Ухвала
від 10.01.2019 по справі 685/1611/18
ОСТРОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 685/1611/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 січня 2019 року м. Острог

Суддя Острозького районного суду Венгерчук А.О., перевіривши дотримання вимог ст.175, 177 ЦПК України за позовною заявою ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2) про розірвання шлюбу,

встановив

позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб з ОСОБА_2, який був зареєстрований 24.07.2017.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що перебування у шлюбі суперечить її інтересам.

До позовної заяви позивачем подано копії доказів, а саме: паспорт позивача, оригінали: свідоцтва про шлюб, квитанції.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 , 177 ЦПК України .

Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові- для фі зичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєс трі підприємств і організацій України (для юри дичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер обліко вої картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо та кі відомості позивачу відомі), відомі номери за собів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти. Однак, всупереч вказаним вимогам, позовна заява не містить поштовий індекс сторін по справі, реєстраційний номер обліко вої картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України сторін по справі, адреси електронної пошти сторін по справі.

В порушення п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України, відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору. В позовній заяві не зазначено доказів звернення до відповідача із заявою про розірвання шлюбу в відділі РАЦС, при відсутності в позивача та відповідача спільних малолітніх чи неповнолітніх дітей (наявність спору з приводу розірвання шлюбу) та посилання на докази ігнорування відповідачем такої пропозиції.

Відповідно до п.4, 5 ч.3 ст.175 ЦПК України , позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно ст.113 СК особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Зміна прізвища, отриманого під час реєстрації шлюбу на дошлюбне або залишення на шлюбному прізвищі залежить виключно від волевиявлення особи, яка змінила своє прізвище.

Відповідно до ч.1 ст. 4 ЦПК України , кожна особа має право, в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Позовна заява містить вимогу про залишення позивачу дошлюбного прізвища, однак, зі змісту заяви не вбачається наявності спору між сторонами у справі чи з іншою особою щодо прізвища позивача після розірвання шлюбу.

В порушення п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи, оскільки даний розрахунок, відповідно до ст.175, є складовою позовної заяви і подається як обов'язковий реквізит позовної заяви.

Окрім того, як вбачається із ч.4 ст.177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У позовній заяві ОСОБА_1 ставить дві немайнові вимоги - про розірвання шлюбу та залишення прізвища - Ткачук. Одночасно, позивач сплачує судовий збір лише за одну позовну вимогу.

Згідно ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" , у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру, у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" , прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2018 року становить 1762 гривні.

Отже, заявнику, у разі якщо вона вважає, що на даний час наявний спір з приводу залишення прізвища, необхідно сплатити судовий збір за другу немайнову вимогу у розмірі 704 грн. 80 коп. на р/р 31210206017005, отримувач - УК в Острозькому районі, банк отримувача: Казначейство України, ЄДРПОУ: 38043501, МФО - 899998.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: надання відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, зазначення обґрунтування позовної вимоги щодо залишення прізвища - Ткачук; надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; сплатою судового збору за другу немайнову вимогу в розмірі 704 грн. 80 коп.; надання доказів на обґрунтування позовних вимог в частині залишення прізвища.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

постановив

залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Острозького районного судуВенгерчук А.О.

СудОстрозький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення10.01.2019
Оприлюднено14.01.2019
Номер документу79095845
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —685/1611/18

Ухвала від 25.03.2019

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Венгерчук А.О.

Ухвала від 11.02.2019

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Венгерчук А.О.

Ухвала від 10.01.2019

Цивільне

Острозький районний суд Рівненської області

Венгерчук А.О.

Ухвала від 06.12.2018

Цивільне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні