ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 січня 2019 року Справа № 160/42/19 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева Інна Василівна, перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю ДСК - СВІТЛО до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
02.01.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю ДСК - СВІТЛО (код ЄДРПОУ 38432434) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, в якому позивач просить:
- визнати незаконною та скасувати постанову Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН1210/248/НП/СПТД-ФС/540 від 11.08.2018 року.
Одночасно із позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову, яку ухвалою суду від 047.01.2019 року повернуто без розгляду.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Згідно з частиною першою статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною першою статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини четвертої статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Згідно з частиною першою статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05.07.2012 року №5076-VІ, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Приписами частини 6 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Враховуючи викладене, сторона у справі має право на звернення до суду через представника лише на підставі документа, що посвідчує його повноваження у визначеному законом порядку.
Як вбачається з позовної заяви, її підписано представником позивача - адвокатом Карлашем І.А. На підтвердження повноважень на представництво інтересів позивача, в тому числі і на підписання заяв з процесуальних питань надано ксерокопію ордеру № 010285 від 28.11.2018 року та ксерокопію свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю від 29.08.2012 року.
Таким чином, долучені до позовної заяви ксерокопії ордеру та свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю не можуть вважатись належним документами, що підтверджують право особи, яка підписала позовну заяву, на вчинення такої дії.
Вказана позиція узгоджується з висновками Верховному Суду, викладеними в ухвалі від 01.03.2018 року у справі №822/2239/17.
З огляду на зазначене, позовна заява підписана представником позивача - адвокатом за відсутності підтвердження повноважень такої особи на її підписання.
Пунктом 3 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З урахуванням зазначеного, позовну заяву і додані до неї документи необхідно повернути позивачу.
Керуючись статтями 169, 248, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ДСК - СВІТЛО (49000, м. Дніпро, вул. Комсомольська, буд.58, кв.404, код ЄДРПОУ 33422573) до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (49107, м.Дніпро, вул.Казакова, буд. 3, код ЄДРПОУ 39788766) про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу - повернути позивачу.
Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2019 |
Оприлюднено | 06.01.2019 |
Номер документу | 79011106 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні