ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-7921/09/1370
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
02 грудня 2009 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравчук В.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Львівського обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Українсько-польського Товариства з обмеженою відповідальністю «Мультівіта» про стягнення заборгованості в сумі 194,36 гривень, -
в с т а н о в и в:
Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду звернулося в суд з позовом до Українсько-польського ТзОВ «Мультівіта» про стягнення заборгованості в сумі 194,36 грн.
Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду. Позовна заява відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
З акту Львівського окружного адміністративного суду вбачається, що направлення поштової кореспонденції в суді тимчасово не здійснюється. За таких обставин направлення сторонам повісток про виклик в судове засідання та копії позовної заяви відповідачеві у спосіб, передбачений ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, є неможливим з причин, що не залежать від суду.
Разом з тим, відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Тому затримка з розглядом справи може призвести до порушення прав і охоронюваних законом свобод учасників процесу та невиконання державою міжнародних зобов‘язань, передбачених вищезгаданою Конвенцією.
Ст. 38 КАС України передбачено виняткові засоби судових викликів та повідомлень, коли Кодексом передбачено скорочені строки розгляду адміністративної справи. До таких, зокрема, належить повідомлення телефоном.
Відповідно до ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону). Оскільки КАС України не регулює правовідносин щодо надсилання судових викликів (повідомлень) у разі, коли це неможливо з причин, що не залежать від суду, суд вважає, що до цих правовідносин слід застосувати ст. 38 КАС України за аналогією закону і викликати (повідомляти) учасників адміністративного процесу телефоном (телефонограмою).
Виходячи з характеру спору та наданих доказів, проведення попереднього судового засідання в даному випадку не є необхідним, а тому справу слід призначити до судового розгляду.
Керуючись ст.ст. 9, 17-19, 104, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
у х в а л и в:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Запропонувати відповідачу надати за 2 дні до судового засідання письмові заперечення та докази на спростування вимог позовної заяви, якщо останні заперечуються.
3. Судове засідання буде проводитись суддею Кравчуком В.М. одноособово.
4. Судові виклики та повідомлення у справі здійснювати телефоном (телефонограмою).
Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Кравчук В.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2009 |
Оприлюднено | 19.04.2010 |
Номер документу | 7907888 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравчук Володимир Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравчук Володимир Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравчук Володимир Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні