Ухвала
від 04.01.2019 по справі 370/3/19
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №370/3/19

"04" січня 2019 р. Макарівський районний суд Київської області

у складі: судді ОСОБА_1

із секретарем ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Макарів Макарівського району Київської області

клопотання слідчого СВ Макарівського відділення поліції Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018111200000232 від 04.04.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.239-1 КК України,

в с т а н о в и в:

Слідчий МакарівськогоВП ІрпінськогоВП ГУНПв Київськійобласті ОСОБА_3 звернувся досуду зклопотанням,яке погодженепрокурором Макарівськоговідділу Києво-Святошинськоїмісцевої прокуратуриКиївської області ОСОБА_4 ,про арештмайна,посилаючись нате,що СВ Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області розслідується кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018111200000232 від 04.04.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.239-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Андріївської сільської ради Макарівського району Київської області невстановлені особи за допомогою спецтехніки здійснюють роботи по незаконному заволодінню та перенесенню ґрунтового покриву (поверхневого шару) земель, які перебувають у власності інших фізичних осіб.

29.12.2018 року до ЧЧ Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області надійшов письмовий рапорт поліцейського СРПП №3 Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області сержанта поліції ОСОБА_5 про те, що під час патрулювання в складі ГРПП по зоні реагування №101 між селами Андріївка-Плахтянка ним був зупинений автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_6 1989 року народження, жителя АДРЕСА_1 , автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_7 1971 року народження, жителя АДРЕСА_2 , автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_8 1976 року народження, жителя АДРЕСА_3 , які перевозили торф без відповідних документів, автомобілі були доставлені в двір Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області, який розташований за адресою: смт Макарів вул. Пушкіна, 4, Київської області, для подальшої перевірки.

У ході проведення досудового розслідування 29.12.2018 року проведено огляд двору Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області, та під час огляду біля гаражних приміщень виявлені автомобілі марки «Камаз» номерні знаки НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 . Вказані автомобілі марки «Камаз» номерні знаки НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , в кузовах яких знаходиться насип ґрунту чорного кольору, а автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_1 пустий. Дані автомобілі було оглянуто в дворі Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП Київській області, вилучені в якості речового доказу до Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області.

Під час подальшого досудового розслідування встановлено з свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів НОМЕР_4 від 06.07.2012 року належить ОСОБА_9 , жителю АДРЕСА_4 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 16.08.2003 року належить ОСОБА_6 , жителю АДРЕСА_5 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6 від 14.07.2009 року належить ОСОБА_7 , жителю АДРЕСА_2 .

З пояснення ОСОБА_7 стало відомо, що 29.12.2018 року, до нього зателефонував ОСОБА_10 та запропонував заробіток у вигляді роботи по перевезенню ґрунту. Він погодився і на власному автомобілі марки «Камаз», державний номерний знак НОМЕР_3 поїхав в с. Андріївка, де завантажився ґрунтом, та коли їхав в с. Липівка був зупинений працівниками поліції.

З пояснення ОСОБА_6 стало відомо, що 29.12.2018 року, до нього зателефонував ОСОБА_10 та запропонував підробіток у вигляді роботи по перевезенню грунту. Він погодився і на власному автомобілі марки «Камаз», державний номерний знак НОМЕР_1 поїхав в с. Андріївка, де завантажився ґрунтом та коли їхав в с. Липівка був зупинений працівниками поліції.

З пояснення ОСОБА_10 відомо, що він являється директором ТОВ «ЕКО-РЕСУРС». В с. Липівка Макарівського району Київської області у нього є земельна ділянка, яка належить ТОВ «ЕКО-РЕСУРС». На даний час на даній земельній ділянці проводяться земельні роботи по викопування ґрунту. Після цього ґрунт за допомогою автомобілів перевозиться на територію ТОВ «ЕКО-РЕСУРС». На проведення даних робіт у нього є відповідні документи.

З викладеного вбачається, що вище вказані автомобілі, які вилучені 29.12.2018 року між с. Андріївка - с. Плахтянка Макарівського району Київської області, можуть бути використані, як доказ факту чи обставин вчинення злочину, а тому у відповідності до ст.98 КПК України є речовими доказами у даному кримінальному провадженні.

Постановою слідчого від 29.12.2018 року вказані автомобілі марки «Камаз» визнано речовими доказами.

На дані автомобілі необхідно накласти арешт для запобігання можливості їх пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки вказане майно є речовими доказами у кримінальному провадженні.

Необхідність в арешті вказаного майна зумовлена насамперед необхідністю проведення ряду судових експертиз.

У клопотанні ставиться питання про накладення арешту на автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_2 , номер шасі № НОМЕР_7 , власником якого є ОСОБА_9 , житель АДРЕСА_4 , згідно свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 06.07.2012 року; автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_1 , номер шасі № НОМЕР_8 , власником якого є ОСОБА_6 , житель АДРЕСА_5 , згідно свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 16.08.2003 року; автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_3 , номер шасі № НОМЕР_9 , власником якого є ОСОБА_7 , житель АДРЕСА_2 , згідно свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6 від 14.07.2009 року, які вилучені під час огляду місця події в двір Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області в смт Макарів вул. Пушкіна, 4, задля забезпечення кримінального провадження та запобігання можливості його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі та відчуження.

В судовому засіданні старший слідчий Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_11 клопотання підтримав, просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладенні в клопотанні.

Представник власників вилучених автомобілів ОСОБА_12 проти задоволення клопотання заперечив, пояснивши, що вважає клопотання необґрунтованим, а вилучення транспортних засобів перешкоджанням здійснення законної підприємницької діяльності ТОВ «Екоресурс». ТОВ «Екоресурс» займається відторфуванням земельних ділянок, це процес, коли знімається верхній шар торфу, привозиться на склад, де він переробляється та до нього додаються певні компоненти і шар повертається на земельну ділянку. Торф видобувається на земельній ділянці, яка належить ТОВ «Екоресурс» з 2018 року ,і від вказаної діяльності підприємство сплачує податки до місцевого бюджету. ОСОБА_12 також звернув увагу суду на ту обставину, що 29.12.2019 року згідно рапорту працівника поліції надійшло повідомлення від невідомої особи про незаконне видобування торфу, разом з тим, кримінальне провадження зареєстроване в ЄРДР у квітні, ще до подій які сталися 29.12.2018 року. Слідчим не з`ясовано чітке коло осіб, які вчинили вказане правопорушення, осіб, які будуть нести цивільну відповідальність і взагалі факт нанесення шкоди. Вказана техніка використовується у господарській діяльності, яка є законною і у разі накладення арешту на автомобілі і їх власники і ТОВ «Екоресурс» понесуть збитки.

Встановлено, що згідно рапорту за підписом старшого інспектора-чергового СРПП №3 Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_13 , по телефону невідома особа повідомила про те, що на території Липівської сільської ради невідомі особи незаконно здійснюють видобуток торфу.

Відповідно рапорту поліцейського СРПП №4 Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 , ГРПП Макарівського ВП здійснений виїзд по повідомленню невідомої особи по факту того, що між селами Андріївка та Плахтянка Макарівського району Київської області невідомі особи незаконно копають чорнозем. По приїзду на місце події, на поле поблизу с. Андріївка, були зупинені три автомобіля марки Камаз, два з яких завантажені чорноземом. При перевірці водії не надали будь-яких супроводжуючих документів. Водіям для проведення подальшої перевірки запропоновано проїхати до Макарівського ВП, на що вони погодилися.

Відповідно протоколу огляду місця події від 29.12.2018 року, під час проведення огляду вилучені три вантажних автомобіля марки «КАМАЗ», з яких про автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_1 не зазначено про те, чи він є завантаженим. «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_2 , «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_3 , кузова яких заповнені до країв бортів землею.

З пояснень ОСОБА_7 вбачається, що йому зателефонував ОСОБА_10 та запропонував підробіток у вигляді перевезення грунту. На своєму автомобілі марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_3 приїхав назначене місце, де завантажив грунт та направився в бік с. Липівка.

З пояснень ОСОБА_10 вбачається, що він є директором ТОВ «Екоресурс». В с. Липівка Макарівського району Київської області є земельна ділянка, яка належить ТОВ «Екоресурс», на якій на даний час проводяться земельні роботи по викопці торфу до 1.50 м, після чого торф переміщається вантажними автомобілями, якими володіють приватні особи, до території підприємства ТОВ «Екоресурс».

Згідно пояснень ОСОБА_6 , 29.12.2018 року близько 08.00 години йому зателефонував знайомий ОСОБА_10 і запропонував підробіток у вигляді перевезення грунту з с. Андріївка до с. Липівка. Автомобіль ОСОБА_6 не було завантажено грунтом, але він разом з іншими водіями поїхав у с. Липівка.

Згідно пояснень ОСОБА_8 , 29.12.2018 року він перебував на робочому місці в с. Андріївка, йому сказали їхати в с. Андріївка до лісосмуги, де знаходиться болото та завантажив машину грунтом, що він і зробив.

Відповідно постанови про визнання матеріальних об?єктів речовими доказами від 29.12.2018 року, автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_2 , номер шасі № НОМЕР_7 , власником якого є ОСОБА_9 , житель АДРЕСА_4 згідно свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 06.07.2012 року; автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_1 , номер шасі № НОМЕР_8 , власником якого є ОСОБА_6 , житель АДРЕСА_5 , згідно свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 16.08.2003 року; автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_3 , номер шасі № НОМЕР_9 , власником якого є ОСОБА_7 , житель АДРЕСА_2 , згідно свідоцтву про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6 від 14.07.2009 року, які було вилучено під час огляду місця події, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні №42018111200000232 від 04.04.2018 року.

Відповідно Сертифікату якості, ТОВ «Екоресурс-С», місце виробництва: Київська область, Макарівський район, село Липівка, є виробником торфу для приготування компостів, сільськогосподарський торф. Продукція відповідає вимогам РСТУССР 1959-85 «Торф для приготування компостів. Технічні умови».

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 1004015803 від 24.05.2018 року, Товариство з обмеженою відповідальністю «Екоресурс-С» код ЄДРПОУ 40029224, знаходиться за адресою: 08013, Київська область, Макарівський район, село Андріївка, вулиці Перемоги, 17. Засновниками вказані: ОСОБА_10 , ОСОБА_14 . Види діяльності, в тому числі, добування торфу; добування інших корисних копалин та розроблення кар`єрів. Місцезнаходження реєстраціної справи Макарівська районна державна адміністрація Київської області.

Згідно акту обстеження земельної ділянки на встановлення показників якості ґрунту №29 від 25.10.2018 року, виданого Українською інспекцією по контролю якості торф`яної продукції і паливних брикетів «Укрінспаливо», земельна ділянка родовища Лозовик, розташованої біля села Липівка Макарівського району Київської області під торфорозробками, площа ділянки розміром 2.0 га і прилеглий масив відносяться до торфового родовища.

Відповідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №130005280 від 06.07.2018 року, ТОВ «Екоресурс-С» є власником земельної ділянки площею 2 га, кадастровий номер якої 3222783800:03:008:0023, цільове призначення для ведення особистого селянського господарства.

Відомості про вчиненнякримінального правопорушеннявнесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018111200000232 від 04.04.2018 року, правова кваліфікація - ч.1 ст.239-1 КК України. Короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення: 22-23 січня 2018 року на території Андріївської сільської ради Макарівського району Київської області невстановлені особи за допомогою спецтехніки здійснили роботи по незаконному заволодінню та перенесенню ґрунтового покриву (поверхневого шару) земель, які перебувають у власності інших осіб. Слідчим, який здійснює досудове розслідування зазначений ОСОБА_11 відомості про особу, якій пред`явлена підозра відсутня.

В листі-відповіді, виданого Державною службою геології та надр України (Держгеонадра України), на ім`я адвоката ОСОБА_12 вказано, що землевласники та землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів.

Відповідно до вимог ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частиною 2 ст.170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:

1. збереження речових доказів;

2. спеціальної конфіскації;

3. конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.

Згідно з вимогами ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ч.11 ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до вимог ч.2ст.173 КПК України,при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1.правову підставудля арештумайна;

2.можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3.наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні особоюкримінального правопорушенняабо суспільнонебезпечного діяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу);

3-1. можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);

4.розмір шкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу);

5.розумність таспіврозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження;

6. наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Оцінюючи здобуті докази, суд визнає їх належними, допустимими, достовірними, а клопотання таким, що не підлягає задоволенню, оскільки у вказаному кримінальному провадженні жодній особі не пред`явлена підозра, не визначено коло осіб, які можуть бути причетні до вказаного злочину та не визначено коло осіб, які можуть нести відповідно чинного законодавства цивільну відповідальність за шкоду, заподіяну кримінальним правопорушенням, взагалі не встановлено наявність чи відсутність такої шкоди.

Санкція ст.239-1 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від двохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Тобто санкціястатті непередбачає спеціальної конфіскації, конфіскації майна як виду покарання.

Слідчим також не доведено належними доказами факту того, що незастосування арешту призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Разом з тим, суд звертає увагу, що автомобіль марки «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_1 , не може бути речовим доказом, відповідно ч.1 ст.98 КПК України у кримінальному провадженні, оскільки взагалі не був завантажений. Щодо автомобілів «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_2 , «Камаз» державний номерний знак НОМЕР_3 , то згідно протоколу огляду місця події від 29.12.2018 року встановлено, що кузова цих автомобілів заповнені до країв бортів - землею.

Також суд звертає увагу на ту обставину, що згідно витягу з ЄРДР, єдиним слідчим, який здійснює досудове розслідування кримінального провадження №42018111200000232 зазначений ОСОБА_11 , проте клопотання про арешт майна подане слідчим ОСОБА_3 , при цьому постанови про визначення групи слідчих до суду не надано.

Керуючись вимогами ст.170, 172, 173 КПК України, суд

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання слідчого Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту оголошення.

Повний текст ухвали буде оголошено 10.01.2019 року о 13.00 годині в залі судових засідань №1 Макарівського районного суду Київської області.

Суддя

СудМакарівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.01.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79093733
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —370/3/19

Ухвала від 04.01.2019

Кримінальне

Макарівський районний суд Київської області

Мазка Н. Б.

Ухвала від 04.01.2019

Кримінальне

Макарівський районний суд Київської області

Мазка Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні