Справа 127/171/19
Провадження 1-кс/127/100/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2019 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 , про проведення обшуку складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , яке згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, належить ТОВ «ПОН» код ЄРДПОУ:05526764, та яке орендує ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з вищевказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором про проведення обшуку.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого перебувають матеріали кримінального провадження №120180200000000167 від 06.05.2018 достатніх доказів у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України, в ході розслідування якого виникла необхідність у проведенні обшуку.
В ході досудового розслідування встановлено, що 06.05.2018 до ЧЧ Піщанського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області надійшло повідомлення від директора по виробництву ТОВ «Зернятко Південь» ОСОБА_5 про те, що в період часу з 12 години 04.05.2018 по 8 годину 06.05.2018 невідома особа шляхом пошкодження замурованої віконної рами, проникла до складського приміщення орендованого ТОВ «Зернятко Південь», що розташоване в с. Чорномин Піщанського району Вінницької області по вул. Зої Космодемянської буд. №37, звідки здійснила крадіжку 2,6 т пестицидів різних марок, чим спричинила вказаному підприємству матеріальну шкоду на суму близько 4680 000 гривень.
Відомості за даним фактом 06.05.2018 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018020000000167 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.
Згідно рапорту старшого оперуповноваженого УКР ГУНП у Вінницькій області під час проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що до вчинення даного злочину можуть бути причетні ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , та ОСОБА_8 , а викрадене майно може зберігатись у складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вище зазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для встановлені осіб причетних до вчинення даного кримінального правопорушення та виявлення викрадених пестицидів виникла необхідність у проведені обшуку.
Згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, склад розташований за адресою: АДРЕСА_1 , належить Товариству з обмеженою відповідальністю «ПОН» код ЄРДПОУ:05526764.
На підставі наведеного за вищевказаною адресою можуть знаходитись засоби захисту рослин та насіння здобутих злочинним шляхом.
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання засобів захисту рослин та насіння рослин, виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , так як виявлені предмети можуть бути використані як докази, які були здобуті у результаті вчинення даного кримінального правопорушення, тому керуючись ст. 110, ч. 3 ст. 208, ст. 234, КПК України, слідчий просив суд клопотання задовольнити.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав за обставин викладених у ньому.
Слідчий суддя вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали в їх сукупності, а також матеріали негласних слідчих дій, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
З огляду на вищевикладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, з метою здобуття фактичних даних, які дадуть можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей та документів, тому слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав вважати, що в складському приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитися речі та документи, які мають доказове значення для кримінального провадження.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання, заявлене до суду, є необхідним для розкриття кримінального правопорушення, а також встановлення причетних осіб до нього, тому дане клопотання є обґрунтованим та доведеним.
На підставі наведеного, керуючись ст. 233, 234, 235, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_3 , на проведення обшуку складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , яке згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, належить ТОВ «ПОН» код ЄРДПОУ:05526764, та яке орендує ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання та вилучення: засобів захисту рослин та елітного насіння, а саме: насіння кукурудзи марки «ДКС 4964», насіння кукурудзи марки «Суреал», насіння кукурудзи марки «П 9241», насіння соняшнику марки «Новаміс», насіння соняшнику марки «ЛГ 566», засоби захисту рослин марок «Пантера», «Бестселлер Турбо», «Майстер Пауер», «Євролайтінг», «Голдер Супер», «Нурел Д», «Фолікур», «Компакт Плюс», «Нюфарм ТРУ», 2м-4х 750 РК, «Скаба прилипач», «Сумі Альфа», «Розасоль 15-45-10», «Галера», «Метрікс», «Екстразин», «Флейм», «Флузіон», «Сойгард», «Ескорт», «Ескорт-Турбо», «Пантеон», «Рапід», «Ніка», «Флейм Плюс».
Відповідно до ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Виконання ухвали слідчого судді, суду про проведення обшуку в обов`язковому порядку фіксується за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Право безперешкодного фіксування проведення обшуку за допомогою відеозапису надається стороні захисту. Про застосування технічних засобів фіксування процесуальної дії заздалегідь повідомляються особи, які беруть участь у процесуальній дії. Незастосування технічних засобів фіксування кримінального провадження у випадках, якщо воно є обов`язковим, тягне за собою недійсність відповідної процесуальної дії та отриманих внаслідок її вчинення результатів, за винятком випадків, якщо сторони не заперечують проти визнання такої дії та результатів її здійснення чинними.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79036724 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні