20.12.2018 Справа № 756/7000/18
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Унікальний № 756/7000/18
Провадження №2/756/4325/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
20 грудня 2018 року Оболонський районний суд м Києва, в складі:
головуючого судді О.В. Диби
за участю секретаря І.О. Шпак
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Золотий Дуб Україна , треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання припиненими трудових відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання припиненими трудових відносин. В обґрунтування своїх вимог вказує, що 09.06.2017 його було призначено на посаду директора ТОВ Золотий Дуб Україна .
Вказує, що втратив матеріальну та будь-яку іншу зацікавленість у перебуванні на посаді генерального директора. Оскільки припинення повноважень генерального директора належить до компетенції Загальних зборів учасників, тому позивач 23.02.2018 направив учасникам ТОВ Золотий Дуб Україна ОСОБА_3 та ОСОБА_4 заяву про звільнення з посади, проте питання про звільнення ОСОБА_1 з посади вирішено не було.
Крім того, 05.02.2018 з метою скликання позачергових Загальних зборів учасників для розгляду питання про звільнення позивача із займаної посади ОСОБА_1 направляв на адреси засновників повідомлення про скликання позачергових зборів учасників. З рекомендованого повідомлення про вручення вбачається, що ОСОБА_4 отримав повідомлення 08.05.2018, а лист ОСОБА_3 повернувся на адресу позивача.
У зв'язку із припиненням трудових відносин позивача та відповідача, відомості щодо керівника юридичної установи повинні змінені в єдиному держаному реєстрі підприємств та організацій України, чого без відповідного рішення засновника, оформленого в установленому законом порядку зробити неможна. Тому, після фактичного припинення трудових відносин, позивач продовжує рахуватися керівником підприємства.
Враховуючи викладене, позивач просить трудові відносини з відповідачем визнати припиненими у зв'язку із звільненням ОСОБА_1 з посади директора за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та стягнути з відповідача судовий збір.
В судове засідання позивач не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надав до суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити. Проти ухвалення заочного рішення не заперечував. Вказану заяву також підписала третя особа - ОСОБА_3.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення поштової кореспонденції. Відзиву на позов не надав, явку представника не забезпечив.
Треті особи в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином шляхом направлення поштової кореспонденції.
Відповідно до ст. 280 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що рішенням Загальних зборів учасників ТОВ Золотий Дуб Україна від 08.06.2017 ОСОБА_1 призначено на посаду директора, що підтверджується Протоколом №1 Загальних Зборів учасників товариства від 08.06.2017 (а.с. 8-9).
На виконання вказаного рішення Загальних зборів видано Наказ №1-О від 08.06.2017, відповідно до якого ОСОБА_1 приступив до виконання обов'язків директора ТОВ Золотий Дуб Україна з 09.06.2017 (а.с 10).
У відповідності до п. 14.11 Статуту Золотий Дуб Україна виконавчим органом товариства є Генеральний директор, який призначається Загальними зборами Учасників і організовує виконання рішень
Засновниками ТОВ Золотий Дуб Україна є ОСОБА_3, ОСОБА_4, що підтверджується Статутом товариства.
Припинення повноважень виконавчого органу Товариства - директора відповідно до Статуту належить Загальним зборам Учасників (пп. 3 п. 14.10 Статуту).
З огляду на відсутність доходів від перебування на посаді директора ТОВ Золотий Дуб Україна , ОСОБА_1 23.02.2018 направив на адресу його учасників заяву про звільнення. При цьому учасники товариства на підставі вказаної заяви не провели позачергові Загальні збори із включенням до порядку денного питань щодо звільнення позивача (а.с. 31).
05.05.2018 з метою скликання Загальних зборів засновників для розгляду питання про звільнення директора ТОВ Золотий Дуб Україна на адреси його засновників, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4 позивач повторно направив заяву про звільнення та повідомлення про скликання позачергових зборів учасників. Вказане повідомлення було вручено ОСОБА_4 05.05.2018 року, а лист, адресований ОСОБА_3 повернувся на адресу позивача (а.с. 19-33).
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право на працю; кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом; право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом
У відповідності до ч. 1 ст. 62 Закону України Про господарські товариства у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор). Дирекцію очолює генеральний директор. Членами виконавчого органу можуть бути також особи, які не є учасниками Товариства.
Згідно ч. 1 ст. 99 ЦК України загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад.
За приписами ч.1-2 ст. 145 ЦК України вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори його учасників. У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган (колегіальний або одноособовий), який здійснює поточне керівництво його діяльності і є підзвітним загальним зборам його учасників. Виконавчий орган товариства може бути обраний також і не зі складу учасників товариства.
До виключеної компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю належить, зокрема створення або відкликання виконавчого органу товариства (п.3 ч. 4 ст.145 ЦК України).
За приписами ст. 22 КЗпП України та ст. 43 Конституції України заборонено будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладені, зміні та припинені трудового договору.
Право працівника розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноваженого ним орган письмово за два тижні, передбачено ст.38 КЗпП України.
Зі змісту положень ст. 38 КЗпП України, ст. 145 ЦК України, ст.ст. 58-60, 62 Закону України Про господарські товариства праву керівника товариства на звільнення за власним бажанням кореспондує обов'язок учасників товариства провести загальні збори, розглянути заяву про звільнення керівника товариства та створення нового виконавчого органу.
Крім того, Конституційний Суд України у рішеннях від 07.07.2004 року № 14-рп/2004, від 16.10.2007 року № 8-рп/2007 та від 29.01.2008 року № 2-рп/2008 зазначав, що визначене ст. 43 Конституції України право на працю він розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом. Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей кожному для його реалізації.
Уповноважений на звільнення керівника орган відповідача проігнорував повідомлення позивача про звільнення і не розглянув по суті його заяву про звільнення протягом передбачених законодавством строків, не виконав покладені на нього обов'язків.
Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Наявні в матеріалах справи докази висновків суду не спростовують.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 206, 263-265, 280-282, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Золотий Дуб Україна , треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання припиненими трудових відносин - задовольнити;
Визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1) з Товариством з обмеженою відповідальністю Золотий Дуб Україна (Київська обл., м. Бровари, б-р Незалежності, 31, оф. 302, код ЄДРПОУ 41382730) у зв'язку із звільненням ОСОБА_1 з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю Золотий Дуб Україна за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України з 22.05.2018;
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Золотий Дуб Україна (Київська обл., м. Бровари, б-р Незалежності, 31, оф. 302, код ЄДРПОУ 41382730) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1) судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення;
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Оболонський районний суд м. Києва. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження.
Суддя: О.В.Диба
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2018 |
Оприлюднено | 04.01.2019 |
Номер документу | 79000983 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Диба О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні