Справа № 739/1274/18
Номер провадження 2-о/739/90/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2018 року м.Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
у складі: головуючої судді - Кочура О.О.,
за участі: секретаря- Худорба Р.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, подану представником заявника ОСОБА_2, заінтересована особа -Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 діючи через свого представника ОСОБА_2, звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту неправильності запису у правовстановлюючому документі, мотивуючи заяву тим, що 26.11.1998року виконавчий комітет Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області прийняв рішення про передачу йому, ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,055 га для обслуговування житлового будинку по вулиці Свободи, 54 Б м. Новгород-Сіверський Чернігівської області. Після прийняття рішення,заявник замовив виготовлення Державного акту на право приватної власності на землю. 09.03.1999 року йому був виданий відповідний державний акт, в якому помилково було зазначено землю передано для ведення особистого підсобного господарства , хоча повинно було бути вказано для обслуговування житлового будинку і господарських будівель , оскільки на земельній ділянці був побудований житловий будинок і приватизована земельна ділянка фактично передавалася саме для будівництва будинку. В зв'язку із тим, що орфографічні виправлення в державному акті не допускаються та неможливістю відділом Держгеокадастру видати новий державний акт, заявник не може актуалізувати інформацію щодо права власності на земельну ділянку, оскільки в Державному земельному кадастрі зареєстрований вид користування земельної ділянки як для ведення особистого підсобного господарства що фактично суперечить рішенню Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області від 26.11.1998 року №162. В судове засідання заявник ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 не з'явились, але попередньо представник заявника подав письмову заяву, в якій просив суд справу розглядати без їх участі, підтримав заявлені вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області в судове засідання також не з'явився, але попередньо надали суду письмову заяву 03.10.2018 року , в якій заперечували проти задоволення заявлених вимог вказавши на те, що дійсно при видачі документа на земельну ділянку було зазначено: землю передано для ведення особистого підсобного господарства отже даним рішенням Новгород-Сіверської міської ради заявнику передано у приватну власність земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства. У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи, на підставі ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи і наявні в них докази, суд вважає за необхідне заяву задовольнити, оскільки заявлені вимоги і посилання заявника знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а саме:
В судовому засіданні встановлено, що рішенням №162 виконавчого комітету Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області від 26.11.1998 року ОСОБА_1 було передано земельну ділянку площею 0,055 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку по вулиці Свободи, будинок 54 Б в м. Новгород-Сіверський (а.с.9).
ОСОБА_3 з Державного земельного кадастру про земельну ділянку ОСОБА_1 дійсно належить на праві приватної власності земельна ділянка площею 0,055 га з кадастровим номером 7423610000:00:001:0974 по вулиці Свободи, будинок 54 Б (а.с.11-12). Також за вищевказаною адресою заявнику належить житловий будинок з надвірними будівлями, який було подаровано заявнику батьком ОСОБА_4 (а.с.23-28). Відповідно до ч.2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
ОСОБА_3 інструкції про заповнення бланків Державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, яку було затвердженого Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 за № 325 - виправлення орфографічних або технічних помилок у бланку та Державному акті не допускається, тобто видати повторно Державний акт неможливо і тому суд приходить до висновку, що іншим позасудовим шляхом заявник позбавлений можливості виправити невірний запис у його Держаному акті на право приватної власності на землю від 09.03.1999 року серії І-ЧН №013412 .
За таких обставин суд остаточно приходить до висновку, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню повністю. Факт неправильності запису у Державному акті на право приватної власності на землю не спростовується жодними доказами, а навпаки підтверджуються сукупністю досліджених в судовому засіданні письмових доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.247,263-268, 273, 293, 315, 319, 354 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1, подану представником заявника ОСОБА_2, заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити. Встановити факт неправильності запису у Держаному акті на право приватної власності на землю від 09.03.1999 року серії І-ЧН №013412 , виданого на підставі рішення Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області №162 від 26.11.1998 року, де вказано неправильно Землю передано для ведення особистого підсобного господарства замість вірного Землю передано для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду через Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин.
Суддя: О.О.Кочура
Суд | Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2018 |
Оприлюднено | 08.01.2019 |
Номер документу | 79032580 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Кочура О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні