Номер провадження: 22-ц/785/2094/18
Номер справи місцевого суду: 496/1249/13-ц
Провадження № 2-496/779/13
Головуючий у першій інстанції Трушина О. І.
Доповідач Погорєлова С. О.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.2018 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Одеської області у складі:
головуючого судді: Погорєлової С.О.
суддів: Таварткіладзе О.М., Заїкіна А.П.
за участю секретаря Томашевської К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 (третя особа - Приватне підприємство Агростар Ч ) про визнання майна підприємства об'єктом права особистої приватної власності, на рішення Біляївського районного суду Одеської області, постановлене під головуванням судді Трушиної О.І. 21 березня 2014 року у м. Біляївка Одеської області, -
встановила:
У березні 2013 року ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3, ПП Агростар Ч із позовом про поділ майна та визнання права власності, який ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 06 березня 2014 року було залишено без розгляду (т. 1 а. с. 2-5, т. 2 а. с. 200).
08 серпня 2013 року ОСОБА_3 звернувся до суду із зустрічним позовом до ОСОБА_2 про визнання наступного майна підприємства об'єктом права особистої приватної власності ПП Агростар Ч : цілісний майновий комплекс колишнього військового містечка № 11, розташований на території Великодальницької сільської ради Біляївського району Одеської області, 7 км траси Одеса-Рені; земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 12,7794 га, розташовану за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені; земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,1627 га, розташовану за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км + 500 м автодороги Одеса-Рені; нежитлові будівлі, які розташовані за адресою: Великодальницька сільська рада Біляївського району Одеської області, траса Одеса-Рені, 7 км; нежитлову будівлю, яка розташована за адресою: Великодальницька сільська рада Біляївського району Одеської області, траса Одеса-Рені, 7 км + 500 м; нежитлові будівлі, які розташовані за адресою: Великодальницька сільська рада Біляївського району Одеської області, 7 км траса Одеса-Рені, № 3; земельну ділянку площею 1,0000 га, розташовану за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені; земельну ділянку площею 5,3757 га, розташовану за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені; земельну ділянку площею 4,8500 га, розташовану за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені; земельну ділянку площею 1,5537 га, розташовану за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені (т. 1 а. с. 92-94, 180-184, т.2 а.с. 179-180).
В обґрунтування свого позову ОСОБА_3 посилався на те, що 03 березня 2000 року між ним та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб, який розірвано 19 березня 2008 року рішенням Іллічівського міського суду.
04 квітня 2005 року між ОСОБА_4 (матір'ю позивача) та ОСОБА_3 було укладено договір дарування грошей на суму 2 020 гривень для використання їх для розробки статуту, реєстрації підприємства та внеску до статутного фонду ПП Агростар Ч . 17 серпня 2005 року виконавчим комітетом ОМР було зареєстровано ПП Агростар Ч .Відповідно до статуту ПП АгростарЧ , його єдиним засновником є ОСОБА_3, статутний капітал підприємства на момент його утворення складав 400 гривень.В процесі своєї діяльності ПП Агростар Ч з доходів, одержаних підприємством від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності, набуло права власності на вищевказане майно. Позивач вважав, що, оскільки право власності на земельні ділянки виникло після розірвання шлюбу, тому ОСОБА_2 не має на них права. Також ОСОБА_3 вказував на те, що майно ПП Агростар Ч набувалося з доходів, одержаних підприємством, створеним за його особисті кошти та кошти від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності, кредитів. Рішенням засновника від 26 червня 2008 року він збільшив розмір статутного капіталу ПП Агростар Ч до 800 400 гривень, а рішенням від 15 вересня 2008 року - до 1 300 000 гривень. Оскільки для утворення та діяльності ПП Агростар Ч майно зі спільної сумісної власності подружжя не виділялось, статутний капітал та майно підприємства сформовано не за рахунок спільної сумісної власності подружжя, а за рахунок особистих коштів ОСОБА_3, все майно ПП Агростар Ч є об'єктом права особистої приватної власності.
Рішенням Біляївського районного суду Одеської області від 21 березня 2014 року позов ОСОБА_3 було задоволено частково. Визнано об'єктом права особистої приватної власності ОСОБА_3 майно ПП Агростар Ч , а саме: земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 12, 7794 га, земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,1627 га, земельну ділянку площею 1,0000 га, земельну ділянку площею 5,3757 га, земельну ділянку площею 4,8500 га, земельну ділянку площею 1,5537 га, та нежитлові будівлі, розташовані за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені. В задоволенні решти частини позову відмовлено (т. 2, а. с. 240-245).
В апеляційній скарзі представник ОСОБА_2просить рішення скасувати, ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити у повному обсязі, посилаючись на його необґрунтованість, неповне з`ясування обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, а саме, на думку апелянта, судом не було враховано, що майно ПП Агростар Ч - це окремий об'єкт права спільної сумісної власності подружжя, до якого входять усі види майна, у тому числі вклад до статутного капіталу та майно, виділене з їх спільної сумісної власності. Статутний капітал та майно приватного підприємства, сформовані за рахунок спільної сумісної власності подружжя, є об'єктом їх спільної сумісної власності. Крім того, судом не було враховано, що за період шлюбу ОСОБА_3 було придбано за кредитні кошти за договором кредиту земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 12, 7794 га та земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,1627 га, майновим поручителем по якому виступила ОСОБА_2 (т. 3, а. с. 7-12).
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наведені у апеляційній скарзі доводи, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга представника ОСОБА_2підлягає залишенню без задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 375 ЦПК України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи, 03 березня 2000 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 було укладено шлюб.
Рішенням Іллічівського міського суду одеської області від 19 березня 2008 року шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 було розірвано.
04 квітня 2005 року між ОСОБА_4 (матір'ю позивача) та ОСОБА_3 було укладено договір дарування грошей, згідно з п. 1.2 якого ОСОБА_4 подарувала, а ОСОБА_3 прийняв у дар гроші в сумі 2020 грн., для використання їх для розробки статуту, реєстрації підприємства та внеску до статутного фонду приватного підприємства Агростар Ч (т.1 а.с.96).
Згідно п.2 ст. 57 Сімейного кодексу України майно, набуте дружиною, чоловіком за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування, є особистою приватною власністю дружини, чоловіка.
Таким чином, утворення підприємства та формування статутного капіталу ПП Агростар Ч було здійснено ОСОБА_3 особисто за кошти, подаровані йому 04 травня 2005 року матір'ю, ОСОБА_4.
17 серпня 2005 року виконавчим комітетом Одеської міської ради було зареєстровано ПП Агростар Ч , ідентифікаційний код 33722249, згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (т.1 а.с.97).
Відповідно до Статуту ПП Агростар Ч , засновником та власником підприємства є ОСОБА_3, статутний капітал підприємства на момент його утворення складав 400 грн. (т.1 а.с.98-102).
Згідно ст.60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Статтею 61 СК України визначено, що об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права ьної сумісної власності подружжя. Речі для професійних занять (музичні інструменти, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об'єктом спільної сумісної власності подружжя.
Постановою Верховного Суду України від 02 жовтня 2013 р. у справі № 6-88цс13 встановлено, що належність майна до спільної сумісної власності подружжя визначається не тільки фактом придбання його під час шлюбу, але і спільністю участі подружжя коштами або працею в набутті майна. Тобто, застосовуючи цю норму права (ст. 60 СК України) та визнаючи право спільної сумісної власності подружжя на майно, суд повинен установити не тільки факт набуття майна під час шлюбу, але й той факт, що джерелом його набуття є спільні сумісні кошти або спільна праця подружжя.
Всупереч викладеному, ОСОБА_2 не було надано належних та допустимих доказів на підтвердження того, що джерелом набуття майна ПП Агростар Ч були спільні сумісні кошти або спільна праця подружжя ОСОБА_2.
Згідно ст. 191 ЦК України, підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності. До складу підприємства, як єдиного майнового комплексу, входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію, права вимоги, борги, а також право на торговельну марку або інше позначення та інші права, якщо інше не встановлено договором або законом. Підприємство як єдиний майновий комплекс є нерухомістю. Права на земельну ділянку та інші об'єкти нерухомого майна, які входять до складу єдиного майнового комплексу підприємства, підлягають державній реєстрації в органах, що здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно. Підприємство або його частина можуть бути об'єктом купівлі-продажу, застави, оренди та інших правочинів.
27 грудня 2005 року було укладено договір купівлі-продажу між ДП Укрспецконверсія та ПП Агростар Ч в особі ОСОБА_3, посвідчений нотаріусом Біляївської державної нотаріальної контори за № 1-6611, згідно якого останнє купило цілісний майновий комплекс
колишнього військового містечка № 11, розташований за адресою: територія Великодальницької сільської ради Біляївського району Одеської області 7 км траси Одеса-Рені, на земельній ділянці площею 12,0 га (а.с.201-203).
13 листопада 2007 року Великодальницькою сільською радою Біляївського району Одеської області ПП Агростар Ч було видано свідоцтво про право власності на нежитлові будівлі, розташовані на території Великодальницької сільської ради Біляївського району Одеської області 7 км траси Одеса-Рені, які в цілому складаються з літ. А будівля КПП площею 40,20 кв.м.; будівлі казарми, зазначеної на плані літ. Б площею 680,10 грн., будівлі складу, зазначеної на плані літ. В площею 99,30 кв.м., будівлі гаражу, зазначеної на плані Г площею 139,20 кв.м., будівлі вбиральні, зазначеної на плані Д площею 13,90 кв.м., будівлі для техніки, зазначеної на плані Е площею 163,20 кв.м., будівлі вентильної, зазначеної на плані Ж площею 11,50 кв.м., загальною площею 1147,40 кв.м. (т.2 а.с. 181).
Цього ж дня, Великодальницькою сільською радою Біляївського району Одеської області ПП Агростар Ч було видано свідоцтво про право власності на нежитлові будівлі, розташовані на території Великодальницької сільської ради Біляївського району Одеської області 7 км+500 м автодороги Одеса-Рені, які в цілому складаються з літ. А будівлі трансформаторної площею 22,50 кв.м. (т.2 а.с. 183).
17 травня 2008 року між ПП Агростар Ч і ОСОБА_5 був укладений договір купівлі-продажу 13/100 частин нежитлових будівель, розташованих за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені, вказані 13/100 частин складаються з літ. Д будівля вбиральні площею 13,90 кв.м., літ. Г будівля гаражу площею 139,20 кв.м., загальною площею 153,10 кв.м. (т.1 а.с. 205).
25 червня 2008 року між ПП ПП Агростар Ч і ТОВ Мірс був укладений договір купівлі-продажу 19/100 частин нежитлових будівель, розташованих за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені, вказані 19/100 частин складаються з літ. А будівля КПП площею 40,20 кв.м., літ. Ж будівля вентильної площею 11,50 кв.м., літ. Е будівля для техніки площею 163,20 кв.м., загальною площею 214,90 кв.м. (т.1 а.с. 206).
Після відчуження 13/100 і 19/100 частин вказаних нежитлових будівель, у власності ПП Агростар Ч залишилися нежитлові будівлі, яким присвоєна адреса: 7-й км траси Одеса Рені № 3, Великодальницька сільська рада Біляївського району Одеської області, які складаються з літ. А нежитлова будівля площею 680,10 кв.м., літ. Б - нежитлова будівля площею 99,30 кв.м., загальною площею 779,40 кв.м., про що 01 грудня 2009 року Великодальницькою сільською радою Біляївського району Одеської області видано свідоцтво про право власності (т.2 а.с. 185).
26 січня 2006 року між АКІБ УкрСиббанк та ПП Агростар Ч було укладено кредитний договір № 123 КЮ на суму 877 000 грн. з метою поповнення обігових коштів підприємства (п.1.4 Кредитного договору) (т.1 а.с.147-155).
29 січня 2007 року між АКІБ УкрСиббанк та ПП Агростар Ч було укладено кредитний договір № 11109906000 на суму 631 250 грн. з метою фінансування поточної діяльності підприємства (п.1.4 Кредитного договору) (т.1 а.с.156-163).
Поручителями перед банком за повернення грошей виступали ОСОБА_3 та ОСОБА_2
При цьому, колегія суддів враховує, що вказані кредитні договори укладалися не будь-ким з подружжя ОСОБА_2, а ПП Агростар Ч , і не в інтересах ОСОБА_3 та/або ОСОБА_2, а для забезпечення здійснення ведення фінансово-господарської діяльності ПП Агростар Ч .
Згідно ст.553 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.
З матеріалів справи вбачається, що погашення кредитів було проведено виключно підприємством ПП Агростар Ч , і ОСОБА_2 участі у поверненні кредитів не брала.
Таким чином той факт, що ОСОБА_2 виступила поручителем ПП Агростар Ч перед банком за укладеними підприємством кредитними договорами, не породжує виникнення права власності у відповідача на майно ПП Агростар Ч та жодним чином не підтверджує, що майно ПП Агростар Ч відноситься до спільної сумісної власності подружжя.
Оплата за придбані земельні ділянки була здійснена ПП Агростар Ч в наступному порядку (копії платіжних доручень наявні в справі):
5 000 грн. - за земельну ділянку площею 0,1627 га платіжним дорученням від 02 квітня 2008 р.;
41 092, 91 грн. - за земельну ділянку площею 0,1627 га платіжним дорученням від 04 квітня 2008 р.;
807 400 грн. - за земельну ділянку площею 12,7794 га платіжним дорученням від 04 квітня 2008 р.;
865 800 грн. за земельну ділянку площею 12, 7794 га платіжним дорученням від 04 квітня 2008 р.;
1 947 204, 02 грн. за земельну ділянку площею 12, 7794 га платіжним дорученням від 04 квітня 2008 р.
Вказане у повному обсязі спростовує довід апеляційної скарги ОСОБА_2 про те, що судом не було враховано, що за період шлюбу ОСОБА_3 було придбано за кредитні кошти за договором кредиту земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 12, 7794 га та земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,1627 га, майновим поручителем по якому виступила ОСОБА_2, оскільки кредитні кошти були спрямовані виключно на забезпечення господарчої діяльності підприємства, і погашення кредиту здійснювалось підприємством ПП Агростар Ч .
Рішенням засновника від 26 червня 2008 року (після розірвання шлюбу з ОСОБА_2.), ОСОБА_3 збільшив розмір статутного капіталу ПП Агростар Ч до 800 400 грн. Ці зміни до Статуту підприємства були зареєстровані державним реєстратором виконавчого комітету Одеської міської ради ОСОБА_7 27 червня 2008 року.
Рішенням засновника від 15 вересня 2008 року (також після розірвання шлюбу з ОСОБА_2.), ОСОБА_3 збільшив розмір статутного капіталу ПП Агростар Ч до 1 300 000,00 грн. Ці зміни до Статуту підприємства були зареєстровані державним реєстратором виконавчого комітету Одеської міської ради ОСОБА_7 15 вересня 2008 року.
ОСОБА_2 не надано належних та допустимих доказів того, що вищезазначене майно (кошти), внесені ОСОБА_3 до статутного капіталу ПП Агростар Ч після розірвання шлюбу, може бути визнано спільним майном пожружжя.
Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що статутний капітал ПП Агростар Ч було сформовано особисто ОСОБА_3, і вказане підтверджується наявними у справі прибутковими касовими ордерами.
Таким чином, судом на підставі допустимих та належних доказів було встановлено, що для утворення і діяльності ПП Агростар Ч майно зі спільної сумісної власності подружжя не виділялось, статутний капітал та майно підприємства сформовано не за рахунок спільної сумісної власності подружжя, а за рахунок особистих коштів ОСОБА_3 та активів самого підприємства, у тому числі кредитних коштів підприємства.
Викладене у повному обсязі спростовує довід апеляційної скарги ОСОБА_2 про те, що майно ПП Агростар Ч - це окремий об'єкт права спільної сумісної власності подружжя, до якого входять усі види майна, у тому числі вклад до статутного капіталу та майно, виділене з їх спільної сумісної власності, статутний капітал та майно приватного підприємства, сформовані за рахунок спільної сумісної власності подружжя, є об'єктом їх спільної сумісної власності.
Колегія суддів вважає необгрунтованим вказаний довід апеляційної скарги, оскільки доведеним є той факт, що статутний капітал та майно підприємства було сформовано за рахунок особистих коштів ОСОБА_3 та активів ПП Агростар Ч .
01 лютого 2008 року було укладено договір купівлі-продажу між Біляївською районною державною адміністрацією Одеської області та ПП Агростар Ч , згідно якого останнє в особі ОСОБА_3 купило земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 12,7794 га, що перебувала в оренді ПП Агростар Ч на підставі Договору оренди від 16 квітня
2007 року, зареєстрованого в Одеській філії ДП Центр державного земельного кадастру , розташовану за адресою: Великодальницької сільської ради Біляївського району Одеської області 7 км траси Одеса-Рені, для виробничо-складського комплексу (т.1 а.с.190), на вказану земельну ділянку 23 квітня 2008 року був виданий державний акт (а.с. т.1 а.с. 192).
01 лютого 2008 року було укладено договір купівлі-продажу між Біляївською районною державною адміністрацією Одеської області та ПП Агростар Ч , згідно якого останнє в особі ОСОБА_3 купило земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,1627 га, що перебувала в оренді ПП Агростар Ч на підставі Договору оренди від 16 квітня 2007 року, зареєстрованого в Одеській філії ДП Центр державного земельного кадастру , розташовану за адресою: Великодальницької сільської ради Біляївського району Одеської області 7 км + 500 м автодороги Одеса-Рені, для виробничо-складського комплексу (т.1 а.с. 191), на вказану земельну ділянку 23 квітня 2008 року був виданий державний акт (а.с. т.1 а.с. 193).
Відповідно до ст.125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
17 травня 2008 року ПП Агростар Ч були видані державні акти на право власності на земельні ділянки площею 1,0000 га; 5,3757 га; 4,8500 га; 1,5537 га; які розташовані за адресою: Одеська область Біляївський район Великодальницька сільська рада, 7-й км траси Одеса-Рені (за межами с. Великий Дальник), з цільовим призначенням - для виробничо-складського комплексу. Зі вказаних державних актів вбачається, що вони видані на підставі договорів купівлі-продажу від 01 лютого 2008 року.
Таким чином, оскільки право власності на земельні ділянки, придбані ПП Агростар Ч , виникло вже після розірвання шлюбу за кошти підприємства, правові підстави для визнання їх спільною сумісною власністю подружжя відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 57 СК України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.
Згідно ч. 1 ст. 320 ЦК України, власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності.
З рішення Конституційного Суду України від 19 вересня 2012 року № 17-рп/2012 у справі № 1-8/2012 вбачається, що приватне підприємство (або його частина), засноване одним із подружжя - це окремий об'єкт права спільної сумісної власності подружжя, до якого входять усі види майна, у тому числі вклад до статутного капіталу та майно, виділене з їх спільної сумісної власності. Статутний капітал та майно приватного підприємства, сформовані за рахунок спільної сумісної власності подружжя, є об'єктом їх спільної сумісної власності.
Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що для утворення та діяльності ПП Агростар Ч майно зі спільної сумісної власності подружжя не виділялось, статутний капітал та майно підприємства сформовано не за рахунок спільної сумісної власності подружжя, а за рахунок особистих коштів ОСОБА_3 та кредитних коштів підприємства, крім того, право власності на вищевказані земельні ділянки виникло після розірвання шлюбу, а тому суд дійшов вірного висновку, що земельні ділянки площею 12,7794 га (кадастровий номер НОМЕР_1), площею 0,1627 га (кадастровий номер НОМЕР_2, площею 1,0000 га (кадастровий номер НОМЕР_3), площею 5,3757 га (кадастровий номер НОМЕР_4), площею 4,8500 га (кадастровий номер НОМЕР_5), площею 1,5537 га (кадастровий номер НОМЕР_6), а також нежитлові будівлі, які розташовані за адресою: Великодальницька сільська рада Біляївського району Одеської області, траса Одеса-Рені, 7 км + 500 м, які складаються з будівлі трансформаторної, зазначеної на плані З площею 22,50 кв.м., відображеної в технічному паспорті від 12.11.2007 року; та нежитлові будівлі, які розташовані за адресою: Великодальницька сільська рада Біляївського району Одеської області, 7 км траса Одеса-Рені, № 3, які складаються з літ. А нежитлова будівля площею 680,10 кв.м., літ. Б нежитлова будівля площею 99,30 кв.м., загальною площею 779,40 кв.м., - є об єктом особистої приватної власності ОСОБА_3
Інші докази та обставини, на які посилається заявник в апеляційній скарзі, були предметом дослідження судом першої інстанції та додаткового правового аналізу не потребують,
оскільки при їх дослідженні та встановлені судом дотримані норми матеріального і процесуального права.
При зазначених обставинах, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції повно й всебічно дослідив та надав оцінку обставинам по справі, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, що їх регулює. Рішення Біляївського районного суду Одеської області від 21 березня 2014 року ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. 367, п. 1 ч. 1 ст. 374, ст. ст. 375, 381-384, 390 ЦПК України, колегія суддів, -
постановила:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Рішення Біляївського районного суду Одеської області від 21 березня 2014 року - залишити без зміни.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст судового рішення складений 27 грудня 2018 року.
Головуючий С.О. Погорєлова
Судді О.М. Таварткіладзе
А.П. Заїкін
Суд | Апеляційний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2018 |
Оприлюднено | 04.01.2019 |
Номер документу | 79002330 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Одеської області
Погорєлова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні