ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 січня 2019 рокум. Ужгород№ 260/24/19
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міжгірського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області, третя сторона - Товариство з додатковою відповідальністю "Селена" про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міжгірського об'єднаного Управління Пенсійного фонду у Закарпатській області (вул. Шевченка, буд.56, смт.Міжгір'я, Закарпатська область, 90000), третя сторона - Товариство з додатковою відповідальністю "Селена" (вул.Незалежності, буд.4, смт.Міжгір'я, Міжгірський район, Закарпатська область, 90000, в якій просить: визнати протиправним рішення відповідача про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах (протокол № 37 засідання Комісії по розгляду питань пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплати пенсій від 20 листопада 2018 року; зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в Міжгірському районі призначити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком на пільгових умовах, як працівниці зайнятій повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників затверджених Кабінетом Міністрів України після досягнення відповідного віку і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах з моменту звернення за призначенням пенсії - 07.09.2018 року. На підставі ст.256 КАС України звернути постанову суду до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць. Стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати по справі в сумі сплаченого судового збору 704,80 грн. та витрати понесені на правничу допомогу адвоката в сумі станом на момент постановлення судового рішення.
Згідно частини 2 статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Відповідно до статті 161 частини 3 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Пільги щодо сплати судового збору встановлені статтею 5 Закону України Про судовий збір .
До наданого суду позову додано документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 704,80 грн.
Разом з тим, Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Частиною 1 статті 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" станом на 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1921,00 грн..
Як вбачається з відмітки штемпелю поштового відділення проставленого на конверті, даний адміністративний позов було подано до відділення поштового зв'язку 02.01.2019 року.
З матеріалів справи вбачається, що звернена позивачем до суду вимога є немайнового характеру.
Водночас, статтею 4 частиною 2 пунктом 2 Закону України № 3674-VI закріплено, що за подання до адміністративного суду позовної позови немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру становить 768,40 грн..
Оскільки позивачем частково сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн., відтак, слід доплати суму судового збору у розмірі 63,60 (шістдесят три гривні шістдесят копійок) грн.
Для сплати судового збору за звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 34314206084005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *; 101; _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Окрім цього пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
Згідно поданої позовної заяви позивачем не вказано коду ЄДРПОУ відповідача та третьої сторони.
Окрім цього, відповідно до частини 1 статті 42 КАС України учасниками справи є сторони (позивач, відповідач) та треті особи. Адміністративним судочинством не передбачено учасника справи - "третя сторона".
Відповідно ст. 49 КАС України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред'явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, розгляд адміністративної справи за клопотанням учасника справи починається спочатку.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
Відтак, позивачу слід вказати статус учасника справи - Товариство з додатковою відповідальністю "Селена" відповідно до КАС України.
Окрім наведеного суд звертає увагу позивача, що позовні вимоги у прохальній частині позовної заяви звернені до управління Пенсійного Фонду України в Міжгірському районі та не відповідають змісту позовної заяви.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим частинами 5 ст.160 КАС України, а тому згідно з ч.1 ст.169 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу десятиденного строку з дня отримання ухвали для усунення вказаних вище недоліків , шляхом надання до суду належним чином оформленої позовної заяви згідно вимог статті 160 КАС України, вказавши: 1) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача та третьої особи; 2) статус учасника справи - Товариство з додатковою відповідальністю "Селена" відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України; 3) позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача привести у відповідність до заявлених у мотивувальній частині позову; 4) надати суду оригінал документа про сплату судового збору у розмірі 63,60 грн..
Відповідно до ч. ч. 4, 5 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Керуючись статтями ст.ст. 160, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міжгірського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області, третя сторона - Товариство з додатковою відповідальністю "Селена" про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 десятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків вказаних в ухвалі.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Ю.Ю. Дору
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2019 |
Оприлюднено | 10.01.2019 |
Номер документу | 79060036 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Дору Ю.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні