КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
29 грудня 2018 року м. Київ № 320/6927/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Алтіус" про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
до Київського окружного адміністративного суду звернулось ГУ ДФС у Київській області, пред'явивши вимоги ТОВ "Алтіус" про стягнення податкового боргу у розмірі 87417,47 грн.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, поміж іншим, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши зміст поданих документів на відповідність вимогам положень ст.ст. 55, 58- 59 КАСУ, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву, з огляду на її підписання та подання особою, яка немає на це права, ураховуючи таке:
за визначенням положень ч.3 ст.55 КАСУ юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника .
Відповідно до п.1 ч.1 ст.59 КАСУ повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені: довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа. Повноваження представника чинні протягом часу провадження у справі, якщо інший строк не зазначено у довіреності.
Позовна заява від імені ГУ ДФС у Київській області підписана та подана представником ОСОБА_1 Тобто, у даному випадку юридична особа, суб'єкт владних повноважень, використав своє право на звернення до суду (участь у справі) через представника, - ч.3 ст.55 КАСУ. Повноваження представника у цьому випадку, відповідно до п.1 ч.1 ст.59 КАСУ повинні бути підтверджені довіреністю юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами,- п.1 ч.1 ст.59 КАСУ.
При перевірці повноважень посадової особи- начальника ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 на право видавати довіреності від імені суб'єкта владних повноважень на ведення справи, судом була виявлена відсутність у поданих документах будь-яких доказів, що підтверджують таке право (закон чи/та установчі документи).
Відтак довіреність видана особою ОСОБА_2 представляти інтереси ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_1 за відсутності у матеріалах позову (див. додатки) підтвердження такого права. Оскільки довіреність видана особою за відсутності документа, який це право посвідчує, повноваження ОСОБА_1 на підписання позовної заяви та звернення до суду не легітимізовані.
Приймаючи до уваги викладене, суд застосовує до поданої позовної заяви наслідки, визначені п.3 ч.4 ст.169 КАСУ.
Керуючись статтями 55, 59, 169, 171, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області ( код 39393260, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5А) до товариства з обмеженою відповідальністю "Алтіус" (код 20576771, м. Біла Церква Київської області, вул. Леваневського, 26А) про стягнення податкового боргу , - повернути позивачеві.
2. Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд .
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2018 |
Оприлюднено | 08.01.2019 |
Номер документу | 79034640 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні