ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
УХВАЛА
09 січня 2019 року справа № 923/881/18
Господарський суд Херсонської області у складі судді Павленко Н.А., при секретарі судового засідання Межерицькій О.С.,
за участю представників сторін:
від позивача: Гуцов В.І. - керівник
від відповідача: Шевцов О.С. - уповн. предст., дов. від 16.08.2018р.
від 3-ї осіб - не з'явились,
розглянувши у підготовчому засіданні справу
за позовом: Фермерського господарства "Віта", с.Семенівка Херсонської області
до відповідача: Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк", м.Київ
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Ковальчук Сергій Павлович
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_4
про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню
встановив:
Провадження у справі відкрито за позовною заявою ФГ "Віта" до ПАТ "Укрсоцбанк" про визнання виконавчого напису № 10118 від 26.10.2018, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Ковальчук Сергієм Павловичем щодо звернення стягнення на комплекс будівель гаражу, які знаходяться за адресою: Херсонська область, Каховський район, с.Семенівка, вул.Пролетарська, 11 та належить ФГ "Віта" на праві власності, для задоволення вимог ПАТ "Укрсоцбанк", таким, що не підлягає виконанню.
Треті особи у підготовче засідання не з'явились. Матеріали справи не містять відомостей про отримання третіми особами копій ухвали від 20.12.2018, в якій зазначалося про час та місце проведення підготовчого засідання.
Розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження, її розгляд призначений у засіданні підготовчого провадження, завданнями якого, відповідно до ст.177 ГПК України, у тому числі, є визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів, вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Ухвалою від 20.12.2018 суд зобов'язував приватного нотаріуса Ковальчука С.П. у строк до 08.01.2019 надати до матеріалів справи копію нотаріальної справи, відкритої за заявою ПАТ "Укрсоцбанк" щодо вчинення виконавчого напису 26.10.2016р. про звернення стягнення на іпотечне майно за договором іпотеки №02-23-Ф060614П-1238, посвідченим приватним нотаріусом Каховського районного нотаріального округу Херсонської області Коршуновою Л.А. 26.06.2006р. в якості забезпечення зобов'язань за кредитним договором №Ф060614П від 26.06.2006р., укладеним між ОСОБА_6 та АТ "Укрсоцбанк".
На час підготовчого засідання 09.01.2019 копії документів, витребувані у приватного нотаріуса, до суду не надходили.
Частиною 3 ст.177 ГПК України передбачено, що у виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті з ініціативи суду строк проведення підготовчого провадження може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів.
У відповідності до приписів частини 1 статті 236 Господарського процесуального кодексу України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
При цьому, обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи (частина 5 статті 236 ГПК України).
З огляду на неотримання витребуваних документів, дослідження яких необхідно для повного з'ясування обставин у справі та здійснення оцінки щодо їх доведеності, завдання підготовчого провадження у цьому підготовчому засіданні не може бути вирішене, суд прийшов до висновку про необхідність у відкладенні підготовчого засідання на іншу дату.
Підстави відкладення підготовчого засідання наведені у ч.2 ст.183 та ч.2 ст.202 ГПК України.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України підготовче засідання відкладається також в разі, якщо питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Суд зазначає, що ч.1 ст.3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 9 Конституції України передбачено, що чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Відповідно до положень ч.1 ст.5 ГПК України здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних та юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
В ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" зазначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Частиною 4 ст.11 ГПК України передбачено застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. і протоколів до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практики Європейського суду з прав людини як джерело права.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
У рішенні Європейського Суду з прав людини "Савенков проти України" від 02.05.2013р. "Папазов проти України" від 15.03.2012р. зазначено, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника.
Згідно із ч.3 ст.177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Строк проведення підготовчого провадження ухвалою суду від 29.11.2018 було продовжено на 30 днів, до 09.01.2019р.
Отже, станом на 09.01.2019р. встановлений нормами ГПК строк для проведення підготовчого провадження, з урахуванням його продовження, закінчився.
Поряд з цим, у зв'язку з неотриманням витребуваних документів, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, суд продовжує строк проведення підготовчого провадження поза межами строків, передбачених ч.3 ст.177 ГПК України, та відкладає підготовче засідання на іншу дату.
Керуючись ст.177, п.3 ч.2 ст.183, ст.234 ГПК України, суд
ухвалив:
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження.
2. Відкласти підготовче засідання до 22 січня 2019 року о 12:00 за адресою: м.Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 2 (третій поверх).
3. Викликати в підготовче засідання представників учасників процесу з доказами їх повноважень, визначеними ст.60 ГПК України.
4. Вдруге зобов'язати приватного нотаріуса Ковальчука С.П. надати до матеріалів справи копію нотаріальної справи, відкритої за заявою ПАТ "Укрсоцбанк" щодо вчинення виконавчого напису 26.10.2016р. про звернення стягнення на іпотечне майно за договором іпотеки №02-23-Ф060614П-1238, посвідченим приватним нотаріусом Каховського районного нотаріального округу Херсонської області Коршуновою Л.А. 26.06.2006р. в якості забезпечення зобов'язань за кредитним договором №Ф060614П від 26.06.2006р., укладеним між ОСОБА_6 та АТ "Укрсоцбанк".
Документи подати у строк до 21.01.2019р.
5. Суд нагадує учасникам справи про обов'язок, відповідно до положень ст.42 ГПК України, з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
6. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.80 ГПК України:
- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи;
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
7. Копію ухвали направити учасникам судового процесу.
Ухвала відповідно до ч.1 ст.235 ГПК України набирає законної сили з дня її оголошення - 09.01.2019 і оскарженню окремо від рішення не підлягає.
Суддя Н.А. Павленко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2019 |
Оприлюднено | 09.01.2019 |
Номер документу | 79058615 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Павленко Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні