Справа № 461/9545/18
Провадження № 1-кс/461/11419/18
УХВАЛА
28.12.2018 року. м.Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ НП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні №12015140040001118 від 18.04.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
слідчий СУ ГУ НП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12015140040001118 від 18 квітня 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України про дозвіл на проведення обшуку.
Клопотання вмотивоване тим, що невстановлена досудовим розслідуванням особа, шляхом обману заволоділа майном ОСОБА_5 та майном акціонерів Відкритого акціонерного товариства Львівського пуско-налагоджувального управління "Агроспецмонтаж"у великих розмірах.
Слідчий просить слідчого суддю надати дозвіл на проведення обшуку нежитлових приміщень, де здійснює свою господарську діяльність ТзОВ «Металопластик» код ЄДРПОУ 13835605 .
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Частина 2 ст.234 КПК України передбачає, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Частиною 3 ст. 234 КПК України визначено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.
Згідно ч.4 ст.234 КПК України клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
Згідно з ч.5 ст.236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.
Слідчий довів наявність достатніх, передбачених ч. 5 ст. 234 КПК України, підстав вважати, що:
-було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 176 КК України;
-відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
-відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
-відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи
-слідчий звернувся з клопотанням з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення.
В ухвалі про надання дозволу на проведення обшуку слідчий суддя не має можливості перелічувати досліджені ним докази та оцінювати їх. Це прямо випливає зі змісту ст. 222 КПК України та ст. 387 КК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора) та передбачену за це кримінальну відповідальність. Згідно з ч. 3 ст. 236 КПК України ухвала про дозвіл на обшук повинна бути пред`явлена з наданням копії перед початком обшуку особі, яка володіє житлом чи іншим володінням. Зазначення в ухвалі про дозвіл на обшук переліку досліджених чи оцінених доказів на підставі яких слідчим суддею прийнято це процесуальне рішення зробить можливим протизаконний доступ невизначеного кола осіб до відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора).
Метою та підставою для проведення обшуку є необхідність виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Отримати речі та документи, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, в добровільному порядку шляхом витребування речей, документів та відомостей відповідно до ст. 93 КПК України, неможливо, оскільки існує реальна загроза їх приховання, зміни та знищення.
Заслухавши думку слідчого, прокурора які просять задовольнити подане клопотання, дослідивши матеріали клопотання, зважаючи на те, що у зазначених приміщеннях, можуть знаходитись речі та предмети, які мають значення для встановлення наявності чи відсутності фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, вважаю, що клопотання підставне та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку слідчому СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 нежитлових приміщень, де здійснює свою господарську діяльність ТзОВ «Металопластик» код ЄДРПОУ 13835605 за адресою: м. Львів, вул. Грабовського, 11, з метою відшукання і вилучення бухгалтерської документації ВАТ «Агроспецмонтаж», в тому числі печаток, штампів вказаного підприємства, контракту голови правління ВАТ «Агроспецмонтаж» ОСОБА_6 , документацію щодо купівлі-продажу ВАТ «Агроспецмонтаж» у ТзОВ «Арматекос» та інші речі та документи, які мають відношення до ВАТ «Агроспецмонтаж».
Строк дії вказаної ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 78998704 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Юрків О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні