено виключно на ініціатора такого клопотання, в даному випадку - власника майна, разом з тим сторона обвинувачення у випадку не згоди з даним клопотанням зобов`язана належним чином її теж обґрунтувати. Відтак слідчий суддя розглядає клопотання на підставі тих доказів, які слідчому судді і представлені. При цьому, жоден учасник не був позбавлений можливості надати їх безпосередньо в судовому засіданні.
З огляду на те, що в ході судового розгляду даного клопотання слідчому судді не було надано доказів на спростування доводів заявника та з урахуванням загальних засад кримінального провадження, таких як, верховенство права, диспозитивність, змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про скасування арешту майна, оскільки відсутні дані, які б виправдовували подальше втручання держави у мирне володіння належним особі майном.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7,16,22,26,28,107,132,170-175,309 КПК України,-
У Х В А Л И В :
Клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє в інтересах ОСОБА_6 , про скасування арешту майна - задовольнити.
Скасувати арешт майна, що був накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду від 07 липня 2017 року, №757/39052/17-к, на майно, а саме:
моноблок AppleMac сірого кольору, модель серії № NCO2H97T8DHJF 1 шт.;
ноутбук SAMSUNG s|n ZVFZ93GZB00059N 1 шт та зарядний пристрій до нього;
чорнові записи та блокноти з чорновими записами 1 шт;
телефон Nokia червоного кольору IMEI1: НОМЕР_1 ІМЕІ 2: НОМЕР_2 в кількості 1 шт. та двома сим картами;
телефон Хіаомі чорно-золотисто-сріблястого кольору 1 шт. та двома сим картами;
Ipad чорно-сріблястого кольору s|n DLXLNJFKYC Model:Ф1479 1 шт.;
Системний блок чорного кольору без назви 1 шт.;
Системний блок чорного кольору сер. № В7Х350085031 1 шт.;
Ноутбук Samsung чорного кольору s/nZBG693FS700738A 1 шт. та зарядним пристроєм до нього 1 шт.
Ухвала оскарження не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 78974904 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні